Українська мова, 4 клас, підручник М.Захарійчук «Українська мова та читання» 1 частина
Тема уроку Змінювання іменників за числами.
Мета уроку:
актуалізувати знання учнів про рід і число іменника; удосконалювати вміння визначати рід і число іменника; формувати в учнів навички співробітництва, культури спілкування, сприяти духовно – моральному розвитку школярів, прищеплювати бажання удосконалювати себе;
розвивати логічне мислення, пам’ять, творчу уяву, культуру усного та писемного мовлення, уміння правильно висловлювати свої думки, сприяти розширенню світогляду, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати комунікаційні компетенції;
виховувати любов і повагу до рідної мови , повагу один до одного.
Обладнання: підручник « Українська мова» 4 клас, таблиці, картки для роботи в групах.
Тип уроку : комбінований.
Хід уроку
І Організаційний момент
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ Актуалізація опорних знань
Отже, ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. Все залежить від вашої активності, уважності, творчості.
І почнемо ми, як завжди, з каліграфічної хвилинки.
Один – зошит, ручка, дерево.
Багато – зошитів, ручок, дерев.
Вправа «Мозковий штурм»
ІІІ Оголошення теми і мети уроку На цьому уроці ви повинні
знати:
Уміти:
І V Вивчення нового матеріалу
Пригадай скільки чисел має іменник?
Іменники , які називають один предмет, уживаються в однині.
Іменники, які називають два і більше предметів, уживаються у множині.
Щоб визначити число іменників потрібно змінити за зразком : один – багато або багато – один.
2.Відгадай загадки.
Слова відгадки зміни за числами. - Соковите, червоненьке, круглобоке, солоденьке. ( яблуко).
- Чи то жовта, чи то синя – соковита господиня. Чи то сонце, чи то злива – В
- Цього фрукта по шматку в чай додам я для смаку. Запашний він та кисленький, наче сонечко жовтенький. (лимон).
3. Творча робота (робота в групах)
Гра «число»
Складіть слова з букв, які входять у слово „велосипедист”.
(- іменники в однині,а від них утворіть іменники у множині).
V Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником.
- Виконай вправу 101
2. Робота в парах
Виконай вправу 102
3. Рубрика запам’ятай
Є іменники, що вживаються тільки в однині: юрба, рідня.
Окремі іменники вживаються тільки в множині: ворота, окуляри, ножиці, канікули, шахи, сани.
V I Домашнє завдання
Вправа 103 с. 41, вивчи правило с. 41
VII Рефлексія
Чи справилися ми із завданнями уроку