Урок "Зв'язок прикметників з іменниками за допомогою питань від іменника до прикметника. Образотворче мистецтво. Робота з папером. «Танцівниця»

Про матеріал

Інтегрований урок у 3 класі. Інтегруються: українська мова та образотворче мистецтво.

Українська мова: "Звязок прикметника з іменником за допомогою питань".

Образотворче мистецтво: "Робота з папером."Танцівниця!"

Перегляд файлу

Інтегрований урок з української мови та образотворчого мистецтва

Українська мова. Зв'язок прикметників з іменниками за допомогою питань від імен -

                                 ника до прикметника.

Образотворче мистецтво. Робота з папером. «Танцівниця»

Мета.

 

Формування ключових компетентностей:

  • уміння вчитися (формувати вміння само організовуватися, контролювати свою навчальну діяльність; орієнтуватися в часі та берегти його; проявляти зацікавленість у навчанні);
  • громадянської (учити усвідомлювати свою належність до українського народу, дбайливо ставитися до рідної мови);
  • інформаційно-комунікативної (розвивати вміння здобувати нові знання, уміння відстоювати свою думку);
  • соціальної (удосконалювати навички продуктивної співпраці з різними партнерами у парі, команді, ініціативність);

Формування предметних компетентностей:

  • навчальної (поглибити знання про прикметник, як частину мови, про його значення у мовленні, розвивати вміння встановлювати зв'язок прикметників з іменниками за допомогою питань; збагачувати словниковий запас; вдосконалювати навички роботи з папером.
  • Розвивальної (розвивати критичне мислення, уважність, пам'ять, уміння аналізувати, робити висновки);
  • Виховної (виховувати любов до рідної мови, працьовитість, старанність, почуття дружби та відповідальності).

 

Формування  предметних  компетентностей: розширити знання учнів про прикметник; розвивати вміння встановлювати зв'язок прикметників з іменниками за допомогою питань; збагачувати словниковий запас; вдосконалювати навички роботи з папером.

Формування ключових компетентностей:

уміння  вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати  вміння  організовувати  своє  робоче  місце,  планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати любов до мови.

Формування комунікативної компетентності: 

розвивати зв’язне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування.

 

Формування соціальної:компетентності:

розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату; виховувати почуття дружби та відповідальності, позитивне ставленя до прекрасного, працьовитість, старанність.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: комп’ютер, мультимедійна презентація, підручник, малюнки, картки, папір, ножиці, відеозапис

Форми роботи: групова, парна, фронтальна, скрайбінг,  стрітелінг

Очікувані результати: глянути в програмі

  •  

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання.

Учитель. Ранок! Сонце в небі прокидається…

Діти. Наш клас із гостями вітається.

Учитель. Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу…

Діти. Чому?

Учитель. Бо люблю я людей і свій клас!

Діти. Чому?

Учитель. Бо чекаю любові і плідної праці!

Діти. Ми любимо працю і будемо  старатися!

 

2. Прийом «Продовж речення»

  • Іде урок …

 

Глибше вивчимо ми мову

Солов'їну і чудову.

Тож, гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

 

3.  Вправа  «Очікування»

- Що ви очікуєте від уроку? /відповіді дітей/

-  Я  ж очікую, що ви будете  наполегливо й старанно виконувати завдання,

   Правильно та точно висловлювати свої думки,

   Будете злагоджено працювати на уроці.

 

4. Розминка

1) Вправа «Долонька»

- Передайте одне одному свою впевненість та готовність до уроку.

/учні торкаються долоньок  одне одного/

2) Я бажаю вам упродовж уроку не тільки здобути нові знання, але й не втратити почуття дружби та зберегти доброзичливу атмосферу в класі.

  • А що побажаєте один одному і нам усім?
  • Успіху!
  • Ну а щоб досягти успіху ми повинні :

Слухати – уважно!

Міркувати – швидко!

Відповідати – правильно!

Писати – гарно!

ІІ. Визначення теми уроку

  • Відкрийте зошити і запишіть число, класна робота.
  • Скажіть, який розділ ми вивчаємо? /Частини мови/
  • Сьогодні ми продовжимо вивчати частину мови, яка:

Сніг робить (яким?) білим,

Зиму (якою?) чарівною,

Мороз (яким?) тріскучим,

Настрій (яким?) радісним.

  • То що це частина мови? /Прикметник/
  • Яка частина мови називається прикметником? /Правило/
  • Як вважаєте, то про що говоритимемо сьогодні на уроці? / відповіді учнів/
  • А урок  у нас сьогодні незвичний. Він казковий, таємничий. Ми не тільки вивчатимемо мову, а поринемо у світ прекрасного.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Переглляд  відеоролика «Казка про прикметник» - Скрайбінг.

Жив - був на світі прикметник. У нього було багато друзів іменників.

Вони супроводжували прикметника скрізь, підтримували його, без них не знав бідненький , якого він роду та яке число має.

Але одного разу прикметник вирішив, що йому не потрібні друзі іменники, і пішов шукати собі нових товаришів.

По дорозі він зустрів дієслово і вирішив подружитися з ним. Але з цього нічого не вийшло, бо дієслово не захотіло прийняти цієї дружби.

Потім прикметник вирішив заприятелювати з числівником. Та й ця дружба закінчилася невдачею.

Засмучений прикметник вирішив вибачитися перед іменниками.

Ті його пробачили. І з того часу прикметник та іменник – друзі не розлий вода.

Сподіваюся ця казка навчить багатьох справжній дружбі. Надійних та вірних друзів вам!

2. Словниковий диктант

  • Прикметник підготував для вас гру «Впізнай іменник»
  • Рідна, лагідна, найдорожча… /мама/
  • Запашний, білий, смачний… /хліб/
  • Пухнаста, руда, хитра…/лисиця/
  • Прозора, холодна, джерельна…/вода/
  • Яскраве,тепле, лагідне… / сонце/
  • Круглий, солодкий, смугастий… /кавун/
  • На що вказують прикметники? /на ознаку предмета/
  • На які питання відповідає прикметник? /який?, яка?, яке?, які?

 

Самоперевірка.  Прийом «Знайди помилку» /хліп/ - першому, хто помітить вручається медаль «Хома Невіруючий» - він і доводить правильність написання слова.

/ Я вважаю, що у слові «хліп» допущено помилку, у кінці слова пишеться не «п», а «б», перевірне слово хліба./

  • До якої частини мови належать записані слова? /Іменник/

 

ІV. Сприймання  й осмислення нового матеріалу

1. Вправа «Знайди помилку»

  • А іменник пропонує у відповідь вправу «Знайди помилку» - усно
  • Щоб виправити помилку треба поставити питання від іменника до прикметника.

Летить біла сніжок. Химерний сніжинка сіла на долоню. Випав пухнаста сніг. Мовчить Зимова ліс.

Висновок: Прикметники в реченні  зв’язані з іменниками. Питання слід ставити від іменника до прикметника.

2. Робота над правилом с. 140

- самостійне читання;

- хорове читання;

- читання окремими учнями;

- читання хлопчиками;

- читання дівчатками.

 

3.  Гра «Додай прикметник»

а) - Сьогодні у нас урок незвичний.

  До нас завітала гостя чарівна,

Це – антонім слова – Літо,

Має білу, теплу свиту

Мороз любить вона сама

  Усі зовуть її … Зима!

/ слово Зима на дошці / а яка цікавинка є у написанні цього слова?Яка орфограма? – Правопис ненаголошених е, и. Як перевірити? – Змінити слово так, щоб ненаголошений став наголошеним. Зима – зимонька/

 

б) Робота в групах

- Якщо хочемо назвати ознаки зими, яке питання ми поставимо ?

А зараз за допомогою вірша ви відповісте на запитання: яка зима?

  1. От випав сніг. Яка обнова!

Зима тоді така …(чудова).

Міста чистенькі, білі села –

Зима і радісна, й  …(весела).

 

  1. Кружляють вальс сніжинки ніжні,

Зима пухка і …(білосніжна).

Вона буває і серйозна:

Суха і вітряна, й …(морозна).

 

  1. А як насуне хмара сива,

Зима по-своєму… (красива).

А вранці іній – то обнова!

Яка зима у нас… (казкова).

 

  1. Гілок од інею не видно,

          Тоді вона,звичайно, …(срібна).

 

  1. Зима буває вередлива,

То часом добра, то …(сварлива).

Яка ж  зима? Яка вона?

Вона весела і …(сумна).

Презентація роботи

/діти утворюють сніжинку, промовляючи: зима (яка?) /

 На які питання відповідають слова, що дібрали?

  • До якої частини мови належать слова, що відповідають на питання Який?, яка?, яке?, які? /Прикметники/
  • З якою частиною мови вони зв’язані? /З іменником/
  • Від чого ставимо питання? /від іменника до прикметника/

4. Домашнє завдання.

- Вивчити правило на с. 140, виконати за вибором Впр. 339,Впр. 340.

 

5. Каліграфічна хвилинка.

  • Зима, діти не спроста до нас завітала. Вона запрошує нас до свого замку на бал Сніжинок. Паролем для входу є головний герой нашого уроку.
  • Але Снігова королева  підготувала для нас випробування.

       Принц Словник відправив до нас чарівне слово, яке допоможе нам дістатися до замку, але налетіли хуртовини і воно загубилося. На допомогу прийшла принцеса «Каліграфія».

 - Тож продовжимо урок ми без зупинки

З каліграфічної хвилинки

Гра «Вузлики»

  • Записуємо вузлики склади в зошит

Кк Кк кК ко ом п'ю  ют те ер

  • Якщо зв’яжемо вузлики, дізнаємося, хто ж буде нашим помічником у нашій подорожі.
  • Яке слово?  /Комп'ютер/

5. Словникова робота

Слово іншомовного походження.  Від англійського computer. Спочатку цим словом називали людину, що виконувала обчислювальні дії. Потім так стали називати обчислювальні машини. Слово це з’явилося  у Оксфорському словнику англійської мови аж в 1897 році.

Сучасні виконують не тільки обчислення,а й багато іншого.

Комп'ютер - електронний пристрій , який приймає повідомлення, обробляє їх, відображає результати, зберігає  і передає  інформацію заздалегідь визначеним алгоритмом.

  • Визначте, скільки у цьому слові букв і звуків? / 8 букв,9 звуків/
  • Чому звуків більше, ніж букв? /буква ю – позначає 2 звуки/
  • Тож з допомогою комп’ютера вирушаємо у віртуальну подорож до замку Зими, щоб відвідати бал Сніжинок.

 

  1. Фізкультхвилинка  «Комп'ютер»

По асфальту їде в місто

Фермер на автомобілі.

Кілограмів десь із триста

навантажив апельсинів.

А тим часом діти в школі,

За комп’ютером сиділи.

Бо завдань у них доволі –

тільки мишкою водили.

Мерехтять, неначе зорі

Букви всі на моніторі.

У Петра, Івана й Борі

Очі вже, як помідори.

На перерві в коридорі

Дружно їла дітвора… Апельсини

Вмить рожеві стали щічки.

Тому фермеру – УР-а-а-а-а!

V. Закріплення, систематизація знань учнів

  1. Робота з деформованим реченням
  • Але, що це за  шум? Та це ж Снігова Королева наслала хуртовини. Дивіться, слова розлетілися.  Тільки той , хто має добре, серце, може впоратися із завданням, повернути слова на свої місця. Але будьте уважні. Королева скрізь лишає пастки.
  • /На сніжинках слова – «По стовбурах, товсті дерев постукує мороз/
  • Чи є пастка? / Так/
  • Яке слово заморожене? Товсті
  • Як ви зрозуміли що тут пастка? / тому що слово товсті не зв’язане з іншими словами/
  • Що треба зробити, щоб його розморозити? / Поставити питання від  іменника. Дерев (яких?) товстих.
  • Запишіть речення в зошити. По стовбурах товстих дерев постукує мороз.

 

  1. Вибіркове списування. Робота з підручником. Впр. 337

Демонстрація виробів із срібла. Розгляд ілюстрацій

  1. Читання вірша учнем.
  2. – В прямому чи переносному значенні вжито слово срібний? Доведіть.
  • В художній мові прикметники дуже часто вживаються не в прямому, а в переносному значенні. У вірші Леоніда Первомайського «срібні дерева» прикметник срібний багато разів вжито в переносному значенні.

 

Висновок. Прикметники  в реченні зв’язані з іменниками, бо вказують на ознаки предметів.

  1. Бал Сніжинок. Робота з папером «Танцівниця»

І ось ми дісталися замку. Та  нам потрібен пароль для входу.

Логін: назва нашого уроку – українська мова.

Пароль: …. Який же пароль? Хто був головним героєм нашого уроку? /Прикметник/

/Вводимо пароль, нажимаємо: Вхід. І ось ми в замку. На нас тут чекають Пензлик і Фарба.

Зустріч із Сніжинкою.

  • Але що це? Наче хтось у двері постукав? Та це ж Сніжинка – балеринка до нас завітала. /входить дівчинка- Сніжинка/

Сніжинка. Я зими – дитинка –

                 Красуня – Сніжинка.

Морозець – то мій татусь,

Дід Мороз – то мій дідусь.

Колисала мене Віхола,

А Зима на щічки дихала.

І тому така я гожа.

На матінку Зиму схожа.

  • Ми раді вітати тебе, Сніжинко.
  • Щоб Сніжинці було веселіше, спробуємо подарувати їй сестричок.  С. 78

 

Самостійна робота.

  1. Повторення правил безпечної  роботи з папером, ножицями.
  2. Аналіз зразка виробу.
  3. Інструктаж. Послідовність виготовлення «Танцівниці».
  4. Практична робота учнів.
  5. Захист виробів.

V.  Підсумок  уроку.  Рефлексія

1. Мозковий штурм

- На які питання відповідає прикметник?

- Що означає прикметник?

- З якою частиною мови зв’язаний прикметник?

- Від якого слова ставимо питання?

 

2. Вправа «Продовж речення»

- На уроці я зрозумів (ла) …

- Я знаю …

- Я вмію …

- На уроці я  навчився (лася)…

- Найбільше мені сподобалося …

3. Оцінювання

  • Молодці! Гарно працювали. Були активними і допомогли мені реалізувати мої задуми. Ми не тільки підкорили гору знань, але й довели, що ми дружні, в єдності можемо подолати будь-які труднощі. Тому кожен отримує в дарунок Сніжинку. Вона вам усміхатиметься, бо ви їй дуже сподобалися.

4. Вправа «Салют аплодисментів»

Ось уже б'є Годинник  Часу.

Час настав прощатися. Дякую за увагу.

 

 

 

 

docx
Додано
10 березня 2018
Переглядів
6416
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку