Конспект уроку
Тема: Звуки [c], [c’], позначення їх буквою «с» (ес). Виділення звуків [c], [c’] у словах. Читання складів, слів. Робота з дитячою книжкою «Солом’яний бичок».
Мета: познайомити учнів з буквою «с» та її звуковим значенням; продовжити формувати уміння виконувати аналітичні та синтетичні вправи зі звуками; вчити читати склади та слова з буквою, що вивчається, добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати фонематичний слух, уміння аналізувати та порівнювати, формувати мотивацію до читання, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до книжок та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки, комп’ютер, проектор, скринька, книжка «Солом’яний бичок», атрибутика для інсценізації.
Тип уроку: урок читання букварного періоду.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Вправа «Подаруй усмішку»
Усміхнемось сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Усміхнемось квіточці:
Хай воно цвіте!
Усміхнемось дощику:
«Лийся, мов з відра!»
Друзям усміхнемося,
Бажаємо усім добра!
ІІ. Мовна розминка
Дітям необхідно за допомогою сили повітря погасити уявну свічку.
Учні за допомогою язика грають у футбол.
Са-са-са – на квітку сіла оса.
Су-су-су – принеси мені косу.
Со-со-со – люди сіють просо.
Сі-сі-сі – вся травичка у росі.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Після цього, вчитель відкриває скриньку і показує, що сьогодні на урок до нас завітав «смайлик».
IV. Повідомлення теми та мети уроку
V. Cприймання та засвоєння нового навчального матеріалу
1. Вправа «Знайди слова зі звуками [c], [c’]»
На проекторі показують по черзі різні предмети, дітям необхідно плеснути в долоні, коли в слові є звуки [c], [c’].
(На проекторі показують такі слова: шапка, слива, слон, сіно, велосипед, ракета, сіль, рукавиця, сонце, сова, сік, пінгвін.)
https://www.youtube.com/watch?v=UnAYCoZBtUM
Учитель називає різні звуки, а учням необхідно утворити з них склади.
Учитель називає різні склади, а учні називають звуки, які їх утворюють.
Школярі самостійно добирають слова зі звуками, які вивчили сьогодні на уроці.
https://www.youtube.com/watch?v=A09aJ3gvLWs
VI. Робота з дитячою книжкою
Майдан – велике незабудоване місце у селі чи місті.
Майданник – людина, яка варить смолу.
Мички – пучок льону.
Кужіль – прядиво або вовна, намотані на кілок.
Днище – дошка, в яку закладають гребінь для прядіння ниток.
Гребінь – високий дерев’яний стояк із зубцями, на які насаджують пряжа.
Ні світ, ні зоря – дуже рано.
Раз і два – дивлюсь в віконце,
Три, чотири – світить сонце.
П’ять та шість – гуляю в лісі.
Сім та вісі – сад у квітах.
Дев’ять, десять – як чудово, все на світі кольорове.
Учні розподіляються за ролями, вчитель читає, а учні грають ролі з казки.
Створення обкладинки для книжки
VII. Підсумок уроку