Уроку на тему: «Теорема Піфагора»

Про матеріал
Конспект уроку з геометрії для 8 класу на тему: «Теорема Піфагора». Познайомити учнів зі змістом та різними доведеннями теореми Піфагора, показати її застосування при розв’язуванні різних задач
Перегляд файлу

        Тема: Теорема Піфагора.

Мета:

  • Навчальна: познайомити учнів зі змістом та різними доведеннями теореми Піфагора, показати     її    застосування при розв’язуванні різних задач; ознайомити  учнів з основними етапами життя і діяльності Піфагора
  • Розвиваюча: розвивати просторову уяву; розвивати творчі здібності учнів .

 

  • Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук; виховувати інтерес до історії математики, продемонструвати зв’язок математики та інших наук.

 Компетенції:

  • математичні
  • комунікативні

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання;

Підручник: «Геометрія», 8 клас, Мерзляк А.Г. та інші, 2016 рік.

 Девіз уроку:

 «Теорема Піфагора – це головна й найкраща теорема геометрії»

( О. Д. Александров ) (слайд 1)

 

Хід уроку

I.  Організаційний етап

  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Налаштування на роботу

II.   Актуалізація опорних знань

 

Технологія « Мікрофон» (слайд 2)

 Учень дає відповідь і передає мікрофон наступному учневі

  1. Чому дорівнює сума двох гострих кутів прямокутного трикутника?  ( 45о)
  2.  Яка сторона є довшою у прямокутному трикутнику? ( гіпотенуза)
  3. Як називаються сторони прямокутного трикутника, що утворюють прямий  кут? ( катети )
  4. Відрізок, що сполучає основу перпендикуляра з основою похилої     ( проекція)
  5. Які проекції мають рівні похилі?  ( рівні)
  6. Яка проекція меншої похилої? ( менша )
  7. Висота, опущена на гіпотенузу, є середнім пропорційним між…(відрізками, на які вона поділяє гіпотенузу)
  8. Катет є середнім пропорційним між…( гіпотенузою і проекцією цього катета на гіпотенузу)
  9. Якою формулою пов’язані між собою висота, проведена до гіпотенузи та проекції катетів на гіпотенузу?  ( )

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності

 Демонструю мотузку з вузлами, задаю  запитання:

 Як, використовуючи мотузку, єгиптяни будували прямий кут?

( Після міркувань учнів, пропоную ознайомитися з теоремою Піфагора, яка дасть відповідь на дане запитання)

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Найпопулярнішою із усіх теорем планіметрії  є теорема Піфагора. Причинами такої популярності є її простота та значення.  Цю теорему називають вічною. Їй понад 2 тисячі років. (слайд 3)

 

Формулюю теорему Піфагора та вивожу на екран зображення рисунка (слайд 4 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У світі відомо понад 300 способів доведення теореми Піфагора. Використовуючи набуті знання про метричні співвідношення у прямокутному трикутнику, доведемо теорему методом подібності. (слайд 5)

 

 

C:\Users\Home\Desktop\лти.PNGДалі робота відбувається в групах. Кожна група учнів отримує картки з твердженнями, що використовуються в доведенні. Учні мають розкласти картки в правильному порядку, створивши ланцюжок послідовних тверджень.

Картки для доведення теореми (слайд 6):

C:\Users\Home\Desktop\бати.PNG

C:\Users\Home\Desktop\жти.PNG

C:\Users\Home\Desktop\дисати.PNG

C:\Users\Home\Desktop\п.PNG

 

 

C:\Users\Home\Desktop\и.PNG

 

C:\Users\Home\Desktop\ои.PNG

 

C:\Users\Home\Desktop\зти.PNG

 

 

 

 

 

Ще з давніх часів люди шукали різні способи доведення і до цього часу знаходять інші доведення теореми (слайд 7)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доведення: (слайд 8)

 

  • Добудуємо прямокутний трикутник із катетами
docx
Додав(-ла)
Мазило Наталія
Додано
23 лютого 2021
Переглядів
391
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку