Тема. Усне додавання виду 27 + 16. Розв’язування задач.
Цілі: познайомити з усним прийомом складання виду 27 + 16;
удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі і
будувати фігури; розвивати логічне мислення.
Плановані результати: учні вчитимуться виконувати обчислення виду: 27 + 16;
моделювати за допомогою схематичних малюнків і розв'язувати текстові
задачі; креслити геометричні фігури і знаходити суму довжин їх сторін;
виконувати письмові обчислення вивчених видів в межах 100; виконувати
завдання творчого та пошукового характеру; контролювати й оцінювати свою
роботу і її результат.
Хід уроку
I.Організація класу до уроку.
Добрий день, шановні друзі,
Рада бачити усіх.
Кожен день-завжди і всюди,
На заняттях і у грі.
А девіз нашого уроку такий :
Думати – швидко,
Відповідати – чітко,
Працювати – дружно,
Запам’ятовувати – міцно.
II.Актуалізація знань
1.Усний рахунок . Робота з лего.
2.Каліграфічна хвилинка. ( Діти повторюють вірш)
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
До роботи враз берусь.
(В зошитах числа 10 20 30)
- Що ви знаєте про ці числа? ( круглі, двоцифрові, парні)
- Що спільного у написанні цих чисел? (в розряді одиниць пишеться 0)
- На скільки одиниць кожне наступне число більше попереднього?
- Які числа запишете ви? ( 40 50 60 70 80 90)
3. Робота над задачами.(Усно.)
4. Робота в парах.
1) Один учень викладає однозначне число до 10, інший підбирає друге
число так, щоб при додаванні вийшло10. Виграє пара, яка першою викладе
п'ять пар чисел.
2)Прочитайте числа.
(Числа записані на дошці)
40 70 80 30 26 50 10 90 60
-Яке число зайве? Чому? (26, тому що інші числа круглі)
-Змініть число 26 так, щоб воно стало кругле. (30)
-Розставте числа в порядку зростання. (10 20 30 40 50 60 70 80 90)
-Яке число буде наступним? (100)
3)Знайдіть приклади, у відповіді яких вийде це число.
23 + 77 35 + 15 55 + 45
48 + 52 86 + 4 18 + 57
-Які приклади зайві? Чому?
III.Новий матеріал.
1.Робота за підручником.
-Прочитайте вираз на с.64 підручника.
-Прочтайте алгоритм розв’язання прикладу.
-Користуючись алгоритмом, запишіть приклад 26+65 у зошит і
розв’яжіть його.
(Діти коментовано розв’язують приклади N364.)
-Що можна сказати про ці приклади?
-Потрібно розкладати числа на розрядні доданки, до десятків
додавати десятки, до одиниць додати одиниці, отримані
результати теж додати.
Фізкультхвилинка.
Всі піднесли руки –раз!
На носках стоїть весь клас,
Два – присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! – і вгору,
Два! – і вниз,
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз – присіли, два – піднялись.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
-Робота за підручником
1.Колективне розв’язування задачі N365 (с.65)
-Прочитайте задачу.
-Назвіть умову, питання.
-Чи можна відразу відповісти на питання задачі?
-Зробіть короткий запис до задачі.
Матем.- 35 підручників
Чит.-?,на 12 підручників більше
Всього підручників-?
Розв’язання
-Що дізнаємося першою дією? (Скільки підручників з читання отримала
бібліотека .)
-Запишіть першу дію.(35+12=(30+10)+(5+2)=47)
-Що дізнаємося другою дією? (Скільки всього підручників для
другокласників отримала бібліотека.)
-Запишіть другу дію.( 47+35=(40+30)+(7+5)=82)
-Самостійно запишіть відповідь.
2.Самостійна робота. Перевірка в парах .
-Розв’язування задачі N366 (с.65.)
-Діти самостійно розв’язують задачу,перевіряють в парах.
3.Геометричний матеріал.
-Накресліть ламану і знайдіть її довжину, якщо ламана складається з
чотирьох ланок і довжина кожної ланки дорівнює 3см.
-Якої довжини вийшов відрізок? (12 см)
-Яка фігура вийде, якщо з'єднати кінці ламаної? (Чотирикутник)
-Як ви думаєте, чи можуть всі кути в цьому чотирикутнику бути
прямими? (Так.)
-Чому? (Протилежні сторони рівні- це квадрат.)
-А скільки прямих кутів у цієї фігури?(4)
-Накресліть цю фігуру.
V.Підбиття підсумків.Рефлексія.
-Я оцінюю свою роботу на уроці...
-Я можу похвалитися ...
-Я хочу похвалити на уроці...