Тема: Додавання виду 46+5. Додавання суми до числа. Розв’язування задач. Розпізнавання геометричних фігур. Обчислення периметра трикутника
Мета: Ознайомити з особливостями додавання 46+5, вчити додавати числа частинами, розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на питання, виховувати пізнавальний інтерес до математики
Обладнання : мультимедійний комплект, ілюстрації «Лісової школи», звірят
Хід уроку
-
Організаційний момент.
-
Ось і дзвоник дав сигнал
Працювати час настав
То ж ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо
-
Створення емоційного настрою. Робота з лего.
«Я – найкращий, ти – найкращий, ми - найкращі».
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Діти ви хочете потрапити до лісової школи, де навчаються лісові мешканці?
-
А якщо, їм потрібна буде, зможемо?
-
Актуалізація опорних знань
-
Усна лічба.
- Щоб отримати дозвіл потрапити в ліс, треба обчислити приклади з чарівної торбинки.
7+49= 7+69= 9+47=
7+59= 7+39= 9+67=
5+66= 5+26= 9+87=
5+46= 5+56= 9+57=
( Додаток 1.)
-
Хвилинка каліграфії.
( Додаток 2.)
-
Лисичка з Журавлем теж хочуть до лісової школи, але вони ворогують і не можуть там навчатися, помиріть їх. Запишіть числа у порядку зростання і їх ворожнеча зникне.
33, 88, 44, 53, 89, 64, 71, 37, 72, 99.
-
Помирили Лисичку і Журавля і з ними рушаємо до Лісової школи.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Тихіше, ми потрапили на урок до мудрої сови. Послухаємо її.
-
Пояснення вчителя. (Додаток 3).
-
Звірята все зрозуміли. А ви?
-
Обчислення виразів . Робота з підручником. № 381 (с.66)
-
Перевіримо звірят № 382 (с.66).
(Додаток 4 . На картинках вирази з магнітних цифр).
-
Хто з них обчислить правильно?
-
Хто ні, чому?
-
Помилка була бо тваринки стомилися!
4. Фіз-хвилинка
-
Звірята не вміють ще розв’язувати задач. Навчимо їх.
-
Розв’язування задач № 383
-
Діти, звірята задоволені вашою наукою. Але нам треба повертатися до школи.
-
6. Робота з геометричним матеріалом.
Повернемося стежкою геометричних фігур, так коротшим буде шлях.
-
Назвіть ці фігури. (Зображення фігур на мультимедійній дошці).
-
Знайдіть периметр трикутника.
-
Підсумок
-
Чого ви навчилися сьогодні? Позначте на шкалі знань.
-
Що було важко, легко?
-
Як ви почувалися на уроці, який у вас настрій? Після уроку позначте його на світлофорі.
Хто працював, той молодець!
Додатки
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4