Узагальнення вивченого «Головні члени речення»

Про матеріал

Урок-узагальнення вивченого з теми "Головні члени речення" у 8 класі з поглибленим вивченням мови. Формуються мовленнєві компетентності.Діти вміють аналізувати члени речення за вивчними правилами.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Узагальнення вивченого«Головні члени речення»

Номер слайду 2

Мета: узагальнити і систематизувати знання з теми; удосконалювати вміння визначати граматичну основу, види підмета та присудка, якою частиною мови вони виражені, складати схеми; формувати пунктуаційну грамотність; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, творчі здібності; виховувати моральні якості, повагу до мудрого слова. Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого.

Номер слайду 3

Лінгвістичний диктант. Двоскладним називається речення, у складі граматичної основи якого є … Підмет, виражений одним словом, називається… Граматичну основу речення становлять… Головний член речення, що називає дію, стан або змінну ознаку – це …

Номер слайду 4

Лінгвістичний диктант. Підмет, виражений словосполученням, називається … Присудок, утворений з іменної частини, яка виражає його зміст, і допоміжного дієслова-зв’язки називається…Присудок, утворений із двох, трьох чи чотирьох компонентів, які поєднують ускладнену зв’язкову або прив’язкову частини, називається…Між підметом (групою підмета) і присудком (групою присудка) з усіх розділових знаків уживається тільки… 

Номер слайду 5

Лінгвістичний диктантпідмет і присудокпростимпідмет і присудокприсудокскладенимскладеним іменнимскладнимтире

Номер слайду 6

Графічний диктант. Гостинність – найкраща страва. Скромність – це дисципліна людських стосунків, учинків, бажань, думок і почуттів. Умій бути вдячним . Двоє можуть врятувати один одного там, де один гине (синтаксично)Без ядра горіх ніщо, так само як і людина без серця . Ніхто не може судити про інших, доки не навчиться судити про себе самого . Зразок: Ми з матусею йшли стежкою. [Складений підмет + простий присудок]

Номер слайду 7

Я з друзями хочу подякувати батькам за їх турботу. Кожен намагається уживати формули ввічливості в спілкуванні з іншими людьми. Душа з характером-дзеркало людини. Андрійко з товарищами стали переможцями у змаганнях. Буду я вивчати особливості ліричних пісень. Книга була написана у цьому році. Нехай наша мова бринить щихвилини. Аналіз головних членів речення

Номер слайду 8

Творча робота. Не шукай красоти, а шукай доброти. Добре говорить, та зле творить. Нічого не розпочинай у гніві. Батьком-матір’ю не хвались, а хвались честю. Замініть прості присудки складеними.

Номер слайду 9

Шевченко самовіддано любив свою Україну. За неї йшли битися батьки й сини, діди й онуки. Багато полягло за її волю. Фольклор – цінний набуток кожного народу. Творча робота. Замініть прості підмети складеними.

Номер слайду 10

РЕФЛЕКСІЯЧи засвоєно матеріал “Головні члени речення”?Які складнощі виникали?Який настрій переважав під час вивчення теми?Над чим потрібно ще працювати?

Номер слайду 11

Написати лист улюбленому актору (співаку), використовуючи різні за типом головні члени речення. Проаналізувати 4 головні члени речення за алгоритмом . Підготуватися до контрольної роботи (знати теоретичний матеріал). Домашнє завдання

pptx
Додано
21 липня 2018
Переглядів
1758
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку