Тема: Узагальнення вивченого матеріалу.
Мета: систематизувати і узагальнити знання та вміння учнів з теми ”Рівняння. Задачі. Вправи на всі дії з натуральними числами”, удосконалити вміння розв'язувати вправи; розвивати навички логічного мислення, фінансової грамотності, креативне мислення, спостережливість, вміння розв’язувати проблемні ситуації, громадянську відповідальність.
Тип уроку: систематизації та узагальнення матеріалу.
Освітнє середовище: підручник, гаджет, онлайн-дошка, тести, слайди.
Хід уроку.
Робота в парах. Учні обмінюються зошитами і перевіряють правильність виконання домашнього завдання один в одного. Виправляють помилки олівцем.
Оцінюють виконання. Звітують вчителю про результати роботи.
Робота в групах
Учні були поділені на виконання теоретичного завдання на групи.
6учнів були Істориками і мали приготувати історичні відомості по темі.
Слідуюча група із 6 учнів були Теоретики вони мали приготувати теоретичний матеріал по темі.
І остання група Практики приготували розв»язання практичних завдань і почерзі відповідали біля дошки.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку.
1.Вміння розв'язування задачі економічного змісту ( в тому числі – на рух, роботу) формують фінансову грамотність, гнучкість мислення, успішність.
Ось один приклад гнучкості мислення
Олесь звернувся до батька з проханням дати йому 500 гривень для благодійного збору. Батько-бізнесмен подумав і запропонував хлопцю заробити ці кошти від торгівлі лимонадом: «Я тобі дам суму, рівну квадрату твоєї виручки за день». Олесь вторгував того дня 20 гривень. Тато подумав, що 400 гривень замало до очікуваної суми в 500 гривень.
Та Олесь сказав: « Тату, я виручив набагато більше, ніж 400 гривень!».
Поміркуйте, яку гнучкість мислення виявив Олесь. Учні відповідають.
2.«Виправ помилки» На дошці записано завдання з помилками учні по черзі виходять і виконують завдання .Решта учнів спостерігають за ходом виконання завдань
1 варіант
11 варіант
1)25*186*4<20*185*5
2)5*4*6*7*1*5*2>20*9*9*5
3)20*50*78=125*87*8
Розв»язати кросворд
1.р |
і |
в |
н |
я |
н |
н |
я |
|
2.ш |
і |
с |
т |
ь |
|
|
|
|
3.ш |
л |
я |
х |
|
|
|
|
|
4.ш |
в |
и |
д |
к |
і |
с |
т |
ь |
1.Рівність,яка містить невідому називається….
2.Розв»яжіть рівняння 2х-10=2 ?
3.Що таке s ?
4.Відношення шляху до часу називається …..
Бліц опитування
1.Як знайти вартість придбаного товару , знаючи його ціну та кількість ?
2.Як знайти ціну товару,знаючи його вартість і кількість ?
3.Що таке продуктивність праці ?
4.Як знайти кількість товару,знаючи його вартість та ціну ?
Математичний диктант
1.Рівняння-це рівність ,яка містить….
2.Перевірте ,чи є число 3 коренем рівняння,записаного на дошці х+127=130
87-х=84.
3.Щоб знайти невідоме зменшуване ,треба….
4.Щоб знайти невідомий від»ємник,треба….
5.Щоб знайти невідомий доданок,треба…
6.Складіть рівняння коренем якого буде число 5.
7.Складіть рівняння яке немає коренів.
8.Складіть рівняння яке має безліч коренів.
Руханка
Учні разом з вчителем під музику виконують руханку.
В кінці уроку діти проводять узагальнення і висновки.
Дерево знань
Оскільки зараз осінь ,то кожен з учнів отримає осінній листочок на якому має написати що він зрозумів по темі одним словом.Наприклад
Рівняння,задачі,множення,ділення,невідоме…
І кожен учень підходить до дошки ,а там намальоване дерево, і причіпляє листочок до дерева .
Висновок уроку
Учні по черзі закінчують речення.
На сьогоднішньому уроці я навчився…..
Я найбільше запам’ятала…..
Я дізналась про те що….
Вчитель задає домашнє завдання учням.