Тема. Узагальнення вивченого про числівник.
Мета: узагальнити та систематизувати знання з теми «Числівник», розвивати математичну, інформаційно-цифрову компетентності; виховувати почуття колективізму, любові до рідного краю
Обладнання: підручник, картки із завданнями, ребуси
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
На уроці ми повторимо та узагальнимо наші знання з теми «Числівник». Сьогодні День святого Валентина, День закоханих, тому за кожну правильну відповідь ви будете отримувати валентинки або зірочки. В кінці уроку вам треба їх порахувати і написати кількість в зошит і це будуть додаткові бонуси до вашої оцінки.
ІІ. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу.
Вибірковий диктант (виписати числівники, визначити за будовою)
4. Узгодити іменники з числівниками
П*ятсот тридцять три (стілець), дев’яносто п’ять (гривня), семеро(студент), одна шоста (аркуш), три й одна п’ята (метр), 4 (година), 25 (концерт), 7 (пісня), 3 (поверх)
Сидіти в стінах; як свої пальців; дорогою обійти; за кроки; не ждуть; потрібний як возуколесо; раз відмір, а відріж; на всі сторони; п’ятниць на тиждень
6 Вправа «Четверте зайве»
Запишіть слова, підкресліть зайве, обґрунтовуючи свій вибір.
4. Три, одна шоста, четверо, четвірка.
6. Сьомий, три, сто десятий, восьмий.
7. Чимало, стонадцять, п’ятеро, кільканадцять.
8. Сім, семеро, четверо, десятеро.
9. Двадцять, сорок два, декілька, сто.
10. Небагато, кілька, двоє, багато.
11. Тисяча другий, восьмий, п’ятий, мало.
12. Десять, одна третя, дев’ять десятих, дві сьомих.
Вправа «Решето» 7.
З поданих слів випишіть числівники. Визначте їх розряд за значенням та за будовою
Сто, дюжина, півтора, десяток, двічі, перший, по-третє, пара, двоє, чверть, сорок другий, одна десята, третина, двійка, триповерховий, утричі, двадцятип’ятилітній, тринадцятий, подвоїти, утроє, восьмеро, кільканадцять, по-перше, шістдесят вісім.
Матеріал для вчителя
Сто (власне кількісний; простий), півтора (кількісний, дробовий; простий), перший (порядковий; простий), двоє (кількісний, збірний; простий), сорок другий (порядковий; складений), одна десята (кількісний, дробовий; складений), тринадцятий (порядковий; складний), восьмеро (кількісний, збірний; простий), кільканадцять (неозначено-кількісний; складний), шістдесят вісім (порядковий; складений).
Опитування. Виберіть правильну відповідь із запропонованих.
1. |
Числівники 40, 90, 100 в родовому, давальному й місцевому відмінках мають закінчення - а |
Так ; ні |
|
2. |
У числівниках на позначення десятків (50 – 80) відмінюється тільки перша частина |
Так ; ні |
|
3. |
У числівниках на позначення сотень ( 200 – 900) відмінюються обидві частини |
Так ; ні |
|
4. |
У складених кількісних числівниках відмінюються і пишуться окремо всі складові частини |
Так ; ні |
|
5. |
Числівники нуль, мільйон, мільярд відмінюються як прикметники |
Так ; ні |
|
6. |
Деякі порядкові числівники відмінюються як прикметники |
Так ; ні |
|
V.Рефлексія . Мої враження від завдань на уроці
ІІІ. Підбиття підсумків уроку. Підрахунок балів, які отримали.
ІV.Домащнє завдання. Повторити тему « Числівник»