Василь Сухомлинський «Сергійкова квітка».

Про матеріал
Урок літературного читання у 3 класі. Диво -квітка. Василь Сухомлинський «Сергійкова квітка».
Перегляд файлу

Тема: Василь Сухомлинський «Сергійкова квітка».

Мета: удосконалювати навички читання; розвивати мислення, вміння аналізувати текст, проникати в мотиви поведінки дійових осіб; розширювати знання дітей про життєвий і творчий шлях В. Сухомлинського; виховувати у дітей доброту, чуйність, бережне ставлення до природи.

Обладнання: таблиця складів, картки із завданнями, пелюстки квіточки, ілюстрації.

Методи: «Мікрофон», «Ажурна пилка», робота в парах, робота в групах, «Міркування», метод «Прискорення», «Пазли», аудіювання .

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Ми усі приготувались,

На перерві постарались.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

 

  1.            Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
    - Зараз ми з вами помандруємо до осіннього лісу. Але щоб знайти спільну мову з лісовими мешканцями ми проведемо розчитування.
    1.Розчитування
       а) за таблицею;
       б)метод прискорення за 1 хвилину (В. Сухомлинський «Людина з гарячим серцем»)
    - Хто прочитав другого разу більше ніж першого?
    - От бачите, ваша техніка читання значно зросла. А можливо комусь  вдалось прочитати і все оповідання?
    - Це чудово! То ж вирушаймо далі лісовою стежкою.
       Ми підійшли до соняшникового поля, а на кущику калини нас вас чекає Пані Сорока. Вона хоче перевірити, як гарно ви вмієте скоромовити.
    2. Мовна розминка
    а) гра «Сороки» ( робота в парах);
    Скоро, скоро мовить Ганка                                       Біжать стежини
    Скоромовки-спотиканки.                                         Поміж ожини.
    Слово в слово Слава ловко,                                     І вже у Жені
      Скоро мовить скоромовки.                                     Ожина в жмені.

 

Стріла якось
Скоромовка
На місточку
Злого вовка
Скоромовить
Вовк почав-
Ледь язик не поламав!
Бо ж була ця
Скоромовка
Для Івася,
Не для вовка.

 

б) гра «Впіймай на гачок» (робота в групах)

Як ми вміємо швидко складати слова.

 би- ку- ки           ро-на-во                ша-ми

ка-ляль                луб-го                    рах-хов

жа-ли-вед          ця-ми-гор              па-мав

ник-ко                ро-бець-го             цюк-па

гу-дзик               тел-дя                     ка-біл

ля-те                   ля-бу-ци                 тка-щі

Молодці!

  • Рушаймо далі. Помилуйтесь красою осіннього лісу.Як гарно пахне осінь!
  • Але погляньте, ще не всі листочки опали з дерев? Що ж то для нас залишила берізка? Чи існують такі назви предметів?

 

 

         

 

 

 

 


-Один з листочків не березовий, та й слова такого не існує…

Повідомлення теми і мети уроку

  • Подивіться на останнє слово. Яку одну літеру потрібно змінити, щоб вийшло відоме нам слово? (Оповідання)
  • Пригадайте, що таке оповідання?

1.Робота на картках (робота в парах)

Прочитайте  назви оповідань з перших літер кожного слова

Покинуте кошеня

Павло, Ольга, Кирило, -и- Надія , Улянка , Трофом, Ельвіра /Кіндрат,Оксана,Шура,Еліза,Наталія,Ярослав.

Дідова колиска

Дмитро, Ірина, Денис,Олена,Віктор,Анатолій

/Кузьма,Олексій,Любов -и-, Світлана,Кирило,Андрій.

По волосинці

Пилип,Олександр/Володя,Оксана,Ліда,Олег,Світлана-И-,Назар,Цезар,Ігор.

 

- Хто автор цих оповідань? Пригадайте,що ви знаєте про цю людину? Що об´єднує всі його твори.

(Любов до дітей, до природи.)

  • Ось ми вийшли на галявину нових знань.

IV. Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Сергійкова квітка»

1.Робота над заголовком.

  • Як ви гадаєте, про кого це оповідання?
  • Про що тут може йти мова?

2.Виразне читання оповідання вчителем.

3.Завдання з аудіювання.(Якщо дитина правильно відповідає на всі питання то отримує квітку одного кольору, у дітей на парті лежать п’ять пелюсточок червоного кольору і п’ять зеленого)

1.Коли відбувалися події:

а) передостанній день навчання

б) перший день навчання

2. Де посідали хлопчика:

а) під високим дубом

б) під високим деревом

3. Ножик був подарунком:

а) Петра

б) Гриця

4. Ліхтарик був у :

а) Максима

б) Сергійка.

5. Де росла прекрасна квітка6

а) під кущем акації

б) під кущем калини.

А тепер погляньте на свою квіточку і скажіть, яка вона? (Відповіді дітей).

4. Фізкультхвилинка
           Вийшли діти у лісок,
           Заглянули за дубок.
           Побачили зайчика,
           Поманили пальчиком.
           Зайчику, зайчику пострибай,
           Свої лапки виставляй!

5. Словникова робота

кінь                                                               від
                 кишені                                                         ножик
                 ліхтарик                                                       вершник
 

 

6. Повторне читання оповідання.

      Метод «Ажурна пилка»

7. Вибіркове читання

- Прочитайте опис ножика, що отримав Петро.
- Чим хвалився Максим? Яким був цей ліхтарик?
- Чим здивував Гриць? Прочитайте.
- Що показав друзям Сергійко? Якою була ця квітка?
- Як хлопці відгукнулися про ножик, ліхтарик, соловейка? А про квітку?
- Який подарунок викликав найбільше здивування? Від кого отримали подарунки діти ?
А Сергійко ? (Він сам зробив надзвичайний подарунок друзям – красу).
Чи зрозуміли це друзі Сергійка? Прочитайте, що вони сказали?

8.Читання оповідання в ролях без слів автора   

9. Хвилинка поезії

Діти читають вірш «Учись любити».

Учись любити все навколо себе:

Траву і квіти, кущик, деревце.

Жучка і пташку, і блакитне небо,

І синьооке чисте джерельце.

Усе прийшло на білий світ, щоб жити,

Щоб дарувати радість і красу.

Учись дивуватись і любити

Чистеньку, мов перлиночка, росу.

Поглянь на світ – це дивовижна казка!

А квіти – це, мабуть, душа землі.

У кожній з них струмить любов і ласка,

Бурлить, вирує на землі життя!

10. Робота над ілюстрацією
Розгляньте малюнок . Якими словами твору ви б його підписали? («Яке диво!»)

V. Підсумок уроку

- Які подарунки були у хлопців?

 

Завантаження...
docx
Додано
8 жовтня 2020
Переглядів
747
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку