Урок літературного читання 3 клас

Про матеріал
Ознайомити учнів із творчістю Л. Костенко; вчити висловлювати власні думки щодо прочитаного, робити висновки; формувати читацьку компетентність; розвивати спостережливість, діалогічне мовлення, розширювати словниковий запас, коригувати мовлення учнів, пізнавальний інтерес. Удосконалювати навички виразного, інтонаційного читання віршованих творів. Виховувати працелюбність, бережне ставлення до тварин.
Перегляд файлу

Тема. Л. Костенко «Білочка восени»

Мета. Ознайомити учнів із творчістю Л. Костенко; вчити висловлювати власні думки щодо прочитаного, робити висновки; формувати читацьку компетентність; розвивати спостережливість, діалогічне мовлення, розширювати словниковий запас, коригувати мовлення учнів, пізнавальний інтерес. Удосконалювати навички виразного, інтонаційного читання віршованих творів. Виховувати працелюбність, бережне ставлення до тварин.

Обладнання. Горішки, шишки, ілюстрації білочки, аркуші паперу з надписами, дитячі малюнки про осінь.

Технічні засоби. Мультимедійний проектор, комп’ютер

Хід уроку

І. Нервово-психологічна підготовка

  1. . Вправа «Добрий день»
  • Ви сьогодні вже проснулись?
  • Добрий день!
  • Мамі зранку усміхнулись?
  • Добрий день!
  • Клас наш радо вас вітає?
  • Добрий день!
  • Настрій кожен гарний має?
  • Добрий день!
  • Треба всім нам привітатись!
  • Добрий день!
  • Дружно й голосно сказати:
  • Добрий день!

2. Вправа «Мікрофон»

-  Яким має бути наш урок?

-  А ви на уроці якими маєте бути?

-  Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий урок.

ІІ. Мовленнєва розминка

1.Робота над чистомовкою   «Слухняний ротик»

Ець - ець - ець – подув сильний вітерець.

Ить – ить – ить – в небі синяя блакить.

Ає – ає – ає – осінню вже повіває.

Лі – лі –лі – відлітають журавлі.

Ок – ок – ок – зібрались діти на урок.

2.  Звуконаслідувальна  вправа.  Гра «Що як звучить?»

Жук  літає угорі й дзижчить…  (жу-жу)

Вуж сховався у норі й шипить…  (шу-шу)

Шелестить трава…  (ша-ша)

Пилка дзенькає…  (дза-дза)

Краплі падають… (дзень-дзень)

Повний звуків день.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Осінній вернісаж (виставка дитячих малюнків)

2. Робота над  віршем «В саду осіннім»

ІV. Повідомлення теми й мети уроку

Ой, яка ж вона гарненька,

Пишнохвоста  і руденька.

Не звірятко – просто диво,

Невгамовне, пустотливе.

Вгору – вниз, на гілку, з гілки…

Хто ж це буде, діти?  (Білка).

До нас білочка прийшла,

Нам горішків і грибочків принесла,

У класі їх порозкидала,

Ще й завдання в них поклала.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 Сьогодні ми починаємо знайомитися з творчістю української поетеси Ліни Костенко.

1.Біографічна довідка.

 Народилася Ліна Василівна на Київщині в учительській сім’ї. Батьки майбутньої поетеси були людьми високоосвіченими й порядними. Батько знав  дванадцять мов. Закінчила Ліна Костенко Київський педагогічний інститут і Московський літературний інститут. Писати вірші почала з дитинства.

 Довгий час (15 років) її не визнавали як поетесу. Це був сумний період в її житті, в історії української літератури. Зараз Л. Костенко живе і працює в Києві, продовжуючи радувати нас своїми творами. Багато віршів Л. Костенко написала для дітей: «Вже брама літа замикає осінь…», «Горобець із білою бородою», «Заячий карнавал», «Перекинута шпаківня».

2. Опрацювання вірша Л. Костенко «Білочка восени»

Гра «Шифрувальники»

                         БІ                          КА                              СЕ                           

 

                                     ЛОЧ                           ВО                              НИ

 

3. Виразне читання вірша вчителем

- Чи сподобався вам вірш?

- Якою ви уявляєте білочку?

4. Словникова робота

 Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Пороші                  Нашпилює

Бурундучок           Міркує

Сироїжки               Тулить

Вязочка                 Посиплеться

Довідкове бюро

Пороші – перші сніги.

5. Фізкультхвилинка «Станем в коло, дітвора»

Станем в коло, дітвора,

Дітвора, дітвора.

Відпочити вже пора,

Нам пора, нам пора.

Станем в коло й покружляєм,

Покружляєм, покружляєм.

Зупинились й поплескаєм,

Поплескаєм, поплескаєм.

Тупаємо ніжками,

Мов йдемо доріжками.

Наче білочки, йдемо,

Ідемо ми, ідемо.

Поплигали, поскакали

І за парти посідали.

6. Гра «Бджілки»

  Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен у своєму темпі.

7. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

 - Як готується білочка до зими?

-  Які гриби сушить білочка?

- Про що міркує?

- Чому не спиться білочці?

8. Вправи для розвитку техніки читання

Гра «Розвідники».

 Учитель читає початок речення, діти відшукують це речення і дочитують до кінця.

Гра «Диктор телебачення»

9. Робота за ілюстрацією

  Розгляньте малюнок. Прочитайте рядки вірша, які йому відповідають.

10. Хвилинка-цікавинка

  Поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лісовими горіхами.  Все, що в лісі їстівного, входить до її меню: різне насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і понад 100 соснових. У денний раціон білки входять 100-150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб угамувати голод і відкласти запаси жиру.

11. Пальчикова гімнастика

Стук – стук – постук

Молоточки стукають,

Будують будинок для зайчат

От з таким дахом,                 (долоньки над головою)

От з такими стінами,             (долоньки близько щічок)

От з такими вікнами,             (долоньки перед собою)

От з такими дверима,            (одна долонька перед собою)

І от з таким дахом!                (зчепили руки)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

Вправа «Асоціативний кущ»

 

 

 

 

Б І Л О Ч К А

 

 

Що нового дізналися на уроці?

Чого можна навчитися у білочки?

VІІ. Домашнє завдання

С.42 – 43, читати виразно вірш.

 

 

docx
Додано
9 жовтня 2020
Переглядів
1123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку