17.11.2021
Урок української мови.
Тема: Вдосконалення вимови звуків [ дж ], [ дз ], [ дз׳]. Звуко-буквений аналіз слів. Поділ слів на склади.
Мета: повторити навички правильної вимови звуків [ дж ], [ дз ], [ дз׳] та позначення їх на письмі відповідними буквами. Формувати вміння переносити слова з буквосполученнями дз, дж. Розвивати зв’язне мовлення.
Хід уроку
І. Організаційна хвилинка
Всі почули вже дзвінок.
Він покликав на урок,
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними – і хлоп'ятка.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Каліграфічна хвилинка
- Починаємо урок української мови. Розгорніть зошити, запишіть дату, слова «Класна робота». Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки. Переглядаючи ваші зошити я помітила, що деякі учні припускаються помилок у написанні поєднанні букв.
- Повторюємо написання буквосполучень дж, дз.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Робота над матеріалом уроку
|
|
|
|
|
Діти, які предмети зображені? Давайте запишемо слова, які позначають ці предмети.
Кукурудза, джерело, дзвіночки, джміль, родзинки.
Давайте прочитаємо їх, але пам’ятайте про те, що [дж],[дз],[дз’] звучать злитно, слідкуйте за вимовою.
Підсумок. Отже, звуки [дж],[дз],[дз’] вимовляються злитно.
Перетвори рослину хміль на комаху (Джміль)
Джміль [джм’іл’]- 6 б.,4 зв., 3 пр., 1 гол., 1 скл.
Підсумок: чому звуків менше ніж букв, тому що [дж] - позначає один звук.
Фізкультхвилинка
Пояснення вчителя:
- При переносі слів буквосполучення дж, дз розривати не можна.
Вправа для закріплення: поділити слова для переносу.
(кукурудза, подзвонив, ходжу, саджають)
Бджола мала, а й та працює – треба бути працьовитим.
Бджола жалить жалом, а чоловік словом - словом можна людині зробити дуже боляче.
Одна бджола мало меду наносить – треба разом дружно працювати.
VІ. Закріплення матеріалу
Гра„Так-ні". (робота з цеглинками)
Зіграти хочеться мені із вами в гру „Так чи ні"
позначають звуки [дж], [дз]? (Ні).
VI. Підсумок уроку
«Продовж речення…»
VIІ.Домашнє завдання
Скласти і записати 5 речень використовуючи у словах буквосполучення дж, дз.