Що означають слова, до яких ставимо питання хто? що? Як вони називаються? Скільки предметів вони можуть означати? Наведіть приклади.
Номер слайду 3
Один Багато Диван Ранок Слово День Парта Дивани Ранки Слова Дні Парти
Номер слайду 4
Всі хочуть, як народиться дитина, Щоб я було красиве і дзвінке, Бо носить все життя мене людина, А відгадайте-но, що я таке? Ім'я
Номер слайду 5
З чого складається наше мовлення? Складіть речення зі слів. Марійка, мамі, Сьогодні, господарству, по, допомагає Про кого йде мова у реченні? Що вона робить? Допомагає кому? Допомагає коли? Де допомагає? Визначити головні слова у реченні. Сьогодні Марійка допомагає мамі по господарству.
Номер слайду 6
Жила собі маленька буква. Її часто пропускали, інколи не помічали просто. Засмутилася маленька буква і вирішила все змінити. Перейшла з середини речення на початок. І сталося диво. Почали поважати малу букву, писали її вже великою.
Номер слайду 7
Але їй цього було замало. Захотілось дати ймення містам, селам, річкам, горам. Ще більше почали шанувати букву.
Номер слайду 8
Але їй і цього було мало! Задумала вона приєднатись до імен, по батькові, прізвищ. З тих пір всі слова, в які потрапила вона, пишуться з великої букви.
Номер слайду 9
Чи є така буква у нашому реченні? В яких словах? Чому слово Марійка написане з великої букви? Назвіть ваші імена «ланцюжком», швиденько піднімаючись з місця.
Номер слайду 10
Повправляймося у написанні великих букв, адже сьогодні ми вживатимемо їх багато. Л Я Ф В П Іван Запишіть поруч кожен своє ім’я.
Номер слайду 11
стор.114 – ознайомлення з правилом. Впр. 297
Номер слайду 12
Номер слайду 13
стор.114 – ознайомлення з правилом. Впр. 298
Номер слайду 14
Назвіть прізвище цієї людини? Ім'я, по батькові? Які вірші цього відомого українського поета ви знаєте?
Номер слайду 15
Назвіть прізвище, ім'я цієї жінки. Це псевдонім поетеси. Псевдонім — це придумане ім'я та прізвище, що ним користуються письменники, артисти, замість власного. Справжнє ім'я: Лариса Петрівна Косач. Це була незвичайна жінка. Вона писала прекрасні вірші, грала на фортепіано, знала кілька іноземних мов, перекладала з них на українську.
Номер слайду 16
Іван Якович Франко. Поет і письменник, автор казок, оповідань.
Номер слайду 17
Григорій Сковорода — письменник і священник. Мудра і обдарована людина.
Номер слайду 18
Богдан Хмельницький — полководець, гетьман.
Номер слайду 19
Устим Кармелюк — захисник народу, Шевченко назвав його «славним лицарем».
Номер слайду 20
Народні герої: Богдан Хмельницький, Устим Кармелюк. Письменники: Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода. Запишемо їхні прізвища та імена блоками за варіантами. Як напишемо кожне слово? Пишіть з абзацу.
Номер слайду 21
стор.115, впр. 298
Номер слайду 22
Давайте спробуємо дослідити, як утворилися прізвища. Деякі прізвища утворилися від імен людей (Ільїн: від якого імені? Пір року Назв тварин Особливостей людей Олійник — … Ілля олія Мороз Вовк Рудий, Тихий
Номер слайду 23
Імена: Ілля - Ільїн назви тварин: Вовк пори року: Мороз особливості людей: Тихонька продукти: Олійник Отже, як утворилися ваші прізвища?
Номер слайду 24
Зараз і ми спробуємо бути творцями імені. Багато імен зустрічається в назвах квітів. Прочитайте назву рослини. Від якого імені утворилась ця назва? Грицики Григорій
Номер слайду 25
Прочитайте назву рослини. Від якого імені утворилась ця назва? Іван-чай Іван
Номер слайду 26
Прочитайте назву рослини. Від якого імені утворилась ця назва? васильок Василь
Номер слайду 27
Прочитайте назву рослини. Від якого імені утворилась ця назва? Петрів батіг Петро
Номер слайду 28
стор.116, впр. 302
Номер слайду 29
Чи вдалось нам виконати план уроку? Що запам’яталось найбільше? Оцінювання