Весняні роботи в місті та в селі

Про матеріал
Конспект уроку для 1 класу "Весняні роботи в місті та в селі" з ранковою зустрічю.
Перегляд файлу

                                   14 березня

                   Ранкова зустріч «Красуня весна»

Мета: узагальнити знання дітей про характерні ознаки весни та назви весняних місяців; уточнювати, розширювати й активізувати словник з теми «Весна».  Розвивати пам'ять, мислення, увагу до поетичного слова, естетичні почуття. Повторити правила поведінки у природі; формувати екологічну культуру. Виховувати почуття згуртованості.

 

І. ПРИВІТАННЯ

  • Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Поверніться до гостей,

Скажемо  їм: « Добрий День!»

 

 Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго ранку, вітаю я вас!

 

- Ви сьогодні вже проснулись?

Мамі зранку посміхнулись?

Клас наш радо вас вітає!

Настрій кожен гарний має?

Станьмо разом в дружне коло!

Привітай нас, рідна школо!

 

ІІ. ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ

Гра енерджайзер «Що ти робиш»

Учитель ставить запитання. Учні імітують рухи, промовляючи: «Ось так».

- Як читаєш?

- Як пишеш?

- Як малюєш?

- Як співаєш?

- Як танцюєш?

- Як живеш?

 

 

Гра «Коли ти народився»

- А зараз ми перевіримо хто в яку пору року народився?

Зима – присідає мов сугроб.

Весна – показує квіточку над головою.

Літо – промінці.

Осінь – плескають в долоньки, немов дощик.

  • Яку пору року ми провели? (Зиму)
  • Яку пору року зустрічаємо? (Весну)
  •  

Руханка.

Ось іде до нас весна.
Все навколо ожива:

встати, ходьба на місці

Підсніжники прокидаються,

потягнутися

Проліски посміхаються,

посміхнутися

Пташки прилітають,

махають руками, як крилами

Діти вибігають,

біг на місці

На луках стрибають.

стрибки

 

«Кольори красуні Весни»

На дошці малюнки весняних пейзажів.

- Дітки, подивіться на малюнки. Як ви гадаєте, яка пора року на них зображена? (Весна)

- А давайте зараз спробуємо назвати кольори, які є на малюнках.

- Яким барвами сяє весна?

Вправа «Асоціації».

- З чим у вас асоціюється слово «весна»? (Прилітають пташки, розквітаюсь перші весняні квіти)

- А які три весняні місяці ви знаєте?

ІІІ. ЩОДЕННІ НОВИНИ. «Дослідники».

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це місяць – сонцегрій, весновій, вітроніс.

Квітень - повертаються додому довгоочікувані птахи, пригріває тепле весняне сонечко, зацвітають сади.

Травень - царство квітучих дерев і кущів: рожевих, білих, фіолетових.

У травні світ наповнюється комахами, що виповзли після зимової сплячки. Всякі жучки, сонечка, бджілки, джмелі та інші комашки.

   Робота з природничим календарем.

"Синоптик", призначений з учнів, повідомляє  сьогоднішню дату, день тижня, місяць. Інший учень-помічник заповнює дату, назву місяця і назву дня тижня.

- А може настрій залежати від погоди?(Діти висловлюють свої думки).

- Яка сьогодні погода? Небо? Повітря? Температура? Відмічаємо у календарику.

Висновок: Погода сьогодні по місту, школі, у 1 класі сприятлива, отож всім бажаю  гарного настрою, цікавих знань і відкриттів.

 

Вправа «Цікавинки»

- У давнину українці вірили, що птахи, повертаючись з вирію, приносили на своїх крилах весну. Умовним початком весни вважається день Явдохи (14 березня), який збігався з початком нового року у слов’ян.

 

Тема: Весняні роботи в місті та в селі.

Ключові компетентності:

вміння вчитися:

навчально-організаційні:  своєчасно  готується  до  уроку;  співпрацює  з іншими; переключається з одного виду роботи на інший;

загальномовленнєві: зосереджено слухає вчителя  і  товаришів, говорить  не  поспішаючи,  чітко,  вільно  в  процесі  діалогічного  і  монологічного  мовлення; виконує  творчі  завдання;

загальнопізнавальні:  виконує  творчі  завдання  в  контексті  навчальних  завдань;

 інформаційно-комунікативна: створює  висловлювання з опорою на власний досвід та почуту інформацію;

     загальнокультурна: діє згідно з прийнятими правилами поведінки на уроці;

громадянська:  прагне охороняти природу;

здоров’язбережувальна: дотримується санітарно-гігієнічних норм під час уроку.

 

                                                         Хід уроку

I.Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Мозковий штурм.

- Подумайте, чому в народі кажуть: «Весна настає, сонця додає»?(Відповіді дітей).

Ранньою весною, у березні, природа ще спить. Перші сонячні промені ще слабкі, але снігові завали поступово тануть. Тривалі морози змінюються довгоочікуваним весняним теплом. Сніг ще лежатиме на холодній землі, а крижані вітри ще не раз нагадають про зиму. Та з кожним днем яскраве березневе сонце сильніше нагріває землю і з кожним днем стає все тепліше.

2. Гра «Долоні»

Плесніть в долоні, коли почуєте правильну ознаку весни:

- Ніч стає коротшою, а день довшим.  +

- Залягає у сплячку ведмідь.   -

- Все сильніше припікає сонечко, тане сніг.  +

- Ми збираємо гриби.  -

- Бубнявіють бруньки на деревах.  +

- Люди збирають урожай фруктів, овочів.   -

- З теплих країв прилітають птахи   +

- На річках тане лід.  +

- З-під землі пробиваються перші весняні квіти підсніжники і проліски.  +

3. Гра «Назви зайве слово. Обґрунтуй власну думку»

Березень, січень, квітень, травень. (Діти повторюють назви весняних місяців)
Ведмідь, їжак, комахи, білка. (Активізація знань про тварин, що  прокидаються від зимової сплячки)
Лелека, ворона, ластівка, шпак. (Активізація знань про перелітніх птахів).

 

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • А про що ж саме ми будемо говорити сьогодні, спробуйте прочитати деформоване речення.

 

2 роботи        3 в      5 та      1 весняні      6 в       4 місті   7 селі

 

Отже, тема нашого уроку «Весняні роботи в місті та в селі».

 

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з підручником. С.52-53.

-Які роботи виконують дорослі та діти, зображені на малюнку?

-Що ти хочеш робити на городі, у саду, парку?

Вірш с.53

 

Фізкультхвилинка (відео)

  1. Демонстрація слайдів і коментар учителя.

Весняні роботи на полях

   З настанням весни поля оживають. Починається посів. День і ніч гудуть трактори. З усіх боків чуються бадьорі, веселі голоси людей. Дружно взялися селяни за роботу. Чорними жирними пластами лягає за плугом земля. Золотим дощем сиплеться в оброблену ріллю важке насіння.
   Легкий південний вітер віє над розораними і засіяними ланами. Теплом дихає обігріта сонцем земля. Скоро, скоро проросте в теплій землі насіння і зеленими сходами від краю до краю покриється широке поле.

Весняні роботи на городі

    А скільки турбот приносить весна городнику! У народі цю пору року недаремно звуть «весняні жнива», коли «день рік годує».

  На городах копають грядки, садять картоплю, цибулю, горох, боби, капусту, сіють буряки, моркву, ріпу; влаштовують клумби, садять і сіють квіти.  Можна в цей час висівати насіння однорічних квітів і овочевих рослин у горщики для розсади.

Весняні роботи у саду

У саду починається обрізка, побілка і обприскування дерев. І тут зволікання неприпустиме. Хвороби та шкідники чекати не будуть.

Проводять весною також посадку кущів, дерев, обрізку гілок плодових дерев і чагарників.

Коли ґрунт підсихає, видаляють торішню траву і листя. Також слід розпушити ґрунт біля кущів і дерев.

 

 

  1. Первісне закріплення.

Робота в зошиті с.38

  • Познач, які роботи традиційно виконують навесні.
  • Прочитай прислів’я. Як ти його розумієш?

Весняний день рік годує.

 

  1. Встановлення відповідності між частинами народних висловів про працю їх пояснення.

 

Хто спить весною,                                не любить.

Що посієш,                                             той плаче зимою. 

Весна ледачого                                     те й збереш.

 

  1. Робота над загадками

• Листя виберуть з землі,
Не лопата, а … (граблі).

           • Хоча і гостра, не зубата!
           Копає землю нам … (лопата).

           • Пострибає, наче жабка,
            По рядочках в полі (сапка)

          • Зуби мають, а зубного болю не знають. (Граблі)

          • Вийшов кінь на оболонь:
           в грудях — бухає вогонь;
           сіна їсти не дають,
          батогом його не б’ють,
          а як полем він іде
          вслід сім борозден кладе. (Трактор)
 

6. Гра «Закінчи речення»

На городі сіють… (моркву, буряки, огірки)
На полі сіють зерно… (жито, пшеницю, соняшник)
На квітнику висівають …(чорнобривці, айстри, ромашки)
У садку саджають … (яблуні, груші.)

 

7. Гра «Для чого цей інструмент»

Лопата, граблі, сапка, лійка, пензлик.

-Що зайве? Чому?

 

     8. Колективна робота. Створення малюнка на тему «Весна».

 

     9. Щоденник вражень.

     «Чим би я хотів займатися весною?»

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія.

1)Технологія « Незакінчене речення»

                    Сьогодні я дізнався……

Було цікаво……

Я зрозумів, що……….

Тепер я знаю……..

 

2)     Мій настрій   після уроку.

      Стікери на сови.


 

docx
Додано
18 вересня 2021
Переглядів
1171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку