Відкритий інтегрований урок з інформатики, української мови та літературного читання в 3 класі з теми "Перетворення інформації з одного виду в інший"

Про матеріал
Відкритий інтегрований урок з інформатики, української мови та літературного читання в 3 класі. Тема: Перетворення інформації з одного виду в інший. Мета : Закріпити знання терміну «Інформація»; навчитися перетворювати інформацію з одного виду в інший; вчити давати чіткі, повні відповіді на запитання, розвивати усне мовлення, уяву, логіку; виховувати взаємоповагу, культуру спілкування, інтерес до вивчення інформатики.
Перегляд файлу

Відкритий інтегрований урок з інформатики,

української мови та літературного читання в 3 класі

11.12.2018

 

Тема. Перетворення інформації з одного виду в інший.

Мета :

Закріпити знання терміну «Інформація»; навчитися перетворювати інформацію з одного виду в інший;;

вчити давати чіткі, повні відповіді на запитання, розвивати усне мовлення, уяву, логіку;

виховувати взаємоповагу, культуру спілкування, інтерес до вивчення інформатики.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Обладнання: зошити, підручник для 3 класу (за програмою «Сходинки до

Інформатики»)

 

Література:

1.      Сходинки до інформатики: підручник для 3 кл. загальноосвіт. навч. закл./Г. В.Ломаковська, С. Я. Колесніков, Ф.М. Ривкінд, Й.Я.Ривкінд.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент(1 хв.).

 

1. Привітання

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок?

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,

«Грою» - всі його зовуть.

Щоб урок цей був цікавим,

Ти активним мусиш буть.

2.Повторення вивченого на попередньому уроці (3 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань(2 хв.).

  1. Що таке інформація? Інформація це відомості, нові знання, які отримує людина
  2. Новини, повідомлення, відомості представлені у різних видах - інформація
  3. Що містять повідомлення?
  4. Якими способами можна подавати повідомлення?
  5.  Як людина сприймає повідомлення?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (5 хв.).

  • Сьогодні запрошую вас у подорож  чудовою  країною Перетворень . А для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними.
  • Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.

 

1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.

 

2. Без дозволу -  нічого не вмикай.

 

3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.

 

4. Будь уважним і старанним.

 

  1. Розгадування загадок

 

1. Якщо є складна робота,                                          

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я – системний…(блок)

 

2.       А, Б, В, Г, Ґ і кома –

 Всім, мабуть, уже відома

 Така клавішна структура.

  Звісно ж це… (клавіатура)

 

3.       Я пишу листи і вірші,

Мої тексти найгарніші.

Хай підтвердить весь народ,

Як усім потрібен …(Word)

 

4.         Я не нишпорю в коморах,

 Не ховаюся по норах.

 Ковзаю по столу трішки,

  Бо комп’ютерна я … (мишка)

 

5. Друкувальний пристрій. (принтер)

 

6. Я показую об’єкти,

   Фото-, відео проекти.

   Я не плеєр, не мотор,

  А звичайний …(монітор)

 

Показ слайдів (2-3)

 

  • Сьогодні ми вивчимо нове поняття – перетворення інформації.

 

ІV. Пояснення нового матеріалу(9 хв.).

  • Увага! Швидкий потяг в подорож країною Перетворень  відходить з першої колії. Нущо ж, вирушаємо в подорож.

IMG-af15b0d5047e7a7ab1d13f24f9603446-V.jpg

  1.               Зупинка «Носії повідомлень»

Перетворення інформації – це змінення способу подання тієї самої інформації за допомогою іншого виду без змінення початкового повідомлення.

-При поданні інформації у будь-якому поданні можуть використовувати умовні жести та сигнали, які не несуть ніякого змістового навантаження без попередніх домовленостей.

Найбільше інформації ми отримуємо за допомогою зору, розрізняючи:

літери; цифри; кольори; розташування предметів; форму; розміри.

 

Для отримання інформації та роботи з нею людина використовує різноманітні прилади та приcтрої:

 

- Найчастіше пристроєм виведення є телевізор, рідше комп'ютерний монітор.

(слайди -4-8)

2. Зупинка «Ребус»

- Повідомленння можна закодувати у вигляді ребуса.

Ребус -загадка, в якій слова, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації 

малюнків з літерами та іншими знаками.

  • Розглянемо декілька ребусів і розшифруємо їх ( демонструю ребуси).

Висновок. Отже, повідомлення можна закодувати за допомогою ребуса.

  • Молодці, ви справилися із завданням.
  • Діти які види інформації ми з вами знаємо:
  • Текстова
  • Звукова
  • Графічна
  • Жести
  • Відео

(слайд 9-12)

Мандруємо далі і наступна наша зупинка Місто «Мальовнича» .

3.Зупинка «Мальовнича»

- Діти, давайте перетворимо текстову інформацію в графічну

IMG-1d54d04a6390a5769e8f05534612221a-V.jpgIMG-a6811a1fa4f27887feb746308d76c9bb-V.jpg

 

Висновок. Отже, можна перетворити текстову інформацію в графічну.

  • А тепер нас чекає місто «Жестів»

4.Зупинка «Крокодил»

- Пограємо у цю цікаву гру

 

5. Переміщуємося з вами до міста де панують безліч цікавого та веселого, грайливого та казкового до міста «Казка»

Зупинка «Колобок»

(слайд 14-22)

КОЛОБОК

(віршована музична казка за сюжетом

української народної казки «Колобок» на новий лад)

 (дія відбувається в хатинці діда і баби, вони пораються у хаті, автор спостерігає ніби збоку, та починає розповідати...) 

Автор: Доброго дня вам, дорослі й малята,

Рада усіх вас в цій залі вітати.

Вмощуйтесь зручно, сідайте, будь-ласка,

Я розповім вам стару-нову казку:

«В хатинці одній жили дід і бабуся,

Вели господарство, завжди були в русі.

Та діток не мали, все двом таки сумно.

Тож дід один раз собі так вже надумав:

Дід: Згадаймо, старенька, літа молоді,

Гулянки, забави, роки золоті.

І зробимо так, як ото у людей,

Щоб музика й сміх, повна хата гостей!.

Спечи колобка і вечірку влаштуємо,

Пісні заспіваємо і потанцюємо.

Автор: Завзято бабуся за справу взялась:

Бабуся: Якраз у фейсбуці рецепт прочитала....

Спечу Колобка, хай по-твоєму буде.

Я теж порадію, коли в нас будуть люди.

Дід: Бабуся моя – господинька нівроку.

Не було ніколи із нею мороки.

Тому її, друзі, вам зараз хвалю,

Бабусю свою дуже сильно люблю!

Бабуся: Зготувала пишні страви,

Й Колобок вийшов на славу.

Та бракує щось до столу...

А! Згадала! Кока-Коли!

Йди скоріше попід тин,

Ще відкритий магазин.

(Хоч й болять у тебе кості,

Та вже скоро прийдуть гості!)

Колобок: Я, звичайно, дуже вдячний,

Що мене спекли так смачно!

Апетитно виглядаю,

І рум’яні щічки маю.

Їсти жаль таку красу...

Я наруги не знесу...

Утечу, мабуть, у ліс....

IMG-a1e91af0ea5d929700c02d48ab06633e-V.jpg

Автор: І покотився на покіс....

Заєць: Гей, чувак, ти що таке?

Лисе, голе і крихке?

Доторкнутися аж лячно,

Але пахнеш дуже смачно...

Йде сніданок сам собою...

Колобок: Що ти, Зайче, Бог з тобою!

Я біжу сюди не марно,

Знаєш, як співаю гарно?

Я – артист дуже відомий,

В модних колах я знайомий.

А ти маєш довгі вуха,

Тож сідай, мене послухай:

Заєць: Гей, чуваче, ти куди?

Заспівай на біс ходи!

Колобок: Нема часу, прощавай,

І мене не забувай!

(Бо скажу тобі відверто,

Поспішаю на концерт я)

Заєць: Жаль... Пішов... А пісня класна!

Хоч не булочка із маслом.

Вовк: Що це котиться стежками?

Йду, спитаюся у мами....

Важко підібрать слова.

Ой! Це не тіло, голова!!!!

Гей, чувак, ти що таке?

Лисе, голе і крихке?

Доторкнутися аж лячно,

Але пахнеш дуже смачно...

Йде сніданок сам собою...

Колобок: Що ти, Вовче, Бог з тобою!

Я біжу сюди не марно,

Знаєш, як співаю гарно?

Я – артист дуже відомий,

В модних колах я знайомий.

А ти, Вовче, не зівай,

Хвостом ритм ти відбивай!

Вовк: Гей, чуваче, ти куди?

Заспівай на біс ходи!

Колобок: Нема часу, прощавай,

І мене не забувай!

(Бо скажу тобі відверто,

Поспішаю на концерт я)

Вовк: Жаль... Пішов... А пісня класна!

Хоч не булочка із м’ясом.

Ведмідь: Що це котиться стежками?

Плутається під ногами?

Хоч маленький, а сніданок!

Дуже вдалий нині ранок!

Доторкнутися аж лячно,

Але пахнеш дуже смачно...

Йде сніданок сам собою...

Колобок: Ой, Ведмедю!  Бог з тобою!

Я біжу сюди не марно,

Знаєш, як співаю гарно?

Я – артист дуже відомий,

В модних колах я знайомий.

Не музичні в тебе вуха,

Та все одно мене послухай!

Ведмідь: Гей, чуваче, ти куди?

Заспівай на біс ходи!

Колобок: Нема часу, прощавай,

І мене не забувай!

(Бо скажу тобі відверто,

Поспішаю на концерт я)

Лисиця: Гей, чувак, ти що таке?

Як і я, таке руде?

Ти на курочку не схожий...

Хто ти, дивний перехожий?

Так від тебе пахне смачно!

(Тьху, злякався, ач, обачний!)

Йде сніданок сам собою...

Колобок: Та Лисичко, Бог з тобою!!!

Я біжу сюди не марно,

Знаєш, як співаю гарно?

Я – артист дуже відомий,

В модних колах я знайомий.

Не музичні в тебе вуха,

Та все одно мене послухай!

Лисиця: Ти – соліст, звичайно, вправний,

Та стараєшся ти марно.

Я люблю співать дуетом

І романси, і мотети.

Ближче сядь, давай репризу,

А то в мене творча криза...

Для натхнення щось бракує...

(Вам скажу, нехай не чує:

Я – голодна і сердита!)

Та співай не дуже тихо...

Колобок: Що ж , дуетом – так дуетом.

Я й не знав, що тут естети.

Думав: ліс, геть дрімота.

А тут, бач, не простота.

Зроблю селфі тут, на луці,

Викладу  тоді в фейсбуці))).

Колобок: Я, звичайно, дуже чемний,

Ти не думай, що геть темний,

З’їсти я себе не дам!

Сам прийшов – і піду сам.

Колобок я – молодець,

Помандрую навпростець.

Повернуся до бабусі,

Там вечірка, певно, в русі.

Бабуся: Діду, чом сидиш, надувся?

Глянь же, Колобок вернувся!

Повернувся неспроста,

Бо вечірка в нас крута!

Дід: Так, гуляння в нас на славу,

Є цікаві, смачні страви.

Ми тебе не будем їсти.

Тож не бійся, прошу сісти,

Бач, заплакав ясні очка.

Будь нам, друже, за синочка!

Баба в мене дуже славна,

Заживемо разом гарно...

Колобок: Соромно, що я втікав.

Що ви добрі – я й не знав.

Вибачте мене, будь-ласка.

Бо у вас життя – як казка.

Бабуся: Ось і казочці кінець,

А хто слухав – молодець.

А всім гостям в нашій хаті

Ми хочем пісню заспівати:

ЗАКЛЮЧНА ПІСНЯ

IMG-095cddf117a803cb50355d5e7db32b81-V.jpg

 

V. Робота із зошитом(8 хв.)

Сенкан

  1. Інформація
  2. Цікава, весела
  3. Перетворюю, чую
  4. Правдива інформація це так важливо!
  5. Мова

 

VІ. Практична робота(15 хв.) .

 

  1. Інструктаж учителя.

-Діти, давайте пригадаємо правила техніки безпеки у кабінеті інформатики.

1.Відстань відекрану до очей  повинна становити– 50-60 см.

2. Комп`ютер слід вмикати з дозволу вчителя.

3. До кабінету інформатики потрібно заходити за вказівкою вчителя.

4. Під час роботи за комп’ютером не можна класти різні речі на клавіатуру.

5. Торкатися монітора можна тільки за допомогою указки.

6. Не можна чіпати роз'єми, кабелі, дроти і розетки.

-Ви добре справились із цим завданням. Я сподіваюся, що під час роботи за

комп’ютером вдома і у комп’ютерному класі будете дотримуватись правил техніки безпеки.

(слайд 23)

VІІ. Релаксація(2 хв.).

 

Зупинка відпочинку.

Очима швидко обертаймо,

Та головою не хитаймо.

Ліворуч – раз, два, три, чотири

Праворуч – стільки ж повторили.

По колу очі обертаймо

І все навколо розглядаймо

Раз коло, два і три, чотири.

Щільніше очі ми закрили.

На п’ять і шість їх потримали

По колу знову пообертали.

 

VIII. Узагальнення і систематизація знань учнів ( 4хв).

  1. Гра «Ромашка»

ІХ. Підсумки уроку (2 хв.).

 

Кінцева зупинка «Незакінчене речення»

  • Мені на уроці сьогодні сподобалося –
  • Я дізнався –
  • Я хотів би  дізнатися –
  • Мої враження від уроку -

 

docx
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку