Відкритий урок молодшого хорового колективу.
Тема уроку: «Особливості хорового співу у початкових класах».
Мета: естетичне виховання учнів засобами хорового мистецтва, формування в учнів національного музично естетичного мислення. Ця мета конкретизується в завданнях уроків хорового співу.
-
ввести учнів у світ добра і краси, відображеному у музичному творі;
-
допомогти учням відкрити у музиці животворне джерело людських почуттів і переживань;
-
збагатити емоційно-естетичний досвід учнів;
-
сприяти розвитку музичних здібностей учнів;
-
виховувати здатність до активної музично творчої діяльності;
-
формувати ціннісне ставлення до музичного мистецтва, набутими знаннями і вміннями у самостійній мистецькій діяльності;
Хід уроку:
-
Робота над вокально хоровими навичками:
-
постава хорового співака, положення корпусу, голови, артикуляція підчас співу, навички співу сидячи і стоячи;
-
дихання у співі;
-
цезури;
-
паузи.
-
Робота над твором:
-
пісня в обробці Харківського композитора О. Рильцова «В сыром бору тропина»;
-
робота над «ланцюговим» диханням;
-
звуковедення і дикція;
-
м’яка атака звука.
-
Способи формування звуків в різних регістрах:
-
звукоутворення: non legato і legato;
-
нюанси: p; mp; mf; f; ff.
-
Дикція (голосні та приголосні), їхнє значення у співі, взаємовідношення голосних у співі.
-
Робота над ансамблем та строєм:
-
спів в унісон;
-
ритмічна стійкість в помірних темпах;
-
інтонування твору у мажорі;
-
навички співу двоголосся з акомпанементом.
-
Грамотне використання народних шумових інструментів:
-
Виразне підкреслення використанням народних інструментів у творі «В сыром бору тропина», це виглядає сучасно.
Висновки: твір «В сыром бору тропина» в обробці Харківського композитора О. Рильцова, виглядає сучасно у супроводі акомпанування народних шумових інструменів.