відкритий урок з математики

Про матеріал
Відкритий урок з математики 2 клас. На урок завітали Фіксики, які чекали на допомогу школярів.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок

з використанням інтерактивних технологій

 з математики

 

 

Підготувала

 Каштан Л.В.

 

 

 

 

2015р. листопад

 

 

 

Тема: Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел.                  

           Розв’язування  задач.

Мета: створити умови для формування предметних компетенцій та

            базових   компетентностей:

 закріплювати вміння виконувати усне додавання і віднімання двоцифрових чисел

             з переходом через десяток;

             вчити працювати над задачею;

             розвивати вміння порівнювати і робити математичні узагальнення, логічне

             мислення, пам’ять, увагу;

             виховувати людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу

             товаришу, який   потрапив у біду.

Обладнання:  карта подорожі, комп’ютер , казкові герої, корабель.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина (слайд 2)

- Я всміхаюсь сонечку.

- Здрастуй, золоте!

- Я всміхаюсь квіточці.

- Хай вона росте!

- Я всміхаюсь дощику.

- Лийся, мов з відра!

- Гостям посміхаюся.

- Зичу їм добра!

ІІ Повідомлення теми, мети і мотивація навчальної діяльності учнів

  • На сьогоднішньому уроці ми закріпимо прийоми усного додавання і віднімання двоцифрових чисел.     
  • Діти, нам прислали листа. Послухайте, будь ласка. (слайд 3)

«Любі діти! У нас трапилася велика біда.
Під час шторму наший корабель розбився і нас розкидало на різні острова. Будь ласка, допоможіть нам знову бути разом.

  • А от від кого цей лист, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки. (слайд 4)

Загадки

  1. Паперовий кораблик щодня

Перевозить у трюмах знання

Після плавання цей корабель

Повертається в рідний ….портфель

  1. Порахує сантиметри,

А як треба міліметри!

Рівно лінії проводить,

З олівцем за ручку ходить. Лінійка

  1. Її шанує кожен.

Вона повідать може

Про все на світі білім

І дорослому і дітям

До знань веде доріжка

Коли з тобою …книжка

  1. Тут міста, країни, скелі,

Океани і пустелі,

Гори, ріки і моря –

Мандрувати буду я!

Щоб по світу мандрувати,

Не виходжу я із хати,

Не сідаю у автобус,

А беру у руки..глобус

  1. Дерев’яний та довгенький,
    хвостик в нього є маленький.
    Як у фарби хвіст мочає —
    все довкола розцвітає.   Пензлик
  2. Я беру в свою правицю

Із пенала помічницю

Я писати тільки вчуся

Зосереджуся,  зберуся:

Крапка..рисочка..карлючка..

Наче пишем , - я  і ..ручка

  1. В ньому я пишу весь час

І не тільки я – весь клас!

Пишем гарно, як один!

Бо «обличчя учня» він. Зошит

  • Діти, яке слово утворилося? (Фіксики).

П

О

Р

Т

Ф

Е

Л

Ь

 

Л

І

Н

І

Й

К

А

 

К

Н

И

Ж

К

А

 

Г

Л

О 

Б 

У

С

П

Е 

Н 

З 

Л

И

К

 

 

 

Р

У

Ч

К

А

 

 

З

О

Ш

И

Т

 

  • А хто такі фіксики? Перегляд відео про фіксиків. (слайд 5)
  • (слайд 6) Наші Фіксики на різних островах. А щоб їх зібрати ми маємо виконати завдання. Допоможемо їм? Вирушимо подорож на кораблі. 
  • Розпочнемо нашу подорож з каліграфічної хвилинки. (слайд 7)
  1. Танок танцювали 3 дітей. Скільки ніг у них разом? 6
  2. На вулиці ходили гуси. Всього десять лап. Прийшло ще 2 гуски. Скільки стало лап? 14
  3. Знайдіть суму цих чисел 20
  4. Знайдіть різницю цих чисел 8

Прописати до кінця рядка

Перший острів «порахуй усно» (слайд 8, 9)

а) Назвати сусідів чисел 48, 53, 94

б) назвати число, яке складається з 5дес. і 3од.; 4дес. і 1од.; 9од.і 3од.

в) Як називаються числа при додаванні? А при відніманні?

г) як знайти невідомий доданок?

д) невідоме зменшуване?

- (слайд 9)З першою перешкодою ми впоралися. І тепер можемо забрати з острова Сімку.

Сімка – дівчинка – Фіксік девяти років. Тямуща і активна. Сімка завжди готова прийти на допомогу друзям. При цьому вона діє швидко і рішуче. Мандруємо далі. (слайд 10)

Другий острів «Математичний диктант» (слайд 11)

  1. 12 зменшити на 8
  2. Знайти суму чисел 9 і 4
  3. Сума чисел 17. Перший доданок 4. Знайти другий доданок
  4. Суму чисел 25 і 4 зменшити на 9.
  5. 29 зменшити на 10. Отриманий результат збільшити на 1
  6. різницю чисел 15 і 7  збільшити на 22
  7. Зменшуване 40, від’ємник 3. Знайти різницю.
  8. Число, яке більше 15 на 3

(слайд 11) ПЕРЕВІРЯЄМО: 4   13  13  20  20   30  37   18

(слайд 12)Герой, який нас вже зустрічає  Нолик.

Нолик – молодший брат Сімки. За людськими мірками йому років п’ять. Він добрий. Йому часом не вистачає знань і досвіду, що заважає мати власну думку. Часто потрапляє у важкі ситуації, з яких сам не може вибратися.

                                       Приклади   (слайд 13)

50-28=                        (41-37)+29=

90-37=                         30-6+3=

47-29=                           63+7-4=

38+44                             50-2+5=

77+15=                          30+(27+6)

  • Наший кораблик рухається по колу. Наступне завдання приклади …кругові

5

7

-

9

=

48

 

 

 

 

 

 

 

1

6

+

4

5

=

61

2

8

-

1

7

=

11

 

 

 

 

 

 

1

1

+

7

9

=

90

3

7

-

6

=

31

 

 

 

 

 

 

 

4

4

+

2

9

=

73

7

3

-

4

5

=

28

 

 

 

 

 

 

7

4

-

1

5

=

59

6

1

-

1

7

=

44

 

 

 

 

 

 

4

8

+

1

3

=

61

9

0

-

3

3

=

57

 

 

 

 

 

 

4

0

-

3

5

=

5

 

(слайд 14)

  • А на нас вже зачекався найстарший Фіксик. (слайд 15)
  • Молодці! Ви впоралися із завданням і нас радісно зустрічає  Дедус.
  • Дедус- Фіксик – довгожитель, який за зовнішнім виглядом досить сильно відрізняється від інших. Він не носить традиційного комбінезона і схожий на стародавніх Фіксиків, що утворилися з частинок душі майстра. Дедус строгий і точний. Він – хранитель давньої мудрості і звичаїв. А ще Дедус – чудовий оповідач і вчитель юних Фіксиків! (слайд 16)
  • Наступний Фіксик – Ігрик.  (слайд 17)   Він гордість вчителів, самий розумний і начитаний Фіксик в класі. Друзі дуже поважають мислителя, хоча і жартують над його незграбністю. Якщо потрібно знайти рішення складної задачі, то Ігрикові немає рівних! Ігрик підготував для вас задачу. Хоче перевірити, чи вміють учні нашого класу розв’язувати задачі. (слайд 18)

Задача

У родині Фіксиків було для  ремонту 60 телевізорів.  Сімка відремонтувала 18 телевізорів, а Нолик – 17. Скільки телевізорів залишилося відремонтувати?

  • Про що розповідається в задачі? (слайд 19)

Було – 60т.

Відремонтували – 18т. і 17т.

Залишилося - ?т.

  • Чи можемо відразу дати відповідь на запитання?
  • На скільки дій задача? (на 2 дії).
  • Що знайдемо в першій дії? (скільки телевізорів відремонтували)
  • Якщо нам треба знайти скільки разом відремонтували Сімка і Нолик, то якою дією? (+).
  1. 18+17=35(т.) – відремонтували;
  • Скільки телевізорів було? 60
  • Скільки вони відремонтували? (35)
  • Якщо вони ремонтували, то яку дію виконували? (-)
  • Що від чого будемо віднімати?
  1. 60 – 35 =25(т.)

Сильніші учні складають вираз до задачі

60 – (18+17)=25 (т.)

  • Чи закінчилися ми розвязувати задачу? Ні. Чому? (Ми не записали відповідь)

Відповідь: 25 телевізорів залишилося відремонтувати.

Рухаємося далі. (слайд 20)Наступний острів «Геометричний» (слайд 21)

Накреслити прямокутник зі сторонами: довжина 4см, а ширина – 2см. Знайти периметр. (слайд 22)

Р    = 4+4+2+2=12 (см)

  • (слайд 23)На острові «Геометричний» нас вже зачекалася Шпуля.
  • Вона – «душа класу». Добра, чесна, турботлива. Завжди готова помирити сперечальників, підтримати, похвалити, прийти на допомогу. Шпуля ні на кого не ображається. Та й навіщо? Завжди краще дружити, ніж сваритися!
  • (слайд 24,25)І останній острів «Цікаві задачі» на якому нас зустрічає Верта

Верта -  цілеспрямована дівчинка в класі. Вона вміє добиватися того, що їй потрібно, не терпить поразок. Допомагає іншим виплутатися зі скрутного становища.

Вона підготувала вам завдання Логічна задача

  • Із за  куща стирчать 12 вушок. Там заховались Фіксики. Скільки Фіксиків заховалось?     (6)
  • Нолик  гостював у Дедуса 4 дні, а його сестра Сімка 1 тиждень. Хто з них довше гостював у Дедуса. На скільки днів довше?        ( на 3 дні Сімка)
  • Ми подолали з вами всі острова. Чудово впоралися із завданнями. (слайд 26)
  • Фіксики нам вдячні. Нарешті вони можуть бути знову разом. (слайд 27) 

Підсумок уроку

  • Які числа додавали і віднімали під час уроку? Двоцифрові з переходом через десяток.
  •  Як додаємо двоцифрові числа? (десятки додаємо до десятків, одиниці до одиниць, а отримані результати додаємо)
  • А як віднімаємо?
  • Якщо від суми віднімемо І доданок, то отримаємо? (ІІ доданок)
  • Як називається ІІ число при відніманні. (відємник)

Домашнє завдання (слайд 28)

ст. 62 № 385,386

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
23 січня 2019
Переглядів
1465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку