Тема. Відмінність декоративної манери зображення від реалістичної. Особливості декоративного образу в творах народних майстрів Опішні, Косова, Києва, Вінниці
Творче завдання: виготовлення іграшки за українськими мотивами .
Мета:(формувати компетентності) :
предметні: продовжувати ознайомлювати учнів з декоративно-прикладним мистецтвом, засобами виразності декоративно-прикладного мистецтва, формувати вміння сприймати та аналізувати твори декоративного мистецтва, формувати художньо-практичні вміння, навички та вміння використовувати набуті знання у самостійній художній діяльності; формувати образне, логічне та просторове мислення; особистісно-позитивне, художньо-естетичне сприйняття дійсності на основі емоційно -чуттєвого досвіду, здатності до художнього мислення та творчої активності; розвивати просторову уяву, увагу, зорову пам'ять, спостережливість; сприяти опануванню учнями елементарними знаннями про специфіку художньо-образної мови декоративного мистецтва;
ключові: спілкування державною мовою (уміння висловлювати власну думку, тлумачити поняття та ін.); уміння навчатися впродовж життя (уміння сприймати й аналізувати інформацію, визначати головне, формулювати, складати алгоритм навчальної діяльності та дотримувати його, організовувати робоче місце, оцінювати результати роботи;
виховувати любов до навколишнього світу, до народного мистецтва, естетичне сприйняття дійсності, формувати ціннісне ставлення до мистецтва,
Оснащення: зоровий ряд: слайд-презентація за темою уроку «Декоративні образи в творах народних майстрів Опішні, Косова, Києва, Вінниці».
Музичний ряд: аудіо запис звуків природи
Обладнання: тканина або кольорова серветка, нитки, вата.
Тип: комбінований урок
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель
Добрий день! Вітаю вас!
В цей чудовий світлий клас
Завітає до вас… казка…
То ж сідайте всі, будь-ласка!
Підготуйте нитки, вату,
ще й серветку про запас.
Я вам, друзі, обіцяю,
Що чека сюрприз на вас…
ІІ. Актуалізація опорних знань..
Вчитель демонструє слайди із зображенням тварин в реалістичній та декоративній манері зображення.
(додаток 1)
(таким, яким ми його бачимо в реальному житті)
(змінене, спрощене).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку
(показ презентації «Види декоративно-прикладного мистецтва»)
ДИНІПОГТЬРСЧАЦУШПХКИЬА
(іграшка)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Серед розмаїття творів декоративно-прикладного мистецтва особливе місце посідає іграшка. У доробках народних майстрів головних центрів художніх промислів - України: Опішні, Косова, Києва, Яворова - можна помітити відмінності у манері зображення та характері виготовлення іграшки
Перегляд презентації «Іграшки різних регіонів України» (додаток 1)
Перегляд презентації «Світ народної іграшки» (додаток 2)
Під час перегляду презентації вчитель коментує зображення на слайдах:
Фізкультхвилинка
Птах над лісом пролетів, (імітують політ птаха, махають руками)
Крила склав, на гілку сів. (опускають руки, присідають)
Знов піднявся, полетів, (встають, знову імітують політ)
Тільки вітер прошумів. (роблять кругові руки руками)
V. Художньо-творча діяльність
- У мистецтві народної іграшки важливе місце займає анімалістична тематика (створення образів звірів, тварин) . Як правило, майстри не копіюють зовнішній вигляд тварин, а узагальнюють форму та створюють цікаві декоративні образи
Творча робота
Алгоритм створення роботи
Робота з підручником ст..43.
VІ. Закріплення матеріалу.
Питання
VІІ. Підсумок уроку.
Ви створили чудові іграшки! А зараз обіцяний сюрприз… (Вчитель роздає дітям цукерки, які вони кладуть у зайчикові «кишеньки». В такі «кишеньки» можна класти писанки чи крашанки на Великдень)
Додаток 2
.