Віднімання раціональних чисел Розв'язування вправ

Про матеріал

На даному уроці:

- узагальнимо та систематизуємо знання з теми «Додавання раціональних чисел», - сформуємо навички і уміння по темі «Віднімання раціональних чисел», - повторимо правила додавання та віднімання раціональних чисел,

- закріпимо виконання відповідних дій та вдосконалимо їх.


Перегляд файлу

Тема: Віднімання раціональних чисел

Мета:

  •              вдосконаленнярозуміння зв'язку між додаванням і відніманням раціональних чисел,
  •              застосування правил віднімання раціональних чисел для виконання завдань;
  •              сформувати вміння виконувати віднімання раціональних чисел.

Тип уроку: формування навичок і вмінь.

Обладнання: конспект, підручник, картки для індивідуальної роботи, дидактичні матеріали

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Перевірка готовності учнів до заняття.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ми узагальнимо та систематизуємо знання з теми «Додавання раціональних чисел», сформуємо навички і уміння по темі «Віднімання раціональних чисел», повторимо правила додавання та віднімання раціональних чисел, закріпимо виконання відповідних дій та вдосконалимо їх.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні у нас тема уроку: Віднімання раціональних чисел.

Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число і класна робота і тема

V. Актуалізація опорних знань

Вправа. Інтервю

  1.          Як додати два числа з різними знаками?

Щоб додати додатне і відємне числа, треба знайти різницю їх модулів і перед результатом поставити знак числа з більшим модулем.

  1.          Як переміститься точка з координатою а по координатній прямій якщо до числа а додати додатне число b?

То точка з координатою а переміститься по координатній прямій на b одиничних відрізків праворуч.

  1.          Як переміститься точка з координатою а по координатній прямій якщо до числа а додати від’ємне число b?

То точка з координатою а переміститься по координатній прямій на -b одиничних відрізків ліворуч.

  1.          Як додати два від’ємних числа?

Щоб додати два відємних числа, треба додати їх модулі і перед результатом поставити знак мінус.

  1.          Чому дорівнює сума протилежних чисел? 0
  2.          Як знайти різницю двох чисел?

Щоб знайти різницю двох чисел, можна до зменшуваного додати число, протилежне від’ємнику.

  1.          Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від меншого числа віднімемо більше?

якщо ab, то різниця a-b є від’ємна

  1.          Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від більшого числа віднімемо менше?

Якщо a a-b є додатна

Індивідуальна картка роботи із «слабкими учнями»

Розв’язати рівняння за зразком:

а)х+7=4;                                                          б) х-4=-3;

х=4+(-7);                                                           х=-3+4;     

х=-3.                                                                  х=1.

Так само розв’яжіть рівняння, заповнивши пропуски.

а) х+5=2;                                                           б) х-2=-5;

х=…+(…);                                                          х=….+….

х=…..                                                                 х=……

 

1. Виконання вправ Робота в парах

1) Назвіть числа, протилежні даним:

І група

ІІ група

ІІІ група

IV група

-7,5

0

3,08

-125

2) Не виконуючи додавання вкажіть приклади, в яких сума додатна:

-379 + 7,35

9,65 + ( -127)

-180,8 + 180,8

398,6+ ( -398,2)

3) Обчисліть значення виразів:

 

-0,5 + 0,6

0,7 + (-3,8)

-12 + ( -2,3)

2,9 + ( -5,4)

4). Перевірьте, чи правильно знайдена різниця:

Поясніть помилку в неправильно розв'язаному прикладі.

0,789- (-1392)= 1392,789

 

0,5-(-160)= -159,5

 

546-(-0,26)=546,26

60-(-1,5)=58,5

4) Знайдіть приклад у якому неправильно виконана заміна віднімання на додавання:

 

2-10=2+(-10)

 

-4-3=-4+(-3)

 

-4-3=-4+3

 

-15-(-21)=-15+21

 

6). Знайдіть різницю:

 

-20,4-(-3,4);

 

-20,4-3,4;

 

20,4-3,4;

 

20,4-(-3,4).

 

2. Робота з підручником

Вправи 994, 996, 997

VІ. Підсумок уроку:

1. Яка тема нашого уроку була сьогодні?

2. Як знайти різницю двох чисел?

3. Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від меншого числа віднімемо більше?

4. Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від більшого числа віднімемо менше?

VІІ. Домашнє завдання: п. 36( вивчити) ст.. 278,п.          ( повторити),

розв'язати письмово № 995, 998 додатково 1002.

VІІІ. Рефлексія

Учні працюють з відкритими реченнями, продовжуючи  їх:

«На сьогоднішньому уроці ми дізналися …»

«Найбільше мені сподобалось…»

«Найважливішим відкриттям для мене було …»

«Я тепер знаю…»

docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
1106
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку