14.02.22 Математика
Тема. Повторення вивченого. Порівняння виразів. Нерівності. Розв'язуванн задачач.
Мета. Закріпити навички і вміння учнів письмово додавати і віднімати трицифрові числа вивчених видів, розв'язувати задачі на збільшення та зменшення величин; удосконалювати вміння у порівнянні виразів, розв'язуванні нерівностей. Розвивати логічне мислення. Виховувати увагу, охайність у записах.
Обладнання. І Д
Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми і мети.
ІІІ. Усний рахунок (І.Д. № 223,225,226с.42)
ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Письмове додавання відніманя трицифрових чисел. Нерівності. Обчислення виразів. розв'язування задач.
1. Обчислення виразів №225- кол.с.42.
2. Коментоване письмо. Перевірка дії додавання 325с.42.
3. Розв'язування задач:
а) №227-кол. б)№228-сам. в) №229-кол.
V. Підсумок. Бесіда
- Які завдання були легкими?
- Які завдання вдавалося виконати важко?
VІ. Д/З С.43 № 230,231. Т.
Урок математики. За підручником Н. Листопод 3 клас .
Підготувала Хворостинко Тетяна Вадимівна , вчитель початкових
Добренського ліцею Наталинської сільської ради Красноградського району Харківської області
Тема. Віднімання виду 623-347,705-137,1000-667. Розв'язування задач.
Обчислення виразів (с. 43-44)
Мета. Навчити учнів віднімати письмово вирази виду 623-347, 705-137, 1000-667. Удосконалити навички та вміння в розв'язуванні задач, обчисленні виразів. Розвивати пам'ять, логічне мислення, спостережливість. Виховувати увагу, охайність у записах.
Обладнання. Інтерактивна дошка,підручники,зошити, індивідуальні картки, схеми.
Хід уроку
І. Організація класу
Добрий день! У добрий час,
Радо ми вітаєм вас.
Здоров'я, щастя вам бажаємо.
Урок математики розпочинаємо.
ІІ. Повідомлення теми і мети.
1. Ознайомлення з планом роботи
спостереження
повторення вивченого ґронування
План роботи творче завдання
самостійна робота розв'язування
задач
стратегія "Кубування" мікрофон
2. Спостереження. Які вирази ви ще не вмієте обчислювати?
На дошці записані вирази: 843-629 705-137,327- 275,
623-347,274-54,1000-667.
- Яка тема нашого уроку, на вашу думку?
ІІІ. Математична розминка (Інтерактивна дошка)
1. Зменшити на 6 кожне число:14, 44,144,444,744.
2. Порівняти: 538 ? 582 ? 596 329 ? 361 ? 348 ІV. Повторення вивченого.
1. Взаємоперевірка домашнього завдання (Інтерактивна дошка.
Розв'язані завдання №230,231 с.43)
2. Повторення вивченого. Самостійна робота. Індивідуальні картки.
Прізвище_________ Дата____________
Завдання. 1. Обчислити вирази :
356+293 = 482+247 = 793- 265 =
2. Розв'язати рівняння х - 567 = 212
3. Прівняти вирази: 543+230 ? 543+203 456-56 ? 4 65-56
V. Вивчення нового матеріалу. Письмове віднімання трицифрових чисел . Розв'язування задач. Обчислення виразів.
1. Мотивація навчальної діяльності. Стратегія "Кубування"
Завітав сьогодні в клас
На урок знову до нас
Кубик , діти, не простий.
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає,
Знання ваші перевіряє.
- Увага! Аналізуємо завдання "Чарівного кубика"
( На кожній стороні кубика записано запитання.)
* Яку дію будемо виконувати? (Віднімання)
* Як будемо виконувати віднімання?(Письмово)
* Як запишемо числа? (Стопчиком)
* На що звертаємо увагу при записуванні чисел?(На розряд)
* Назвіть розряди трицифрового числа(Одиниці,десятки,сотні)
* З якого розряду почнемо віднімати? ( З розряду одиниць)
2. Спостереження (№233 с.43 )
- Пояснити, як отримали число одиниць , десятків, сотень у кожному
виразі.
3. Набуття навичок віднімання (№ 234 с.43 - коментоване письмо).
4. Творче завдання .Складання виразів та їх обчислення (№237 с.43,
№ 238 с.44 . Сердечка з числами у кожної групи. Робота у групах)
6. Перевірка роботи в групах.
5. Розв'язування задач ( №236, с.43 -колективно)
6. Вправа " Ґронування" ( Етапи виконання дії віднімання)
записую числа стопчиком*
віднімання
починаю з одиниць Віднімання одиниці під одиницями
десятки під десятками
сотні під сотнями
VІ. Підсумок. Вправа " Мікрофон"
- Що вам сподобалося на уроці?
- Навіщо вміти віднімати письмово?
- Де в житті ви зможете застосувати ці вміння?
VІІ. Д/З с. 44, № 239,240 . (Вчитель аналізує з дітьми завдання)
16.02.22. Математика
Тема.Розв'язування рівнянь. Вирази на дві дії. Знадачі на знаходження відстані.Час.(с.44-46)
Мета. Закріпити навички і вміння учнів письмово додавати та віднімати
трицифрові числа. Розвивати вміння складати рівняння за твердженнями та розв'язувати; визначати час за годинником; розв'язувати задачі на знаходження відстані. Розвивати логічне мислення, пам'ять. Виховувати увагу.
Обладнання. І.Д.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми і мети.
ІІІ. Усний рахунок. І Д (№241 -усно)
ІV. Перевірка Д/З. № 239,240 с.44
V. Закріплення вивчення матеріалу. Розв'язування задач. Обчислення виразів. Визначення часу. Рівняння.
1. Письмове додавання і віднімання №242-кол.,
2. Робота в парах №243
3. Перевірка роботи в парах №243
а). х-356=528 б). а+725=912 в) 278+в=545
4. Розв'язування рівнянь №243. Перевірка.
5. Розв'язування задач: а) № 245-кол. №№246-усно, №247-письм.
6. Самостійно №244 хл-587,дівч.- 440.
7. Перевірка с/м: хл - 635-587+513=48+513=561
дів.-635-440+513=195+513=708
VІ. Підсумок. Гра "Я-перший" (№248 - у парах) м=331грн
VІІ. Д/З С.46 №249,250.Т.
17.02.22. Математика
Тема. Самостійна робота.
Мета.Перевірити навички і вміння учнів письмово віднімати і додавати трицифрові числа; розв'язувати задачі і рівняння. Розвивати обчислювальні навички. Виховувати самостійність в роботі,охайність у записах.
Обладнання. ІД,індивідуальні картки.
Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми і мети.
ІІІ. Усний рахунок (І.Д.)
ІV. Перевірка д/з (І.Д.) №249,250 с.46
V. Перевірка вивченого матеріалу. Розв'язування задач, виразів, рівнянь.
1. Інструктаж щодо виконання с/р.
2. Самостійна робота за картками.
VІ. Підсумок. Гра "Я- перший" (непряме збільшення числа)
- У мене число 230 і це на 30 менше,ніж у вас. Яке число у вас?(260)
- Яблук купили 45кг і це на 20кг менше ,ніж груш.Скільки груш? (65кг)
VІІ.Д/З Індивідуальні катртки.
18.02.22. Математика
Тема. Аналіз самостійної роботи. Повторення вивченого.
Обладнання. І.Д.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми і мети.
ІІІ. Усний рахунок (І.Д.)
ІV. Аналіз с/р нового матеріалу. Повторення і закріплення вивченого.
1. Аналіз с/р: а) успішність б) типові помилки
2. Повторення вивченого:
а) розв'язування задач за карткою ;
б) обчислення виразів (к.)
в) розв'язування рівнянь(к)
V. Підсумок. Гра "Я - перший" таблиці