УРОК № 2
Тема: Виготовлення прикраси для волосся з атласних стрічок в техніці канзаші на основі гострої пелюстки.
Мета :
навчальна – закріпити навички роботи в техніці канзаші;
виховна - виховання уваги, акуратності, цілеспрямованості, прищеплення навичок роботи в колективі;
розвиваюча - розвинути образну пам'ять, ініціативність в художній творчості, емоційно-естетичну чуйність, смак, творчі здібності;
Тип уроку: урок закріплення і розвитку знань умінь і навичок
Методи:
-інформаційно-розвиваючий
-пояснювально-ілюстративний
-проблемно-пошуковий
-практичний
Об'єкт праці: атласні стрічки.
Інтеграція: історія, музика.
Обладнання: ножиці, клей, голки, мультимедиапроектор.
Тип уроку: комбінований.
Дидактичні матеріали: Інструкційні карти, мультимедійна презентація.
Матеріально-технічне забезпечення:стрічки, фетр, шпильки,
кравецька крейда або олівець, ножиці, клей.
Форми роботи: індивідуальна.
Методи навчання: пояснювально-спонукальний (бесіда, розповідь),
пояснювально – ілюстративний.
Час – 45 хв.
Ресурси мережі Інтернет:
План уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
V. Вивчення нового матеріалу.
VІ. Робота в групах.
VІІ. Формування умінь та навчичок.
VІІІ. Підсумки уроку.
ІX. Домашнє завдання.
X. Прибирання робочих місць.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
«За 1 секунду колібрі робить 200 помахів крильми».
Тож бажаю вам, діти, такої ж кропіткої і невтомної працездатності на уроці
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
Бесіда.
Оглянути стрічки, принесені учнями, проаналізувати добір, надати рекомендації щодо взаємообміну.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Виготовлення прикраси для волосся з атласних стрічок в техніці канзаші
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Виготовлення будь-якого виробу вимагає дотримання певної послідовності (технології). Від цього залежить відповідність виробу його естетичним та функціональним вимогам. Для того, щоб вироби із трічок були красиві, зручні в користуванні, необхідно в першу чергу дотримуватися правил повузлової обробки стрічки. Помилки, допущені під час виготовлення пелюсток виробу, не завжди вдається виправити. Тому під час роботи намагайтеся бути максимально уважними і точно дотримуйтеся інструкційних карт.
V. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (супроводжується демонстрацією практичних прийомів).(Перегляд відео презентації)
VІ. Робота в групах.
VІІ. Формування умінь та навчичок.
1.Вступний інструктаж.
А. Правила безпечної праці.
Б. Послідовність виконання роботи (супроводжується мультимедійною презентацією ).
2.Поточний інструктаж.
Учні виконують роботу.
Учитель у разі необхідності допомагає учням, контролює дотримання ними правил безпечної праці.
3.Заключний інструктаж.
Учитель оцінює результати роботи, коментує типові помилки, демонструє кращі учнівські роботи.
VІІІ. Підсумки уроку.
Бесіда.
ІX. Домашнє завдання.
Підготовитись до наступного уроку
X. Прибирання робочих місць.
Інструкційна карта «Виготовлення прикраси для волосся»
№ з/п |
Фото зразок |
Технологічна послідовність виготовлення виробу |
1 |
|
Виріжте з атласної стрічки заготовки: 8 білих і 8 рожевих квадрати, останні і стануть нижнім ярусом квітки шпильки, що залишилися білі квадрати - верхньою частиною квітки. Не забудьте пройтися полум'ям запальнички по краях підготовлених елементів, щоб матеріал під час роботи не обсипався, і шпилька вийшла дійсно красивою і якісною. |
2 |
|
Зігніть квадрат два рази навпіл, в результаті у вас повинен вийти невеликий трикутник. |
3 |
|
Злегка витягніть кінчики трикутника так, щоб пелюстки вийшли продовгуватими. Склейте нижню частину пелюстки, обріжте кінець на 5 мм |
4 |
|
Таких заготовок для верхнього ярусу квітки повинно вийти 8 штук. |
5 |
|
Тепер черга двоколірних пелюсток нижнього ярусу: для цього зігніть один білий квадрат двічі навпіл і точно так же один рожевий квадрат |
6 |
|
Покладіть рожевий трикутник на білу деталь, змістите верхню частину вниз буквально на 1-2 мм |
7 |
|
З'єднайте два протилежних кута, склейте. |
8 |
|
Обріжте кінчик пелюстки таким же чином, як ви вчинили з пелюстками верхнього ярусу квітки. В результаті у вас повинно бути 8 однотипних двоколірних пелюсток. |
9 |
|
З'єднайте всі двоколірні пелюстки, нанизавши їх на нитку, охайно розподіліть всі елементи по колу.
|
10 |
|
Повинен вийти ось така пишна квітка нижнього ярусу |
11 |
|
Ті ж дії виконайте і з білими заготовками для верхнього ярусу квітки |
12 |
|
Виріжте з фетру білого кольору коло, підготуйте шпильку для волосся |
13 |
|
Виріжте в фетровому основі невелику смужку трохи подалі від центру, закріпити шпильку клік-клак, протягнувши язичок в шпаринку |
14 |
|
Склейте золотистий зажим з намистиною. Тепер, коли всі елементи шпильки готові, залишилося лише з'єднати деталі |
15 |
|
Склейте клейовим пістолетом намистину з верхнім ярусом квітки з білою заготовкою |
16 |
|
Приклейте білу квітку на двоколірну |
17 |
|
До нижньої сторони заготовки приклейте кружечок з фетру з шпилькою |
18 |
|
Перевірте функціональність виробу |