Виготовлення вітальної листівки до Дня матері

Про матеріал
Відомо, що найкращий подарунок – це подарунок, який зроблений власноруч. Адже це так приємно – отримати частинку чиєїсь уваги та святкових емоцій, що линуть від серця, тим паче, якщо цей подарунок виготовлений дитиною. Найпростіше, що можуть діти виготовити самостійно до будь-якого свята чи знаменної події – вітальні листівки. Листівки покликані покращувати настрій людям, нагадувати про приємні події. У їх виготовлення діти вкладають частинку своєї душі, почуття та думки про близьких людей. Тому такі листівки роками зберігають в сімейних архівах, адже вони володіють неповторним шармом, в них закладена дитяча позитивна енергетика. Дана робота містить технологічні картки виготовлення вітальної листівки до Дня матері, додатковий матеріал про традиції його святкування в Україні та світі, прислів'я та приказки про маму.
Перегляд файлу

Комунальний позашкільний навчальний заклад

 «Центр позашкільної освіти «Зміна» Криворізької міської ради

 

 

 

Виготовлення вітальної 3-D листівки

до Дня матері

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\P00508-011206.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Автор:

Чернишова Людмила Петрівна,

керівник гуртка «Орігамі»

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг

2021

 

ЗМІСТ

1. Історія та традиції святкування Дня матері ……………………….…….

3

2. Виготовлення вітальної 3-D листівки …………………………………...

6

Додаток 1. Схеми поєднання кольорів …………………………………......

10

Додаток 2. Технологічна карта виготовлення сукні оригамі ……………..

12

Додаток 3. Технологічна карта виготовлення квітки оригамі ……………

15

Додаток 4. Українські прислів’я та приказки про маму …………………..

17


  1. Історія та традиції святкування Дня матері

 

«Мама» - це синонім слова «любов»…

У другу неділю травня українці відзначають день найдорожчої для кожного з нас людини – мами. І здається цілком природним, що в нас є таке свято. Та з чого ж усе починалося?

Традиція святкувати День матері прийшла до нас із США. Саме там               8 травня 1914 року його офіційно відзначили вперше.

Проте перші згадки про цей день з’явилися набагато раніше. Схоже свято існувало у древніх греків – це був день ушанування богині Реї, матері всіх богів. А у стародавньому Римі відзначали день богині-матері Кібели. Святкування тривало три дні у березні. Кельти вшановували богиню Бріджит – войовничу жінку, яка поєднала в собі тендітність і неймовірну силу.

Британці ще з XVII століття влаштовували «Материнську неділю». Це була четверта неділя посту, під час якої вшановували матерів. У вікторіанські часи діти з бідних родин часто працювали далеко від дому. Лише один раз на рік їх відпускали додому на один день, тож вони намагалися принести своїм мамам чи бабусям маленькі подарунки, щось на кшталт букета квітів. Цікаво, що з тих часів і до сьогодні заведено у цей день дарувати британським мамам тортик, прикрашений 12 кульками марципанів.

А в Америці вперше про День матері заговорили 1872 року, коли відома американська пацифістка Джулія Ворд висловила ідею щодо цього свята – єдність матерів за мир у всьому світі. Щороку вона влаштовувала в Бостоні масові мітинги. На жаль, її слова тоді не були почуті.

У 1907 році естафету перейняла Анна Джарвіс. Передчасна смерть її матері стала для жінки справжньою трагедією. Вона вважала, що не змогла повною мірою віддячити мамі й висловити їй свою любов. У пам’ять про неї Анна намагалася переконати державних чиновників запровадити свято для всіх матерів. Вона писала листи до всіх конгресменів, сенаторів і публічних осіб, державних установ та законодавчих органів. У цьому її підтримало багато жінок. І їй таки пощастило – 1910 року штат Вірджинія першим офіційно відсвяткував День матері. А через 4 роки тодішній президент Вудро Вільсон погодився відзначати цей день кожної другої неділі травня. Сьогодні в США заведено носити в цей день на одязі гвоздику: якщо вона будь-якого кольору, крім білого, – мати жива, якщо біла – то це вшанування померлих матерів. Таку ж традицію перейняли австралійці.

Згодом, після закінчення Першої світової війни, традиція розповсюдилася й по інших країнах. Першою свято підтримала Швейцарія. Ще близько 30 країн обрали для цього дня інші дати: норвежці святкують День матері у лютому, вірменці – у квітні, білоруси, аргентинці та індійці – у жовтні, іспанці та португальці – у грудні. І кожна з країн святкує його по-різному.

В Австралії, наприклад, цей день не є ні офіційним, ні державним святом. Та це не заважає місцевим жителям ушановувати своїх матерів. Австралійці дарують подарунки свої мамам на знак поваги ще з 1924 року. Але історія цього дня досить своєрідна: одна панночка на ім’я Джанет Гайден якось потрапила до державного будинку для жінок. Їх там було чимало й усі вони були покинуті та забуті. Джанет вирішила підбадьорити їх і розпочала масштабну акцію – збирала пожертви від місцевих підприємців, державних чиновників, простих чоловіків і школярів, аби зробити цим жінкам подарунки. Очевидно, ідея всім припала до душі, тому наступного року все повторилося. Сьогодні, окрім дати святкування, традиційними тут стали і хризантеми, які отримує кожна матуся.

Японія вперше відсвяткувала День матері 6 березня 1931 року. Це був день народження імператриці Коджюн. Однак свято не набуло популярності. Зате після Другої світової війни, коли вплив США в Японії був особливо відчутним, місцеві перейняли традицію й до сьогодні святкують День матері у другу неділю травня. Місцеві жителі дарують жінкам у цей день гвоздики. І хоча японці завжди славилися не найпривітнішим ставленням до жінок, вони розуміють, що центральною фігурою традиційної сім’ї завжди була, є і буде жінка.

У Мексиці в цей день відбувається спеціальна католицька служба, під час якої звучить пісня Las mananitas. А в австрійських ресторанах з’являються спеціальні страви до Дня матері.

Та найбільше, напевно, люблять це свято жителі турецького міста Афйон-Башмакчі – вони святкують його 52 рази на рік – щоп’ятниці. Але така традиція виникла не випадково. Раніше дівчата, що вже вийшли заміж і пішли з рідного дому, щоп’ятниці відвідували своїх матерів. Звичай зберігся й до сьогодні. Всі заклади у цей день закриті, окрім магазинів, які радо вітають жінок.

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати мам. Отже, перший День матері святкували українці з діаспори. Однак уже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Того ж року Союз українок посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їхнім патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні заходи, аби вшанувати рідних матусь.

З приходом радянської влади День матері заборонила влада. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий Союз українок, повернули свято українцям.

Чому мами заслужили на таке особливе ставлення – очевидно. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава, чи то народ, вбачає в матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій і звичаїв, які вона передає своїм дітям. В їхніх руках – продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Крім того, українські мами – справжні захисниці! Немає такого роду чи виду військ у Збройних Силах України, де б не проходили військову службу жінки.

Цікаво, що День матері відзначають не тільки на державному рівні, а й на релігійному. Напевно, травень не випадково обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі звертались за допомогою та заступництвом. Навіть для древніх слов’ян цей місяць був особливим: вони вважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, щоб та дарувала людям життя.

День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за все те добре, що вони для нас зробили, за їхні самопожертву та любов. Тому не забудьте привітати своїх матусь. Цього дня ви можете подарувати їм щастя! А найбільше наші матусі цінять подарунок, які зробили їх дітки власними руками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.               Виготовлення вітальної 3-D листівки

 

Для виготовлення 3-D листівки нам знадобиться аркуш картону (сама листівка) та 2 аркуші кольорового офісного паперу (для виготовлення об’ємної квітки). Щоб вдало поєднувались кольори майбутньої листівки пропоную скористатись схемами поєднання кольорів (додаток 1).

Аркуш картону згинаємо навпіл – заготовка для майбутньої листівки. З двох аркушів кольорового офісного паперу готуємо 7 квадратів розміром 10,5 х 10,5 см (1/4 аркуша паперу формату А4).

 

Технологічна карта виготовлення об’ємної квітки

1

Підготуйте 7 квадратів розміром 10-,5 х 10,5 см

 

 

 

 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\P00507-072126.jpg

 

 

2

Виготовляємо один із семи модулів квітки. Згинаємо квадрат двічі навпіл. Утворений квадрат згинаємо по діагоналі.

 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\2.jpgD:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\3.jpg  D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\4.jpg

3

Складаємо таким чином всі сім квадратів.

 

 

 

 

 

                      D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\P00507-073921(1).jpg

4

Кладемо трикутник таким чином, щоб прямий кут розміщувався ліворуч, а протилежна до прямого кута сторона (гіпотенуза) – праворуч. Малюємо пелюстку (як на фото) та вирізаємо її. 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\P00507-074059(1).jpg

5

Використовуємо вирізану деталь як шаблон та обводимо його на інших трикутниках.

 

 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\7.jpg  D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\8.jpg  D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\9.jpg

6

Вирізаємо та розкриваємо вирізані деталі квітки.

 

 

 

 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\10.jpg        D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\11.jpg

7

Вирізаємо кружечки для оформлення серединок квітів та приклеюємо їх.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\12.jpg      D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\13.jpg

8

У кожної квіточки вирізаємо по одній пелюсточці.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\14.jpg            D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\15.jpg

9

Склеюємо між собою 1 та 7 пелюстки, накладаючи їх одна на одну.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\16.jpg   D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\17.jpg

10

Складаємо утворені квіти як на фото, добре прогладжуємо згини.

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\P00507-122155(1).jpg

11

Склеюємо деталі квітки як на фото. Клей наносимо на вказані точки (лише на кінчики пелюсток).

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\19.jpg

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\20.jpg

 D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\21.jpg 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\22.jpg

12

останню деталь квітки наклеюємо на три верхні центральні пелюстки. Об’ємна квітка готова.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\23.jpg            D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\23.jpg

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\26.jpgОформлюємо нашу листівку: заокруглюємо її гострі куточки, всередині оздоблюємо її смужками квілінгу.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\27.jpgПриклеюємо квітку всередину листівки. Наносимо клей лише на кінчики пелюсток (як на фото). Перевертаємо квітку та приклеюємо її до картону.

Наносимо клей на намічені точки та закриваємо листівку.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\28.jpg  

 

 

 

 

 

 

 

 

Після проклеювання розгортаємо листівку та отримуємо такий результат:

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Листівка\29.jpg

Для оформлення листівки зовні виготовляємо сукню оригамі (додаток 2) та кіточку з восьми пелюсток (додаток 3). Під час виготовлення листівки пропоную ознайомити вихованців з українськими народними приказками та прислів’ями про маму (додаток 4), обговорити з ними, як вони розуміють ті чи інші вислови про маму.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\P00508-011003(1).jpgВідео майстер-класу з виготовлення вітальної             3-D листівки до Дня матері можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=qBFT1AT05W0

 

 

 

 

Додаток 1.

Схеми поєднання кольорів

 

Схема № 1. Компліментарне поєднання

WebКомпліментарними, або додатковими, контрастними, є кольори, які розташовані на протилежних сторонах колірного круга Іттена. Виглядає їх поєднання дуже жваво і енергійно, особливо при максимальній насиченості кольору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема № 2. Тріада – поєднання 3 кольорів

Поєднання 3 кольорів, що лежать на однаковій відстані один від одного. Забезпечує високу контрастність при збереженні гармонії. Така композиція виглядає досить живою навіть при використанні блідих і ненасичених кольорів.

Web

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема № 3. Аналогічне поєднання

Поєднання від 2 до 5 кольорів, розташованих поруч один з одним на колірному колі (в ідеалі – 2-3 кольори). Враження: спокійне, що налаштовує на позитив. Приклад поєднання аналогічних приглушених кольорів: жовтогарячий, жовтий, жовто-зелений, зелений, синьо-зелений.

Web

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема № 4. Роздільно-компліментарне поєднання

Варіант компліментарного поєднання кольорів, тільки замість протилежного кольору використовуються сусідні до нього кольори. Поєднання основного кольору і двох додаткових. Виглядає ця схема майже настільки ж контрастно, але не настільки напружено. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно використовувати компліментарні поєднання, – використовуйте роздільно-компліментарні.

Web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2.

Технологічна карта виготовлення сукні оригамі

1

Для виготовлення сукні знадобляться 2 квадрати розміром 10,5 х 10,5 см

 

 

 

 

 

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\1.jpg

 

2

Для виготовлення верхньої частини сукні з одного квадрата складаємо базову форму «подвійний квадрат». Для цього спочатку на білій стороні аркуша робимо згини по діагоналях, а на кольоровій – навпіл.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\2.jpg

3

Розкриваємо дві бічні сторони б/ф «подвійний квадрат» як на фото.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\3.jpg

4

До центра фігури згинаємо намічені її частини.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\5.jpg

5

Перевіряємо результат, перевертаємо фігуру на зворотній бік.

Для оформлення комірця опускаємо білі трикутники (лише на лицьовій стороні)

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\6.jpg          D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\8.jpg

6

Складаємо комірець як на фото. Перевертаємо фігуру на зворотну сторону.

По намічених лініях робимо розрізи.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\9.jpg             D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\10.jpg

7

Утворені після розрізу трикутники згинаємо донизу. Перевертаємо фігуру на зворотній бік.

Верхня частина сукні готова.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\11.jpg              D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\12.jpg

8

Для виготовлення нижньої частини сукні згинаємо квадрат на білій стороні навпіл та розгинаємо його.

До середини квадрата згинаємо його ліву і праву сторони (базова форма «двері»). Перевертаємо фігуру на зворотну сторону.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\13.jpg       D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\14.jpg

9

Знову до центра фігури згинаємо її ліву і праву сторони (при цьому розгортаємо їх нижні частини). Перевертаємо фігуру на зворотну сторону.

Згинаємо верхню частину фігури до наміченої лінії.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\15.jpg     D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\16.jpg

10

Перевіряємо результат.

Розкриваємо фігуру як на фото (тримаючи фігуру зверху, «потягніть» її бічні сторони ліворуч та праворуч).

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\P00508-133224(1).jpg  D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\P00507-232003(1).jpg

11

Перевіряємо результат, перевертаємо фігуру на зворотну сторону.

Згинаємо ліву і праву сторони фігури до вказаної точки. Перевертаємо фігуру на зворотній бік.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\19.jpg   D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\20.jpg

12

Нижня частина сукні готова.

Склеюємо між собою частини сукні та прикрашаємо бантиком.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\21.jpg    D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Сукня\22.jpg

 

 

Додаток 3.

Технологічна карта виготовлення квітки оригамі

1

Для виготовлення декоративної квітки оригамі необхідно підготувати 8 квадратів розміром 4,5х4,5 см.

Складаємо один з восьми модулів квітки: згинаємо квадрат по діагоналі (базова форма «трикутник»). Піднімаємо до вершини утвореного трикутника його гострі кути.

Перевіряємо результат.

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\1.jpg

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\2.jpg

 

2

Згинаємо навпіл утворені трикутники.

Перевіряємо результат за фото, перевертаємо фігуру на зворотну сторону.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\3.jpg      D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\4.jpg

3

До центра фігури згинаємо ліву і праву її сторони.

 

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\5.jpg   D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\6.jpg

4

Перевіряємо результат. Перевертаємо фігуру на зворотній бік.

Модуль готовий

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\7.jpg  D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\8.jpg

5

Складаємо ще сім таких модулів.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\9.jpg

6

Склеюємо між собою модулі у наміченій точці.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\10.jpg

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\11.jpg

7

Декоративна квітка оригамі готова. Серединку можна прикрасити намистинками.

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\12.jpg

D:\ДОКУМЕНТЫ_MASSA\Звіти-карантин-1\Чернишова Л.П\Гурток Оригамі\Вітальна листівка до Дня матері\Фото\Квітка\13.jpg

 

Додаток 4.

Українські народні прислів’я та приказки про маму

  • Де мати плаче, там ріки течуть, де сестра плаче, струмки біжать, де жінка плаче    роси нема.
  • Матері  кожної  дитини  жаль,  бо  котрого  пальця  не  вріже, то все болить.
  • Материн гнів, як весняний сніг:  рясно випаде, та скоро розтане.
  • Нема  цвіту  кращого від маківочки, нема роду милішого від матіночки.
  • Не та  мама,  що  народить,  а  та,  що  до  розуму доводить.
  • Рада  б  мати  для  дітей  небо  прихилити  та  зорями  вкрити.
  • Рідна  мати     брехуха,  то  мачуха  справедлива:  як  скаже:
    «Я тобі дам», то вже дасть;  а мати:  «І щоб тебе, і  бодай  тебе»,  а  сама:  «Ох, коли  б,  Господи,  не  сталось чогось дитині з моєї дурної речі!»
  • Рідної матері слівце     як літнє сонце:  бо хоча й єсть не раз на світі хмарненько,  а все-таки від нього тепленько.
  • У кого мати рідненька, у того сорочка біленька й голівка гладенька.
  • Тоді цвіти красні, котрі зацвітають, тоді діти щасні, котрі  матір мають.
  • ​У  дитини  заболить  пучка,  а  в  матері    серце. (* пучка - кінчик пальця руки)
  • Мати сама не з’їсть, а дітей нагодує.
  • Мене мати цілий вік дурила:  казала  «битиму»,  та  не  била.
  • Материнська молитва із дна моря підіймає.
  • Хто батька-матір зневажає, той добра не  знає.
  • Без  матері і сонце не гріє.
  • Без  мами нещасливі дітки.
  • У кого є ненька, у того й голівка гладенька.
  • Всяке дитя матері миле.
  • Голівонька наша  бідна, що в нас матінка нерідна.
  • До людей по розум, до матері по серце.
  • Доти ягнятка скачуть, поки матір бачать.
  • Кожна  мати  свою  дитину  хвалить,  а  чужу  ганить.
  • Куля мине, а материне слово не мине.
  • Любов мамина й на віддалі гріє.
  • Любо й неньці,  як дитина в честі.
  • Людям,  як болото,  а  матері,  як золото.
  • Матері ані купити, ані заслужити.
  • Мамина лайка    байка, а битва     молитва.
  • Мати годує дітей, як земля людей.
  • Мати з хати     горе в хату.
  • Мати однією рукою б’є, а другою гладить.
  • Найдорожча пісня, з якою мати колисала.
  • На світі знайдеш усе,  крім рідної матері.
  • На сонці тепло, а коло матері добре.
  • Тільки в світі правди, що рідная мати.
  • Немає тих яток, де  продають рідних маток.
  • Нема такого краму,  аби купив тата й  маму.
  • Одна мати –  вірна порада.
  • При сонці тепло, при матері добро.
  • Пташка радіє весні,  а дитя     матері.
  • У дитини болить голова,  а у матері     серце.
  • Сліпе щеня і те до  матері лізе.
  • Сльози матері даремно ніколи не пропадають.
  • Чого мама научить, те й дочка знає.
  • Чого не дала мама, того не купиш і в пана.
  • Що мати навчить, то й батько не перевчить.

 

1

 

docx
Додано
7 травня 2021
Переглядів
2144
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку