Виховна бесіда-презентація " Ми обираємо здоровий спосіб життя"(в онлайн режимі)

Про матеріал
Виховна бесіда з елементами презентацїї " Ми обираємо здоровий спосіб життя" здоров'язбережувального спрямування
Перегляд файлу

Виховна бесіда ( в онлайн режимі)

 

Тема: „ Обираємо здоровий спосіб життя”

 

Мета: „ Виховувати в учнів ціннісне ставлення до власного здоров’я; стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення учнями здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити  здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом.

 

   Хід заняття

  1. Вступ. Здоров’я дітей - багатство нації.

 Здоров’я – дорогоцінний дар, яким наділяє людину природа. „Здоров’я – не все, але без здоров’я – нічого”, - зауважив Сократ. Що ж таке здоров’я ? Здоров’я –це стан повного фізичного, психічного, соціального та духовного благополуччя, а не тільки відсутність хвороб.

  1. Розповідь притчі про  вибір людиною багатства чи здоров’я.

 Діти, уявіть, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось пере вами з’явилося три дороги. Кожна може привести з лісу до певних умов. Сюди підеш – велике багатство знайдеш та здоров’я загубиш. Цією дорогою підеш – половину багатства зайдеш та половину здоров’я загубиш. Сюди підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш. Який вибір зробите ви, діти?

Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого, повноцінного життя. З давніх-давен  у нашій країні цінували здоров’я. Тому про нього складено так багато прислів’їв. Які ви пам’ятаєте прислів’я про здоров’я?

А ще є й такі, послухайте:

- Здоров’я -  всьому голова.

- Як про здоров’я дбаєш -  так і маєш.

- Здоров’я не купиш ні за які гроші/

- Здоровий не знає, який він багатий.

- Бережи одяг, поки новий, а здоров’я – поки молодий.

- Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

- Було б здоров’я – все інше наживеш.

А от щоб бути здоровими, треба вести здоровий спосіб життя. По це ми сьогодні й поговоримо. Що ж це таке?

3.Показ слайдів про -

        А. Що таке здоровий спосіб життя, його складові.

  

Б .Продукти харчування.

 

 

Загадки про продукти.

Щоб омлету вам зробити,
Спершу треба нас розбити.
(Яйця)

* * *
Зелену травичку корівка жує
Та біле мене воно людям дає.
(Молоко)

* * *
На яблуньці ми зріли,
На сонці боки гріли.
(Яблука)

* * *
У воді народиться, води боїться.
(Сіль)

* * *
Можна зварити,
а можна розбити,
Якщо не торкатися
курчам може виявитися.
(Яйце)

* * *
Здогадайтеся, хто така?
Білосніжна, густа.
Вершки збили вранці рано,
Щоб була у нас …
(Сметана)

* * *
Не сніг,
А біле завжди.
Хоч і тече,
А не вода.
(Молоко)

* * *
М’яли, били і місили,
І качали, і ліпили.
Залишили підрости,
Щоб рогалики спекти.
(Тісто).

* * *
Зроблений він з молока,
Має тверді він бока.
У ньому так багато різних дір.
Здогадалися? Це …
(Сир)

Гра „Чутливе вушко”. Учитель називає продукти харчування, а учні  виділяють зайве слово та пояснюють свій вибір.

- Груш, слива, яблуко, борщ.

- Яйця, морква, сир, сметана.

- Цукерка, риба, тістечка, варення.

- Хліб, калач, яблуко, крупа.

 -Ковбаса, масло, котлета, сосиска.

- Сік, молоко, млинець, чай, компот.

   В. Про дотримання правил особистої  гігієни.

 

 

Загадки про гігієну.

 - Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди, Хто зі мною поведеться – той здоровий буде. Буде часто усміхатись білими зубами, Мене знає вся малеча і бабусі й мами. Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко, Вам  ім’я моє знайоме, бо зубна я ….( щітка)

 - Будуть зубки здоровенькі – Я почищу їх гарненько. Візьму в руки зубну щітку, Густу і пухнасту. Що крім цього треба дітки? Ще й і зубну…(пасту) Загадки про мило Як купатися ідеш І мене також береш. Я гладеньке й запашне, Ти намилюєш мене. Всі мікроби змило Я – корисне…(мило)

 - Лежить на полиці річ невелика, потреш її в руках, бруд умить зника. ( Мило.)  - Гладеньке, запашне, Миє чистенько, Треба, щоб у кожного було, Що, малята? ( мило)

  -Мию, мию без жалю, мию там, де брудно, цю роботу я люблю, хоч від неї худну. (Мило.)

  -Коли миюсь, чи вмиваюсь, Потім ним я витираюсь. Витирати сухо звик Мій м’якесенький…(рушник)

 - Я –  маленька полотнинка, Випрана дбайливо. Не серветка, не хустинка, знаю своє діло. Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво, Я вберу усі краплинки з тіла після ванни. Я не гість – хазяїн в домі, І лежати я не звик Вам ім’я моє відомо, пригадайте я …( рушник)

  - Він по зачісках мастак, Вас причеше гарно так. Розчесав моє волосся, Так давно вже повелося, Що охайний молодець, Той, хто має…(гребінець) Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків По голівці ходять – волосся в порядок приводять. ( Гребінець)

 - Має зуби, а не кусається.   (Гребінець.) *** Ліг в кишеню і вартую плаксі, реві та бруднулі витру вранці струмки сліз, не забуду і про ніс. ( носовичок) ***

    Г. Про фізкультуру та спорт

.

 

Загадки про сонце, вітер та воду.

- За лісом, за пралісом золота паляничка печеться.
- Усі його люблять, усі його чекають, а хто подивиться -- кожен скривиться.
- Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає.
- Без дров, без  вогня, а світить  і гріє щодня.
- Хто однаково всіх любить,
   Всіх однаково голубить?
   Кожний скоса тільки гляне,
   А обняти не дістане.

- Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає.
- Молоденький розбишака із хати солому зносить.
- Рукавом махнув — дерево зігнув.
- Без рук, без ніг, а ворота відчиняє.

- Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться.

Як немає – все всихає,

Звір і пташка замирає.

       4.  Обговорення запропонованої вчителем ситуації.

  -Які поради ви дали би дітям у таких ситуаціях?

1) Миколка дуже любить переглядати телепередачі. Він витрачає на це чотири години на день.

2) Наталка завітала на день народження до своєї подруги. Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує організм.

 - Що важливого ви порадите своїм одноліткам?

       5. Підведення підсумку заняття.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

  •                               раціональне харчування;
  •                               оптимальний руховий режим;
  •                               загартування організму;
  •                               особиста гігієна;
  •                               відсутність шкідливих звичок;
  •                               позитивні емоції;
  •                               інтелектуальний розвиток;
  •                               моральний і духовний розвиток;

 

 

 

 

 

 

 

03.11.2020 р.      Вихователь: Вельбівець Л.Ю.

                                                                                                                                           ( Проведено в онлайн режимі)

                                                                   

 

Використана література:

Будна Н.О.,Бей П.І.   Уроки з курсу «Основи здоров’я», 1клас – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006

Бойченко Т.Є. Основи здоров’я: Підручник для 1кл. загальноосвіт. навч. закл.- К.: Генеза, 2007

Усачев А.  « Азбука здоровья», М. «Росмэн», 1997

Л.В. Ященко " Здоровя дітей - багатство нації"  Видавнича група " Основа" 2015 р.

Л.В. Пономаренко „ Ми обираємо здоров’я” (сценарії  заходів здоров’язбережувального спрямування)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
3 січня 2021
Переглядів
747
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку