Виховна година до Дня пам’яті і примирення та до 75 річниці Дня перемоги над нацизмому Другій світовій війні

Про матеріал
Виховна година до Дня пам’яті і примирення та до 75 річниці Дня перемоги над нацизмому Другій світовій війні (розповідь.)
Перегляд файлу

Виховна година

 до Дня памяті і примирення

та до 75 річниці Дня перемоги над нацизмом

 у Другій світовій війні

(розповідь)

 

                                                         Чимало свят дарує нам весна,

D:\ОКСАНА\д1.jpgЯк в рідний дім повернення з дороги.

Та є найбільш хвилюючим для нас

 Величне свято Перемоги.

Це свято не затьмариться в віках.

В цей день нестимуть люди завжди квіти,

Не обміліє памяті ріка

 В   серцях нащадків буде вічно жити

Усе далі відходять у минуле грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. Той, хто пережив цю війну, ніколи не зможе про неї забути! Вона назавжди залишиться в їх пам'яті і серці! І молоде покоління, яке народилося вже після тих подій, повинні завжди зберігати пам'ять про цю страшну війну.

         З метою вшанування памяті всіх жертв Другої світової війни в Україні щороку 8 травня відзначається День памяті та примирення, 9 травня відзначається державне святоДень перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  (День перемоги) та проводяться відповідні меморіальні та урочисті заходи.

Друга світова війнаглобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.

  Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.

 Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Українаодин із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

Шлях до початку війни був відкритий Пактом МолотоваРіббентропа

23 серпня 1939 року. Згідно із таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. Внаслідок цих домовленостей Третій Райх отримав змогу безперешкодного вторгнення в Польщу. СРСР розширився за рахунок Західної Білорусі та Західної України, Бессарабії з Буковиною, трьох країн Балтії, а також частини Фінляндії.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з німецьким вторгненням в Польщу. 110–120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинуло протягом першого місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, зі сходурадянськими.

СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили в Польщу на допомогу німецьким та окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Протягом двох років Москва була союзницею Берліна.

Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 року німецьким вторгненням у СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, вигнання нацистів розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75 % всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученнямдобровільних помічниківіз числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 мільйона українських євреїв і  20  тисяч ромів.

Але перемога була за вами!!!

ЩИРО ВІТАЄМО ВАС, ШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ, ІЗ ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

МІЦНОГО ЗДОРОВЯ ВАМ, ЧУДОВОГО НАСТРОЮ В ЦЕЙ СВЯТИЙ І СУМНИЙ ДЛЯ ВСІХ НАС ДЕНЬ. ХАЙ НЕ БОЛЯТЬ ВАШІ РАНИ, ХАЙ ЩАСТЯ І РАДІСТЬ НЕ ПЕРЕВОДЯТЬСЯ У ВАШИХ ОСЕЛЯХ. 

ПИШАЄМОСЯ ТИМ, ЩО ВИ ЗРОБИЛИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!

D:\ОКСАНА\д2.png

 

 

Використані матеріали:

  1. http://portal.prolisok.org/shkilne-zhittya-olex/2500-vihovna-godina-do-dnya-pamyat-primirennya-ta-do-73-rchnic-dnya-peremogi-nad-nacizmom-u-drugy-svtovy-vyn.html
  2. https://tsdea.archives.gov.ua/exhibitions/War/inf_war.html
  3. https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk035NpWWWB0gKmYGoDrgFugH0qqkbQ:1588847118718&source=univ&tbm=isch&q=картинки+до+дня+перемоги&client=opera&sa=X&ved=2ahUKEwi-6vPgxKHpAhVB_SoKHYwKDpQQsAR6BAgKEAE#imgrc=H6_XWRwAJVDwpM

 

docx
Додано
7 травня 2020
Переглядів
766
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку