3 травня о 18:00Вебінар: На допомогу вчителю: онлайн-тести «На Урок» в освітньому процесі

Виховна година до дня Святого Валентина

Про матеріал

Розробка виховної години на тему «День Святого Валентина». Заняття складається з трьох частин:

Теоретичний матеріал: Історія виникнення та особливості святкування свята в інших країнах;

Конкурси;

Розробка Валентинки своїми руками.

Перегляд файлу

 

Позакласний захід на тему:

День Святого Валентина

 

http://nashreporter.com/wp-content/uploads/2018/02/Sv-Valentine-2016-400x270.jpg

 

 

 

Підготувала: вчитель Бабинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Сікорська Христина Олексіївна

 

Клас: 5

Тема: День святого Валентина

Мета: Розширити знання дітей про звичаї, традиції народів Європи. Розвивати: кругозір, уважність, навички правильного використання мовних форм ввічливості. Навчити чемно ставитися до людей вміння слухати. Формувати: культуру поведінки, культуру почуттів, знання учнів про свято, про традиції, обряди в різних країнах світу;

Виховувати: дружелюбність, наполегливість, добрі взаємовідносини, любов до прекрасного.

Обладнання: 10 сердечок червоного кольору, 10 сердечок рожевого кольору,  все що потрібно для створення валентинки своїми руками, ручки, олівці, фарби, наклейки, цукерки, два шарфа, скоч, ножиці, емблеми команд, два будиночки А3 формату, матеріал для гри №1 (різне взуття, ласти, ковзани),

Хід виховного заняття

 I. Організація класу

1. Привітання.

 2. Налаштування настрою на роботу День чарівний, справжнє диво, В класі посмішок багато, В класі людно і красиво, Бо у нас сьогодні свято

II. Основна частина

  1.             Актуалізація опорних знань

Скажіть будь ласка діти, ви любите святкувати щось?

А які свята вам подобаються ?

Чому ви їх любите?

А ви знаєте історію тих свят які ви відзначаєте?

Колись було дуже багато цікавих свят, але нажаль про них почали забувати, не знають історію їхнього походження. Кожне свято моло і має свої звичаї, обряди. На свято можуть дарувати подарунки, квіти, говорять приємні слова, намагаються бути добрішими і ввічливішими.

  1.            Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами святкуємо старовинне свято яке має назву «День Святого Валентина», або ще кажуть «День Закоханих». Це чудове свято також має свої звичаї, свою історію. Тож давайте сьогодні ми познайомимося з цими звичаями та історією цього свята, щоб надалі продовжити традиційне святкування з року в рік, маючи знання і уявлення про виникнення свята.

У нас представлені дві команди:

- Команда рожевих

 - Команда червоних

 (на кожному члену команди сердечкоз відповідним кольором)

 За правильність виконання завдання ми з вами будемо будувати будиноккохання 5-А.  Всі бали в кінці підсумуються, і переможці отримають приз.

Наш урок складається з трьох  частин:

  •                   Теоретична частина
  •                   Конкурсна частина
  •                   Творча частина

Ну що ж, починаємо.

  1.             Вступна бесіда (теоретична частина)

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина, або День всіх закоханих. Але не всім відомо, як з'явилось свято та як його проводять у різних країнах світу.

День всіх закоханихце свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки.

Невід'ємний атрибут свята – «валентинка» – невелика листівка із зізнанням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і прикрашають трояндочками, ангелами, голубками або кошенятами, які цілуються.

Історія походження Дня Святого Валентина пов'язана з кількома легендами.

Відповідно до однієї з них, у 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, але для здійснення цього задуму армії не вистачало воїнів. Правитель був упевнений в тому, що всьому виною сімейне життя, на яке солдати витрачають багато часу. Клавдій ІІ видав указ про заборону одруження під час військової служби. Всупереч указу молодий священик Валентин нібито таємно вінчав закоханих. Коли імператор дізнався про це, то засудив Валентина до смертної кари.

Коли Валентин сидів у в'язниці і чекав на виконання вироку, він нібито закохався у сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її. Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписався як «Твій Валентин». Саме з цим моментом пов'язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки.

За непокору правителю священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. Через дві сотні років, у 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

 

Якщо вірити іншій легенді, то День Святого Валентина виник як пам'ять про римського патриція Валентина, який був таємним християнином і звертав у нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох із них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин міг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали.

Бажаючи хоч якось підбадьорити приречених молодят, Валентин пише для них послання у вигляді червоних сердець, що символізують християнську любов. Ці листи бранцям повинна була передати сліпа дівчинка, але несподівано для всіх Валентин переконав варту відпустити слуг взамін на власне життя. За лічені хвилини до смерті Валентин передав незрячій дівчині свій останній лист, освячений добротою і вірою. Після цього дівчина прозріла і стала дуже гарною.

Достовірно ні про першого, ні про другого Валентина нічого не відомо. Кого саме з мучеників на ім'я Валентин було зараховано до лику святих, сказати точно вже неможливо. Однак легенди про Святого Валентина живуть в думках і серцях людей вже декілька століть, а свято всіх закоханих дарує моменти щастя і допомагає відкривати справжні почуття.

Вважається, що в Західній Європі День Святого Валентина став широко відзначатися з XIII століття, в СШАз 1777 року. В Україні 14 лютого як день всіх закоханихсвято відносно нове, але досить популярне і масове.

Як у різних країнах святкують День святого Валентина

Майже у всіх країнах в День святого Валентина прийнято дарувати коханим подарунки і валентинки. А ще в цей день люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Але потрібно відзначити, що День святого Валентина популярний все-таки не скрізь. Наприклад, в Саудівській Аравії це свято взагалі заборонений. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав.

Америка

На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю! І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.

Англія

В Англії раніше вирізали дерев'яні «ложки любові» і дарували їх своїм коханим. Їх оздоблювали сердечками, ключами й замковими щілинами, що символізувало: шлях до серця відкритий.

Є дуже гарна легенда про те, як Афродіта наступила на кущ білих троянд і зачервонила троянди своєю кров'ю. Так з'явилися червоні троянди. Вважається, що родоначальником традиції дарувати коханим саме червоні троянди виступив Людовик XVI, який підніс такий букет Марії-Антуанетті.

Ще в Англії є повір'я - перший чоловік, якого побачиш в цей день, і є твій суджений. Тому незаміжні дівчата стають в цей день раніше і біжать до вікна - видивлятися судженого.

Франція

У День закоханих французи проводять різні романтичні конкурси. Наприклад, дуже популярний конкурс на найдовшу серенаду - пісню про кохання. А ще саме у Франції вперше було написано послання-чотиривірш. І звичайно, прийнято дарувати в цей день коштовності.

Японія

Це свято в Японії святкується з 30-х рр. минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (в основному у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви і т. п. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок - білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день».

А ще японці проводять конкурс на найгучніше і яскраве любовне послання. Юнаки та дівчата вилазять на поміст і звідти кричать про свою любов.

  1.             Конкурсна частина

Гра Попелюшка

У знаменитій казці Шарля Перро принц знайшов свою кохану завдяки кришталевій туфельці. Тож у цьому конкурсі хлопці приміряють образ принців, а дівчатка на кілька хвилин перетворяться на Попелюшок.

Хлопці стають до дівчат спинами та завязують очі шарфами. В цей час дівчата знімають по одній туфельці та кладуть їх до купок іншого взуття, які лежать поряд зі стільчиками принцес. Ведучий перемішує кожну купу, щоб хлопцям важче було знайти потрібну туфельку. Учасників підводять до своїх Попелюшок. Їхнє завдання: із завязаними очима якомога швидше відшукати і одягнути на ніжку коханої її власну туфельку. Зазвичай, цей конкурс викликає багато сміху, адже серед взуття неодмінно знайдуться ласти, кросівки 45 розміру, і навіть ковзани.

Гра Я вас люблю!

Пари, які беруть участь у конкурсі, по черзі зізнаються одне одному в коханні, однак говорити при цьому не дозволяється. Сокровенні слова необхідно показати мімікою, жестами, рухами. Пара, яка зробить це найцікавіше та найсмішнішеперемагає.

Гра Модельєри

Завдання конкурсувигадати ексклюзивне вбрання для своєї дівчини і за допомогою туалетного паперу змайструвати для неї костюм, а також дати цікаву назву образу. Переможець визначається за аплодисментами.

Злагоджена робота

Ігри та конкурси в День Святого Валентина, перш за все, повинні допомогти перевірити, наскільки добре та злагоджено пара може вирішувати різні завдання.У якості такої перевірки відмінно підійде цей конкурс.Перед його початком необхідно розкидати по підлозі обгортки від цукерок.Хлопчикам зав'язують очі, дають віники і совки. Їх завданняіз закритими очима зібрати якомога більше папірців, дівчатка при цьому стоять осторонь, спрямовують і підказують.

Гра Найсмачніше свято

Перед кожною парою ставлять пачечка з йогуртом .Дівчина тримає в роті ложку (за ручку), набирає в неї йогурт і годує таким оригінальним способом кавалера. Хто перший з'їсть увесь десерт, той і перемагає.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.             Творча частина

Робимо валентинку своїми руками.

(Роздрукувати шаблони сердечок білого кольору 11 штук, і ручок жовтого кольору) 11 штук, маленьких сердечок червоного кольору 11 штук)

Валентинка из бумаги своими руками

Картинки по запросу валентинка своими руками

А зараз я оголошу результати, яка ж команда виграла.

Я вас щиро вітаю зі святом. З Днем святого Валентина.

Виграв будиночок дружби, любові, поваги 5-А класу. Тому зараз по черзі підходьте до дошки і приклейте своє сердечко яке ви отримали на початку уроку до будиночку, у сердечка можна написати побажання для нашого класу.

Підведення підсумків

Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку