Виховна година на тему :« Ми - пішоходи»
Мета заходу:
— поглиблювати знання дітей про правила пішохідного руху;
— вчити правил переходу проїжджої частини дороги в місті, в селі, за межами — населеного пункту;
— вчити уникати небезпеки на дорозі;
— продовжувати ознайомлення учнів з дорожніми знаками;
— розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях населених пунктів;
— виховувати обережність, культуру поведінки, дисциплінованість
Бажаю успіхів!!!
Виховна година на тему :« Ми - пішоходи»
Мета:
— поглиблювати знання дітей про правила пішохідного руху;
— вчити правил переходу проїжджої частини дороги в місті, в селі, за межами — населеного пункту;
— вчити уникати небезпеки на дорозі;
— продовжувати ознайомлення учнів з дорожніми знаками;
— розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях населених пунктів;
— виховувати обережність, культуру поведінки, дисциплінованість
Методи і прийоми:
— словесні;
— соціологічне опитування;
— перегляд відеофільму «Ми-пішоходи»;
— дискусія
Обладнання: плакати з правил дорожнього руху, дорожні знаки
ХІД ЗАХОДУ
І. Організаційний момент
Все місто повне рухуМашини вряд біжать,
Яскраво світлофори
І день, і ніч горять.
Проходь же обережно,
Свій кожен крок узгодь.
І тільки там де можна,
Дорогу переходь.
Відомо, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, навіть життя. Це буває з різних причин, а особливо тоді, коли люди не дотримуються законів вулиці. І, на жаль, часто нещастя трапляється з людьми.
ІІ. Актуалізація знань дітей
— Ви вже чимало знаєте з дорожньої азбуки. Давайте пригадаємо.
— Що таке вулиця? Тротуар? Проїжджа частина?
— Хто такий пішохід? Водій? Пасажир?
— Чому не можна ходити чи гратися на проїжджій частині?
— Навіщо треба знати правила дорожнього руху?
— Що означають сигнали світлофора?
Вірш «Світлофор» (Учні читають вірш)
ІІІ. Оголошення теми години спілкування
Так, правильно. Сьогодні ми будемо вивчати правила безпеки пішоходів та
дорожні знаки.
ІV. Засвоєння нових знань та навичок
1. Робота над загадками, прислів’ями
Йде з села до села,
А з місця не рушить. (Дорога)
Маленькі будинки по місту біжать.
Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять (Автобуси)
2. Прослухування вірша «Азбука міста» та його обговорення.
3. Ознайомлення з правилами безпеки пішоходів:
— інсценування пісні «Пішохід» (Діти імітують перехід вулиці,
повертаючи голови відповідно до слів пісні)
— засвоєння дітьми правил безпеки пішоходів.
4. Робота з дидактичним матеріалом (перегляд таблиць, відеофільму «Ми-пішоходи».
V. Знайомство з дорожніми знаками
1. Бесіда вчителя про дорожні знаки, про їх значення та роль , яку вонивідіграють у житті людини
2. Гра «Увага»
3. Вікторина
— Людина, яка їде у транспорті (Пасажир)
— Людина, яка іде по тротуару (Пішохід)
— Пристрій для регулювання руху транспорту і пішоходів (Світлофор)
VІ. Підсумок заходу
— Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?
— Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?
— Де їдуть машини?
— Де пішоходи переходять дорогу?
Діти, правила руху в нашій країні для пішоходів усюди єдині. Прошу їх кожного дня дотримуватися. Будьте уважними, бережіть своє життя і життя водіїв. Дякую за активне спілкування.
Щасливська загальноосвітня школа I-II ступенів
Виховна година
на тему :
«Ми - пішоходи»
Класний керівник 5-го класу :
Карплюк О.О.
2017 рік