Виховна година
Інтелектуальна гра
Тема: «Заглянь у природу рідного краю».
Мета: формувати цілісні уявлення про природу і навколишній світ як сферу життя, праці і відпочинку людини.
Розвивати вміння сприймати навколишній світ органами чуття, здібність пояснювати явища навколишнього світу, вміння аналізувати елементарні економічні ситуації.
Виховувати екологічно грамотну та безпечну поведінку дитини в природі.
Хід заходу
І. Організація
1. Привітання
2. поділ учнів на команди
Природа – це казка, природа – це диво,
Все для всіх у ній є.
Йди і ти у природу щасливо –
Людям радість вона дає.
У кожну пору вона чарівна,
Придивляйся, пізнавай.
Природа гарна, тиха, дивна –
Вчися і спостерігай!
ІІ. Гра
Дві команди «Ягідка» та «Грибочки» будуть змагатися, щоб визначити кращим знавців природи.
Діти отримають різнокольорові літачок з завданнями – загадками
Загадки
Слів на описи не трачу, словами не передаси
Їх земної, безсловесної, дивовижної краси.
Люди дивляться, п’яніють, в них кохаються віки,
Нареченим їм дарують, заплітають у вінки.
(квіти)
В житечку зеленім –
Факели вогненні.
Цілий день горять,
З сонечком лягають спать
(маки)
Від неї шовком коси пламеніють,
Коли настає їх поллють.
А що за лікувальні квітки,
Скажіть, будь ласка, дітки.
(ромашка)
Сонце луг поцілувало –
Все довкола жовтим стало.
Дуже сонечко пригріло –
Жовта фарба побіліла,
Літній вітерець повіяв –
Білий килимок розвіяв.
(кульбабка)
Літом наїдається,
А взимку відсипається.
(ведмідь)
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає.
Хоч вона мала на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто оченята.
(білка)
Швидко скрізь цей птах літає
Безліч мишок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує
(ластівка)
Які ноги,такий ніс,
По болоту ходить скрізь,
Хату на хаті має,
Жабом рахунок знає.
(лелека)
Ліс – природне …. Багатство .
Ліс і вода ….. брат і сестра.
Де дуби там і …. Гриби.
Ліс сам себе …… чистить.
Ліс не школа, а всіх …. Навчає.
Немає літної краси, ніж гаї та …. Ліси.
Ліс дає людині … життя.
Зрубав одне дерево – посади … три.
Гра для знавців грибів: хто швидше перебере гриби в бабусиній корзині.
Уявіть, що ми потрапили до зоопарку. Наші учасники побачили багатьох птахів та тварин.
Завдання: один із гравців зображує будь – якого птаха або звіра, а команда суперників повинна вгадати, хто це.
Які птахів прилітають до нас з півдня першими?
(шпаки)
Які птахи влаштовують по кілька гнізд на одному дереві?
(граки)
Чому сову називають корисними птахами?
(знищує за рік 1 тис. мишей)
Чому не можна брати до рук яєчка птахів?
(птахи залишають гніздо)
Які птахи риють нору до гнізда?
(берегові ластівки, зимородок, щурка)
Який з наших птахів літає найшвидше ?
(стриж)
Чиї пташенята не знають своєї матері?
(зозуля)
Який птахів привчають ловіння риби?
(бакланів)
Назвіть найменшу пташку у світі.
(колібрі)
Назвіть комахоїдних птахів?
(ластівка, синиця)
Назвіть декілька птахів, що зимують у нас?
(щиглики, синиці, повзики, чечітка, снігур, дятел)
В якого птаха такий міцний хвіст, що він підтримує птаха на дереві?
(у дятла)
Яку користь приносять синиці зимою, коли всі комахи сплять?
(поїдають яєчка та личинки)
Що страшніше птахами узимку – голод чи холод?
(холод)
Який північний птах живе в нас тільки взимку?
(піночка)
Що роблять маленькі птахи, коли помітять сову?
(тікають)
У самця якого лісового птаха червоні груди?
(у снігура)
Які міста «літають» ?
(Орел, сокіл)
Який птах має назву танцю?
(чечітка)
«Можна, не можна»
Діти однієї команди малюють плакат «як можна поводитись в лісі, інша команда «що не можна роботи в лісі»
На виконання завдання 5 хвилин.
Обидві команди презентують свої роботи
ІІІ. Підведення підсумків