КРАМАТОРСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ
Виховна година
на тему:
«Збереження енергії»
Розробила: Нестюркіна Катерина, викладачка електротехніки
м. Краматорськ – 2021
Мета:
формувати уявлення про енергію, яка є джерелом для роботи всіх технічних пристроїв та механізмів; формувати розуміння життєвої необхідності зберігати енергію;
розвивати навички роботи із різними джерелами інформації; уміння формувати думку про способи економного використання електричної та теплової енергії; сприяти розвитку комунікативних навичок під час роботи у групах; уміння вислуховувати думку інших; доводити власні переконання; розвивати життєві компетентності учнів;
виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
В останні десятиліття інтерес до проблем енергетики, до її майбутнього різко зріс. Людству необхідно точно знати на який період вистачить органічного палива, яким чином можна буде отримувати енергію в майбутньому.
Широкий розвиток енергетики, а також автомобільного транспорту різко негативно впливає на навколишнє середовище – атмосферу, грунт, водоймища. У зв’язку з цим все більшого значення набуває проблема захисту навколишнього середовища від шкідливих викидів, розв’язанню якої сприятиме проведення у всіх сферах діяльності людини екологічно цілеспрямованої енергозберігаючої політики. Виконання такої задачі можливо при комплексному розвитку всіх напрямів енергетики, підвищенні її економічної та екологічної ефективності.
Необхідно зробити наголос на застосування енергозберігаючих технологій, заміну рідкого палива газом і вугіллям, використання альтернативних видів палива в транспортних двигунах. Все більшої актуальності набуває створення установок для отримання енергії на відновлюваних природних ресурсах – енергії сонця, вітру, приливів та ін.
Вирішенню багатьох енергетичних проблем сприяє проведення активної енергозберігаючої політики у всіх галузях народного господарства.
Енергоспоживання − природний процес сучасного життя. Нам потрібна енергія для тепла, світла, роботи і багато чого іншого. Щоб не завдавати шкоди природі, не витрачати енергію марно, потрібно як можна більш повно використовувати енергію за призначенням, не допускати втрат енергії даремно. Наука і техніка зайняті пошуком енергозберігаючих технологій і технічних засобів енергозбереження. Тим часом і ми самі можемо зберігати і раціонально використовувати енергію будинку, в училищі, на роботі простими способами, доступними кожному.
Утеплення приміщень дозволить відмовитися від електрообігрівачів і понизити витрати. Економія води безпосередньо пов'язана з економією бюджету. Економія електрики теж принесе чималу вигоду. Не слід застосовувати енергію високої якості (наприклад, електричну), коли досить енергії низької якості (тепло). Енергозберігаючий стиль життя дозволить вплинути на економію енергії в інших сферах життя.
Проблема розумного використання енергії є одній з найбільш гострих проблем людства. Сучасна економіка заснована на використанні викопних енергетичних ресурсів, запаси яких виснажуються і не поновлюються. Сучасні способи виробництва енергії завдають непоправного збитку природі і людині. Медики вважають, що здоров'я людей на 20% залежить від стану довкілля. Використання непоновлюваних джерел енергії посилює вже помітну глобальну зміну клімату. Необхідне щось робити вже зараз для запобігання екологічній катастрофі. Ефективне використання енергії − ключ до успішного вирішення екологічної проблеми!
Найпростіший спосіб зменшити забруднення довкілля − берегти енергію, або, іншими словами, витрачати енергію розумніше. Одним словом це називається «енергозбереженням». Економити енергію повинні все людство і кожна людина окремо. Використовуючи менше викопного палива для здобуття енергії, ми зменшуємо кількість шкідливих викидів в атмосферу. Заощаджену енергію можна використовувати замість знов вироблюваною, і за рахунок цього теж понизити забруднення довкілля. Крім того, енергозбереження вигідне економічно. Заходи щодо економії енергоресурсів в 2,5–3 рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знов отриманої енергії.
Завдання раціонального використання електроенергії близьке не лише що бажає зберегти довкілля, але і тим, хто просто хоче заощадити − а значить, всім і кожному.
Дотримуючись наступних правил, легко економити енергію:
Дотримуючись цих нехитрих і простих правил можна значно понизити вжиток енергії, а значить зменшити забруднення довкілля.
Найголовніше – навчитися берегти і зберігати енергію будинку, і коли ми це засвоїмо в повному об'ємі, тоді в майбутньому зробимо прорив в енергозбереженні і на своїх робочих місцях, а значить – у всій країні.
Посилання на презентацію до уроку