Тема: «Життя – немов спалах»
Мета:ознайомити учнів із трагічними сторінками нашої історії,формувати у дітей людяний світогляд, спрямований на недопущення жахів війни; сприяти збереженню пам’яті про важкі випробування, які лягли на долю нашого народу; виховувати моральні доброчесності, почуття гордості за свій народ, національну свідомість та патріотизм.
Обладнання: сценарій заходу «Життя мов спалах», дидактичний матеріал (кольорові аркуші паперу), ТЗН (перегляд відео фрагменту про АТО), ноутбук.
Місце проведення заходу: концертний зал..
Форма заняття: Групове заняття в 6 класі.
Хід заходу
Вчитель
Вітаємо вас на нашому заході
, який присвячено воїнам які воюють,воювали і полягли на сході України захищаючи нашу землю.
Нашу країну спіткало не одне лихо, перш ніж вона стала незалежною, незламною державою. Щороку ми згадуємо голодомор 1932-1933 років, Другу світову війну, яка залишила глибокі сліди на землі України.
Втрати, які пережив у воєнні роки наш український народ, і сьогодні гострим болем відчуваються у серцях наших співвітчизників. З вдячністю і повагою згадуємо наших предків, які боролися за свободу України.
Вчитель
Та наше сьогодення особливе. 23 роки Україна не знала, що таке війна. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті, намі вдалося зберегти мир.
Але війна не обійшла нашу державу тепер. Нещодавно ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій.
(перегляд відео фрагменту про АТО )
Учень 1
Вірш воїнам АТО
Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Учень 2.
Саме зараз її вояки
Схід країни від зла захищають,
Б’ються на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливають.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддають найцінніше -життя,
України найкращі сини!
(Виконується пісня «Три дороги»)
Вчитель
Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою.
Знаємо, що на сході нашої держави проходить антитерористична операція, неоголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину.
Учень 3
Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Словом підтримки, невеликим сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування, дитячою молитвою за захисника.
Вчитель
А зараз з вами ми напишемо листи із словами вдячності солдатам. (Роздаємо учням кольорові аркуші паперу, на яких вони пишуть листи).
Учень 4.
Лист до бійця АТО
Мій Любий солдате, пишу я до тебе
З подякой від щирого серця,
Що маю сьогодні я мирнеє небо,
Й надію, що лихо минеться.
Ти зараз на Сході — мене захищаєш,
Щоб мирним у мене був сон,
І те, що молюсь я за тебе — не знаєш,
На це не потрібно ікон.
Я просто у небо звертаюсь до Бога,
Щоб він тебе скрізь боронив,
Безпечною всюди була щоб дорога
І стало на все тобі сил.
Щоб ти повернувся вцілілим, благаю,
Молюся за тебе щодня,
І хоч особисто тебе я не знаю,
Мені відтепер ти — рідня!
Вчитель
В рядах української армії зараз знаходяться безліч молодих юнаків і з нашого краю. Хтось має дружину, дітей. Вони жили поряд з нами, працювали, були звичайними господарями.
А сьогодні стали воїнами – нашою надією, нашим щитом, нашим захистом. Ми чекаємо їх. Та найбільше їх чекають вдома матері.
(Виконується пісня «Три дороги»)
Учень 5.
Лист матері в АТО
Синку, як ти там?
Чи сьогодні їв?
Як ся маєш сам?
Чи не захворів?
Кожну Божу мить
Думаю про тебе,
Серденько болить,
Молюся у небо.
Учень 6.
Янголів прошу
Тебе боронити,
На серці ношу
За тебе молитви.
Синочку, глядись!
Хоч тебе не знаю,
Живим повернись!
Як свого благаю.
Вчитель
Але, нажаль, кожного дня із засобів масової інформації дізнаємося про нові жертви серед українських воїнів. Це означає, що не лише батьки втрачають своїх синів, дружини – коханих чоловіків, діти – батьків, але і ми – своїх захисників.
Це велика кривава рана, яка залишиться назавжди в нашій пам’яті, в історії України. Давайте хвилиною мовчання вшануємо пам'ять загиблих воїнів.
(ХВИЛИНА МОВЧАННЯ)
(Виконується пісня «Бо їх уже нема»)
Учень
Зараз, як ніколи, наша армія потребує допомоги від нас, і не тільки матеріальної, а й моральної. Воїни мають бути впевненими, що люди, за яких вони воюють, за яких віддають своє життя, боронять від ворога – їх люблять, про них не забувають, підтримують і допомагають.
Вчитель
Вже багато намальовано малюнків і написано листів для солдатів на їх підтримку. Є такі листи від дітей, які западають в саму душу, від яких перехоплює подих.
Восьмирічний хлопчик Іванко написав у своєму листі:
«Любий солдате! У мене нема тата, мій дідусь інвалід і, окрім тебе, нас з мамою нема кому захищати. Дякую тобі! За те, що я можу гратися на майданчику, їсти морозиво, дивитись мультики! Ми з мамою ніколи не забудемо того, що ви зараз робите! Коли я виросту, я хочу бути таким же сміливим, як ви! Бо я дуже люблю Україну і буду її захищати! І свою маму! І бабусю з дідусем! І тебе! Дякую тобі за те, що ти зараз борешся за моє майбутнє! Обіцяю: я не підведу!!!»
Учень
Крім таких листів, є справжні подвиги дітей, які жертвують своїми заощадженнями для військових на сході. Ось, наприклад, семирічний хлопчик пожертвував дві тисячі гривень на каску для солдатів АТО.
Вчитель
Давайте кожного дня молитися за Україну. Щоб вже нарешті настав мирі спокій, щоб більше не проливалася кров синів України. Але нашу Батьківщину,нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу,стає міцнішою,сильнішою.
Учень 7.
Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині –
У себе спершу запитай.
Учень 8.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вона свята,а грішні – ми
В її недолі часто винні
Її ж бо дочки і сини.
Учень 9.
Не розчаровуйсь в Україні,
Ідеї волі певним будь,
Бо тільки той є справжнім сином,
Хто вміє неньку захистить.
Учень 10.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір,що мине важка пора,
Розквітне пишний цвіт калини,
В садах достатку і добра.
Вчитель
А на завершення давайте всі разом заспіваємо пісню.
(Виконується пісня «Заспіваймо пісню за Україну!»)