Виховний захід у 1 – му класі " Цікава країна математика".
Мета: заохочувати дітей до вивчення математики; розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість та вміння висловлювати свої думки; виховувати самостійність, упевненість.
Обладнання. Предметні малюнки; геометричні фігури; кошик; зображення тварин; аудіозапис зі звуками, що видають тварин, вода та машини.
Хід заходу
І. Організаційний момент
Учитель. Діти, сьогодні у нас незвичайна зустріч. Ми вирушаємо у цікаву подорож. Але не просто у подорож, а до цікавої країни.
Учні (по черзі)
Її главою всіх наук.
Вона потрібна всім і всюди –
Без неї ми, немов без рук.
Всіх наук цариця,
Хай вона допоки світу
Славиться й святиться.
Ось її прикмети,
Всіх вона приворожила –
Мрійників й поетів.
Треба всім і всюди,
Будем її добре знати –
Вік нам вдячна буде.
ІІ. Основна частина
Учитель. Дітки, нашу подорож ми здійснимо автомобілем. Він незвичайний, адже його складають геометричні фігури.
Для того щоб він міг рушити з місця, ви маєте назвати та показати ці геометричні фігури.
Гра «Рибалка»
Діти по черзі виходять до дошки і рибалять. На кожній рибці на звороті записано приклади на додавання.
4 + 6 5 + 3 4 + 1 5 + 4
3 + 4 2 + 2 1 + 8 7 +2
9…8 0…10 2…4
9…9 0…5 7…6
1 і 4 3 і 2 2 і 3 1 і 6 5 і 2 4 і 3
Задачі-вірші
Дві синички, дві сестрички
У зеленому гаю,
Там і ніжний соловейко
Веде пісеньку свою.
Лине звідти дзвінкий сміх.
Порахуйте, скільки всіх? (3)
Три ромашки-жовтоочки,
Дві веселенькі волошки
Діти мамі дарували.
Скільки квітів в неї стало? (5)
Йшли два їжаки,
Несли по три буряки.
А ви їм допоможіть –
Буряки ті полічіть. (6)
По гриби їжак ішов,
Десять маслюків знайшов,
Вісім він поклав у кошик,
А на спину – решту ноші,
Скільки рижиків усіх
На голках везе своїх? (2)
Десять жвавих горобців
Приземлились на посів.
Як запорались у житі,
То й забули все на світі.
А тим часом кіт-хитрюга
В гороб՛ячу зграю – скік!
Одного схопив і втік.
Отака–то прикрість стала.
Скільки в житі їх зосталось? (9)
За кожну правильну відповідь лисичка дарує дітям подарунки.
ІІІ. Підсумок заходу