СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ
НОВОКАХОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Виховний захід:
Здраствуй, осінь золота
Керівник гуртка:
Голованова Р. Я.
м. Нова Каховка – 2018 р.
Тема заняття: Здраствуй, осінь золота
Мета:
освітня: ознайомити гуртківців зі змінами пори року, різноманіттям дерев рідного краю;
розвиваюча: розвивати творчі здібності вихованців, уяву, фантазію, вчити аналізувати , спостерігати за природою;
виховна: виховувати любов до рідного міста, екологічне виховання гуртківців
Форма проведення: заняття гуртка-гра
Вік: 1 клас (6-7 років)
Обладнання: осіннє листя різних видів дерев, картон, клей ПВА, зразок, ножиці, пензлик, ілюстрації осінніх пейзажів, музичний запис «Пори року» П. І. Чайковського.
Хід заняття:
(Звучить мелодія: музичний запис «Пори року» П. І. Чайковського)
Повідомлення теми і мети уроку.
Керівник гуртка: «Як швидко літо промайнуло!
Прийшла осіння пора
Немов на крилах полинуло
Кохане літечко з двора.
Садок марніє потихеньку
Пожовклі падають листки,
Вітрець не віє вже тепленько,
Жене холоднії хмарки.»
Діти коли це буває?(відповіді дітей)(слайд 2)
А ви помітили, як змінилася природа з того часу, як ви пішли до школи? (відповіді дітей).
III.Основна частина
Розповідь керівника гуртка з елементами бесіди.
Ось і прийшла осінь, а разом з нею завітали до нас і три місяці. Які?
(відповіді дітей: Вересень, Жовтень, Листопад).
А зараз закрийте оченята і послухайте:
«Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненною красою кольорів і відтінків, а ще дивовижною красою природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дарує нові кольори та форми. Бо кожного дня відбуваються зміни. То небо сине-сине безмежне і бездонне, то стало воно сірим і сумним,
Задощило густим дощиком, все втратило свої кольори,то знову засміялося сонце з висоти, розфарбувало дивосвіт і зігріло все довкола, ніби літо повернулося.
Діти, а хто знає вірші про осінь?
Учень 1:
Осінь
Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі,
До бабусі привезла.
Учень 2:
Журавель
Зажурився журавель,
Що минає літа день,
Що надходить осінь…
Я ж не взутий, босий!
Учень 3:
Останній листочок
Листя падає додолу.
Засинає гай і поле.
На вербі один листочок.
До зими один деньочок!
Керівник гуртка: Молодці! Скажіть будь-ласка, а який перший місяць осені? (Правильно, вересень)
І сьогодні він до нас завітав на заняття. Давайте його погукаємо всі разом!
Вересень:
Вересень каже:
«На полі, в гаю,
Я подарунки усім роздаю:
Повні грибів мої жмені,
Яблука маю в кишені» (слайд 3)
Керівник гуртка: А тепер, діти, я вам пропоную погратись в цікаву гру.
Гра (знайди помилку). Керівник гуртка називає фрукти і робить навмисно помилку, називаючи овочеву рослину. Діти знаходячи помилку плескають в долоні.) (слайд 4)
Ми знаємо, що вересень багатий на врожай, але не тільки люди піклуються про запаси на зиму, а і тварини. Які тварини роблять запаси на зиму?
Діти дають відповідь(білка, їжак, гризуни та інші).
(Стукіт в двері).
Керівник гуртка:
А хто це до нас завітав?
Правильно діти це – жовтень!
Жовтень:
Жовтень говорить:«А я, погляди,
В жовту одежу вдягаю сади
З мряки заслону розстелю,
Сонце вкладу у постелю» (слайд 5)
Керівник гуртка:
Жовтень, приєднуйся та пограй у гру разом з нами.
Гра «Вгадай листочок». Керівник гуртка показує листя, а діти відгадують з якого дерева чи куща цей листок (слайд 6).
Третім і останнім місяцем осені, є Листопад.
Листопад:
«А я з тихим плачем
Землю поллю безкінечним дощем,
Листя стрясу з деревини,
Вистелю гори й долини»(слайд 7)
Гра «Горішки для білочки». Учні діляться на дві команди. Потрібно перенести у ложці по одному горіху в кошик. Яка команда перша перенесе усі горіхи до кошика та і виграла.
Керівник гуртка: Діти, давайте всі разом пригадаємо прислів'я та приказки про осінь.
Осінь іде, а за собою дощі веде.
Весна багата на квіти, а осінь – на сніпки.
Літо дає коріння, а осінь – насіння.
Як вересніє, то й дощик сіє.
Жовтень ходить по краю та й виганяє пташок з гаю.
У листопаді зима з осінью бореться.
3.1 Практична робота
Тема: «Виготовлення флористичної картини «Листопад»».
Мета: навчити гуртківців робити флористичну картину «Листопад», ознайомити дітей з листям різних дерев, виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картон, пензлики, клей ПВА, сухе, різнобарвне листя дерев (яблуні, клена, каштану, берези, акації, липи та інші), серветка, зразок аплікація «Листопад».
Хід роботи:
Керівник гуртка: Діти, під час листопаду листки утворюють на землі гарний килим. Заплющіть на хвилинку очі долонями і уявіть собі осінній листопад. Уявили? А тепер розкажіть мені, як падає листя під час листопаду?
Діти: - Листя кружляють...
- Перекидаються...
- Кружляють, як у танці...
- Плавно опускаються на землю...
Сьогодні ви виконаєте аплікацію на тему «Листопад».
Практична робота дітей.(Тихенько звучить музика П.І.Чайковського)
Технологічна картка
виготовлення флористичної картини «Листопад»
В процесі виконання практичної роботи проводиться фізкультхвилинка:
«Кленові листочки»
Осінь, осінь . Лист жовтіє,
(розводять руки в сторони)
3 неба часом дощик сіє.
(показують рух дощика)
Червонясте, золотисте
Опадає з клена листя.
(Кружляють)
Діти ті листки збирають,
(Руки в сторони, присідають,
імітують збирання листочків)
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою
їх пускають за водою.
(Роблять ліхтарики).
З них плетуть вінки барвисті,
Червонясті, золотисті.
(Кружляють.) (слайд 8, 9)
IV. Підсумок заняття
Керівник гуртка:
Подивіться, діти, який яскравий килим з осіннього листя вийшов! Справжній листопад завітав до нас ! Ви старалися, працювали акуратно, дружно. Вам допомагала музика П.І. Чайковського, яка навіювала на вас осінній настрій. Молодці! А вам сподобалася ваша робота?
(Відповіді дітей.)
Золота красуня — осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує,
І картини дивні, чарівні малює.
Небо синє-синє, листя кольорове,
А яке довкілля радісне, чудове!
Діти, давайте берегти наше довкілля!(слайд 10)
Список використаних джерел: