Віртуальна екскурсія «Від гетьмана до Президента України»
Мета. Розвивати почуття патріотизму, виховувати любов до свого народу, до України.
Хід заходу
Вихователь. Українська держава пройшла складний час від утворення Київської держави до незалежної суверенної, яка була проголошена в 1991 р. Цей шлях був важкий. Довгий час Україна була під владою іноземних держав. І тоді знаходились люди, які хотіли визволити свою країну, зробити її незалежною. Особливо прославились в цій боротьбі українські козаки і гетьмани. Але час не зупиняється. Непереможний дух гетьманщини і зараз живе в серцях українців. Запорожці подарували нам не лише визволення та свободу, а й мужніх нащадків, в чиїх жилах тече кров справжнього патріота; наступників, які виборюють для нас незалежність та відстоюють демократію свого народу. Безумовно можна сказати, що особи, які прагнуть зберегти незалежність, боротися за права своєї Батьківщини, в душі такі – собо брати – запорожці, і доки вони житимуть, існуватиме наша держава. І хоча в наш час голова держави – президент, він не просто президент – він запорожець, вірний захисник, непереможний гетьман, в очах свого українського народу.
Сьогодні ми з вами здійснимо віртуальну мандрівку у Гетьманщину та становлення України до Президентів.
Україна – це земля наших предків.це та земля, де ми народилися живемо. Від тяжкої панщини, від усяких панських кривд селяни тікали світ за очі – у степи за Дніпрові пороги. Так виникло козацтво.
Козаки – це вільні люди,
Козаки – безстрашні люди.
Козаки – борці за волю,
За народу кращу долю !
Мабуть ніхто не уявляє собі України без Запорізької Січі. Тут витоки нашої державності, нашої вольниці і надії, нашої демократії.
Гетьман Війська Запорозького — колишня історична урядова посада та політична інституція Війська Запорозького в Україні, яка була еквівалентом голови держави. Посада була ліквідована указом Російського Правлячого Сенату від 17 листопада 1764.
Вперше посада була заснована Богданом Хмельницьким у часи великого повстання в середині XVII століття.
Першим кошовим Запорізької Січі був Дмитро Вишневецький – Байда. Він походив із роду давніх українських князів з Волині з м. Вишнівці. У 1550 р. укріплену Січ на острові Хортиці серед Дніпра.
Славне військо запорізьке
Ти, наш лицарю зібрав
На острові, на Хортиці
Січ преславну збудував
Наші предки надихають нас завершити розпочату ними справу по відродженню національної держави. Тому згадаємо імена тих, хто не жалів своєї сили, досвіду і навіть життя для визволення України.
Гетьман Сагайдачний –
Слава Батьківщини,
Кожен в братстві вдячний
Лицарю Вкраїни!
Петро Сагайдачний закінчив Остроградську академію, знав декілька мов. Служив у Київського магната. Згодом подався на Запоріжжя і там виявив себе як дуже здібний ватажок.
Хто не знає Богдана Хмельницького. Син українського шляхтича. Закінчив Київську братську польську єзуїтську школи. Побував у турецькій неволі. Врятувавшись пішов на Запорізьку Січ. Зажив новим серед козаків. Його обрали гетьманом і він, заручившись підтримкою кримського хана, почав готуватись до війни з Польщею. В нелегкій боротьбі зумів звільнити Україну з-під влади Польщі.
Нашу землю ти прославив
Перемогами гучними...
Для Вкраїнської держави
Гуртував козацькі сили.
Щоб не втратить булави,
Розум мав у голові.
Помилки складного часу
Не візьмем в державу нашу !
Ми Богдана не забудем,
Його слава з нами буде.
Зберегла історія і ім’я славного сина українського народу Івана Мазепи.
Сьогодні наше слово про Мазепу –
Людину мужньої великої мети,
Орла, героя золотого степу
Якому волю прагнув принести.
Його гетьманування було найтривалішим – 22 роки. Замолоду отримав гарну освіту. Жив у Франції, Голандії, був у Німеччині, Італії. На Запорізькій Січі його обрали гетьманом, Мазепа вирішив звільнитися з-під влади Російського царя. Він домовився з шведським королем Карлом ХІІ, щоб разом ударити по царському війську. Але план Мазепи не вдався і він змушений був тікати в турецькі володіння, де й помер.
У 1772 р. іменовано наказним гетьманом Чернігівського полковника Павла Полуботка.
Давайте згадаємо всіх гетьманів України (П. Сагайдачний, М. Дорошенко, Б. Хмельницький, П. Тетеря, П. Дорошенко, Дем’ян Многогрішний, Михайло Ханенко, І. Самойлович, І. Мазепа, І. Скоропадський, Павло Полуботок, Данило Апостол, Кирило Розумовський ).
А тепер перегорнімо сторінки незалежної України
Діти, запам’ятайте дату – 24 серпня 1991 року. В цей день прийнято Акт проголошення незалежності України. До чого кілька століть прагнули наші предки.
Референдум 1 грудня 1991 р. увійшов в історію України як одна з найсвітліших подій, день національної гідності її народу.
Свого Президента Україна визначила того ж дня. Ним став Л. Кравчук.
З 1994 р. Президентом України став Леонід Кучма, який на урочистому засіданні Верховної Ради склав присягу на вірність українському народові.
Протягом усієї багатовікової історії український народ відстоював свої права і свободи.
Так відбулося і при виборах Президента України 2004 р. Де народ боровся за демократію. Президентом став В.А. Ющенко.
Янукович Віктор Федорович 2010—2014 став наступним президентом України.
Події які розгорталися під час президенства Порошенко Петро Олексійович 2014—2019, внесли особливу віху в історію України.
Зеленський Володимир Олександрович 20.05.2019 стає президентом на долю якого співпало повномасштабне вторгнення Росії.
Ми повинні пам’ятати свою історію, від гетьмана до президента, знати за що боронили і дотепер боронять наші мужні воїни. Пам’ятаймо про них в своїх думках, молитвах. Україна Є БУЛА І БУДЕ!!!