Технологічна карта дистанційного уроку на тему:
Вокальна музика (продовження)
Розробив:
Шекета Іван Ів.
Тема: Вокальна музика ( продовження)
5 клас
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів із поняттями « діапазон», « групи людських голосів», з особливостями людського голосу;
Розвивальна: розвивати вміння учнів розпізнавати на слух звучання тембрів співочих голосів та манери вокального співу, давати характеристику музичному образу твору, створеному у вокальному мистецтві;
Виховна: прищеплювати учням пошану до музичної спадщини, бережливе ставлення до творів мистецтва.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь
Форма проведення уроку: дистанційний урок, асинхронний режим
Методи навчальної взаємодії: колективно – групові, індивідуальні
Форма організації навчальної діяльності: індивідуальна та групова
Компетенції учнів на уроці:
спілкування державною мовою |
Володіти всіма видами мовленнєвої діяльності; |
пізнавальні |
Вміння бачити красу мистецтва, чуттєво – емоційне сприйняття творів мистецтва; |
творчі |
Залучення до навчальних ігор, розвиток асоціативно – образного мислення, виявлення та активізація фантазії; |
компетентність саморозвитку |
Залучення до виконання творчих завдань, до гурткової роботи; |
інформаційні
|
Формування вмінь користуватися художньою літературою, енциклопедіями, відвідування концертів, знайомство з музикантами, композиторами, художниками, формування вмінь користуватися новими інформаційними технологіями |
інтерпретаційні |
Здатність до аналізу та інтерпретації музичних творів, усвідомлення розвитку музичного образу |
Хід уроку
Етап/тривалість |
Завдання етапу |
Форми і методи навчальної взаємодії |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Результат |
1.Організація навчального простору учнів і вчителя, налаштування обладнання та приєднання учнів за покликанням (5 хв.) |
Повідомлення теми уроку, ознайомлення з метою уроку |
Емоційна настанова. Вступне слово вчителя |
Налаштування на плідну роботу, перевірка готовності до уроку, перевірка приєднання учнів до онлайн – сервісу « Zoom» |
Підготувати робоче місце, налаштувати обладнання, приєднатися за наданим кодом доступу або покликанням |
Створення позитивного емоційного настрою учасників освітнього процесу |
2. Мотивація навчальної діяльності (5хв.) |
Прививаємо інтерес до нових знань |
Створення проблемної ситуації |
Вчитель читає вірш про музику |
Слухання вірша |
Усвідомлення значення мистецтва |
3. Актуалізація опорних знань учнів (5 хв.) |
Згадування попереднього матеріалу |
Інтерактивний метод роботи |
Інтерактивна вправа « Так чи ні» Запитання учителя |
Відповідь учнів |
Рівень обізнаності дітей з попередньої теми |
4. Вивчення нового матеріалу. Словникова робота. Слухання музики (18 хв.) |
Ознайомити з термінами «діапазон», « спів», «тембр»; поширити обізнаність за таблицею «класифікація співацьких голосів»; Прививати любов до вокальної музики |
Розповідь, бесіда, перегляд відео фрагментів для ознайомлення з співацькими голосами; розповідь про нові терміни, ознайомлення з класифікацією співацьких голосів; обговорення почуттів від прослуханої музики |
Розповідь вчителя про нові терміни та поняття «спів», «діапазон». Класифікація співацьких голосів |
Сприймання учнів матеріалу. Перегляд презентації. Слухання музики: « O, Sole Mio» у виконанні Енріко Карузо; « Аве Марія» у виконанні Марії Каллас |
Засвоює нові терміни. Характеризує співацькі голоси та розрізняє їх.
|
5.Вправа на мислення, ребуси (3 хв.) |
Виконуємо вправу на мислення |
Інтерактивний метод роботи ( інтерактивна вправа) |
Демонстрація на екрані ребусів |
Діти відгадують |
Розвиток логічного мислення учнів |
6.Закріплення матеріалу (4 хв.) |
Ділимось отриманими знаннями |
Аналіз виконаних робіт. |
Розповідь по вивченому матеріалу |
Індивідуальне або колективне виконання. |
Створення ситуації успіху |
7. Рефлексія (5хв.) |
Висловлюємо свої думки |
Метод « Інтерв’ю» |
Інтерактивна вправа «Інтерв’ю». |
Вчитель ставить запитання
|
Усвідомлення учнями важливості своєї діяльності. Систематизують набуті знання та вміння. |
Для вчителя |
Для учнів |
Музичне мистецтво підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ Л. М. Масол, Л. С. Аристова – Харків: Сиция, 2013. – 160 с. |
Музичне мистецтво підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ Л. М. Масол, Л. С. Аристова – Харків: Сиция, 2013. – 160 с. |
Календарне планування |
|
Методичні рекомендації щодо викладання музичного мистецтва у 2021/2022 навчальному році |
|
Мистецтво 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. (Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 №804 |
Робочий зошит музичне мистецтво для 5 класу, загальноосвітніх навчальних закладів до підр. Л. Масол, Л. Аристової / В. М. Островський, М. В. Сидір. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 88 с. |
Цікава музика – 2 : дидактичні ігри та вправи: 5 – 8 кл. / Г. Б. Букреєва. – Тернопіль: Навчальна книга –Богдан, 2012. – 108 с. |
|
Додаткова літ-ра: Сайт «На Урок», «Всеосвіта» та ін. |
Додаткова літ-ра: інтернет джерела |