Вплив алкоголю на травну систему
Підготував
Власов Василь
Алкоголь негативно впливає на слизові оболонки органів шлунково-кишкового тракту. Через це порушуються природні процеси життєдіяльності мікрофлори кишечника, утруднюється кровообіг. Вживання спиртного на регулярній основі призводить до утворення на слизових оболонках глибоких ерозій, а в запущених випадках - навіть виразок. Відсутність якісного лікування з часом призведе до розвитку недоброякісних новоутворень.
Від функціонування підшлункової залози залежить процес розщеплення споживаної людиною їжі і подальше перетворення її в енергію. Порушення цього важливого для життєдіяльності процесу стає причиною розвитку серйозних захворювань. Причиною збою в роботі підшлункової залози можуть стати запальні процеси - це захворювання називається панкреатит. У процесі лікування хворий змушений дотримуватися ряду строгих обмежень, що стосуються раціону харчування - споживані продукти не повинні дратувати залозу, оскільки це може погіршити ситуацію.
Згідно з дослідженнями, клітини підшлункової залози набагато більш чутливими і більше страждають від алкоголю, ніж навіть клітини печінки. Згідно зі статистичними даними причиною близько 50% випадків захворювання на панкреатит є зловживання алкоголем.
Слід відвести окреме місце серед уражень органів системи травлення. Печінка є основною “хімічною лабораторією” організму, яка забезпечує антитоксичну функцію та обмін основних поживних речовин: жирів, білків, вуглеводів, води. Під дією алкоголю функції печінки порушуються, що викликає цироз (жирове переродження) печінки.
Наступні продукти можуть допомогти вивести алкоголь із організму: