Тема: Вправи на встановлення зв’язку прикметників з іменниками. Доповнення тексту прикметниками. (впр. 92 – 99)
Мета: поглибити знання учнів про зв'язок прикметників з іменником, розвивати
вміння встановлювати взаємозв’язки між прикметниками та іменниками, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пізнавальну активність, інтерес до теми, що вивчається, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки й узагальнення;удосконалювати навички редагування тексту; виховувати повагу до думки іншого, любов та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання:
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Що називається прикметником?
- З якою частиною мови він пов'язаний у реченні?
- Як встановити зв'язок між іменником і прикметником?
2. Каліграфічна хвилинка
Мо ов мова
3. Творення прикметників від іменників
-- Від поданих іменників утворіть і запишіть прикметники.
Зелень — ...;
осінь — ...;
щастя — ...;
мир — ... ;
вишня — ...;
добро — ...;
школа — ...
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми з вами поговоримо про зв’язок прикметників з іменниками.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Читання тексту.
- Про що дізналися з тексту?
- Які слова були незрозумілими?
Спис — холодна зброя у вигляді гострого металевого наконечника на довгому держаку.
Мур — висока кам'яна або цегляна стіна навколо чогось.
Чому в тексті виділено 4 абзаци?
Про що йдеться в кожному?
Робота в парах. Вибіркове списування.
Випишіть із тексту сполучення іменників з прикметниками. У дужках запишіть питання до прикметників.
Перевірка виконання.
Перевірка виконання
Які прикметники підкреслили? Поставте до них питання.
Доберіть антоніми до виділених прикметників.
Який іменник вжитий у переносному значенні?
V. Підсумок уроку
З якою частиною мови пов'язаний прикметник?
Гра «Хто більше?»
Доберіть якомога більше прикметників до іменників.
Мова — ... Дощ — ...
Тато — ... Весна — ...
VI. Повідомлення домашнього завдання
Вправа 99, С. 44.