Тема . Вправи на закріплення таблиці множення числа 5.
Розв’язування задач.
Мета: Формування ключових компетентностей :
вміння вчитися –організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; доводити роботу до кінця;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування;
предметних компетентностей: формувати обчислювальні навички табличного множення; актуалізувати розуміння сутності арифметичної дії множення, розуміння переставного закону множення; дослідити складену таблицю множення числа; вчити застосовувати табличні результати під час виконання вправ на обчислення; формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації під час виконання завдань; стимулювати інтерес до математики, формувати дружні взаємини у класному колективі, викликати відчуття радості пізнання.
Матеріали та обладнання: презентація, картки для роботи в парах і групах; картки для самооцінювання, цеглинки лего.
Тип уроку: формування компетентностей.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент. (Слайд 1)
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно! .
(Слайд 1)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Слайд 2)
Темою уроку є «Вправи на закріплення таблиці множення числа 5. Розв’язування задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів».
(Слайд 2)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
(Слайд3)
1. Гра «Хто швидше»
Полічи звуки [а] у словах:
- калина;
- апаратура;
- барабан.
-
(Слайд4)
2. Гра «Полічи букви в українському алфавіті». Запиши
3. Каліграфічна хвилинка з логічним навантаженням. Назвати і записати найближчі числа, які є результатами табличного множенна на 5.
(Слайд5)
3. Технологія «Кола Ейлера-Венна»
Знайди спільне ділене.
ІV. Формування компетентностей
(Слайд6)
1.Технологія « Кубування»
Учні кидають куб і виконують завдання (усно)
2. Технологія «Щоденні 3»
(Слайд 7)
- Робота самостійно: допиши результати добутку чисел і 5;
- робота в парах: встав пропущені числа;
- робота в групах: обчисліть вирази і складіть пазли.
3. Робота над задачею
(Слайд 8)
4. Фізхвилинка
(Слайд 9)
Ми цеглиночку візьмемо,
Руханочку проведемо.
Синя в ручках – покружляєм,
З жовтою – поприсідаєм.
Голубенька у руках –
Політаєм, як той птах.
Вже зелену брати час,
Бо робота є у нас.
5. Робота з підручником
(Слайд 9)
Задача708, 709(усно).
V. Підсумок
(Слайд 9)
1.Технологія «Мікрофон»
- Які особливості таблиці множення числа 5 ви запам’ятали?
•усі добутки закінчуються на 0 чи 5;
•якщо 5 помножити на парне число, добуток закінчується на 0;
•якщо 5 помножити на непарне, то добуток закінчується на 5.
(Слайд 9)
2. Технологія «Мозковий штурм»
Вставте пропущені числа. Це число збільшити у 5 разів
(Слайд 10)
3. Рефлексія. Самооцінювання
4. Робота із замальовкою.