До розіграшу
залишилось:
16 днів
Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Впровадження сучасних інноваційних технологій на уроках фізичної культури в школі

Про матеріал

У сучасному суспільстві велика увага приділяється вихованню у людей свідомого ставлення до фізичного розвитку, стану свого здоров'я, адже людина, яка знає і розуміє користь від регулярних занять фізичною культурою та спортом і вміє на практиці реалізувати ці знання, здатна на творчу, активну, суспільно-громадську діяльність.

Перегляд файлу

Впровадження сучасних
інноваційних технологій
на уроках фізичної культури в школі

Руденський А.С.

вчитель фізичної культури

 

У сучасному суспільстві велика увага приділяється вихованню у людей свідомого ставлення до фізичного розвитку, стану свого здоров'я, адже людина, яка знає і розуміє користь від регулярних занять фізичною культурою та спортом і вміє на практиці реалізувати ці знання, здатна на творчу, активну, суспільно-громадську діяльність.

Сучасні педагогічні технології, зокрема, використання нових інформаційних технологій , Інтернет- ресурсів , дозволяють вчителю досягти максимальних результатів у вирішенні багатьох завдань, таких як:

1) Інтенсифікація всіх рівнів навчально -виховного процесу за рахунок застосування засобів сучасних інформаційних технологій:

 •                  - підвищення ефективності та якості процесу навчання ;
 •                  - підвищення активності пізнавальної діяльності;
 •                  - поглиблення міжпредметних зв'язків;
 •                  - збільшення обсягу та оптимізація пошуку потрібної інформації.
 •                  - індивідуалізація і диференціація процесу навчання

2 ) Розвиток особистості учня , підготовка особистості до комфортного життя в умовах інформаційного суспільства:

 •                  - розвиток комунікативних здібностей;
 •                  - формування умінь приймати оптимальне рішення або 

 пропонувати варіанти вирішення в складній ситуації ;

Заняття на уроках фізичної культури, позакласна робота (спортивні секції, фізкультурно-оздоровчі заходи) повинні сприяти поліпшенню психологічного клімату в учнівських колективах. Проте, як свідчить практика, однією із причин зниження рухової активності фахівці називають падіння інтересу до традиційних уроків фізичної культури. Причиною низької мотивації учнів до уроків фізичної культури є відсутність можливості вибору ними форм занять, ставлення самого вчителя до проведення уроків та незадоволеність учнів традиційним змістом уроків фізкультури.

Стосовно заміни традиційного змісту уроків на новітні технології, популярні у середовищі учнів, більшість з них (70%)вважають: « треба замінити частково»

Продуманість методики застосування сучасних інформаційних технологій , не тільки  змінює традиційне уявлення про урок фізичної культури , але і робить його дійсно сучасним.

Підвищується щільність уроку, точність виконання вправ і навчальних завдань вчителя, істотно змінюється система попередження травматизму на уроці , відбувається - інтелектуальний розвиток учнів, розширюється їх кругозір.

 

Основними формами роботи на уроці фізичної культури із застосуванням інформаційних технологій є:

 •    фіксування техніки і точності виконання навчальних завдань;
 •    включення музичного супроводу;
 •    випереджаючі завдання для учнів.

 

 •    волейбДемонстрація кінестетичної активності груп м'язів у ході виконання вправ допомагає учням зрозуміти послідовність та правильність виконання тієї чи іншої вправи.

Фіксування техніки і точності виконання навчальних завдань має певні труднощі під час традиційного уроку . Традиційно, в ході виконання учнями  вправ, зустрічаються два підходи, пов'язані з управлінням навчальною ситуацією під час заняття . Перший підхід: вчитель показує вправу сам, дає необхідні пояснення і коментарі, потім клас приступає до виконання, а вчитель допомагає учням його правильно виконувати. Інший полягає в тому, що після демонстрації вправи, на місці вчителя вправу виконує один з учнів, а вчитель так само допомагає іншим учням його виконувати.

 •    74(2)Сучасні інформаційних технології дозволяють урок зробити технічно досконалішим.
 •                  Включення музичного супроводу завжди створює позитивний настрій на уроці. Музика на уроці фізичної культури є необхідним елементом у розвитку в учнів почуття ритму і пластики.
 •                  Випереджаючі завдання до уроку - це новий напрямок у сучасній дидактиці навчання.

 

 

 Таким чином,  методика застосування сучасних інформаційних технологій на уроці фізичної культури полягає в органічному вбудовуванні в етапи уроку запропонованих форм організації навчальної діяльності, що забезпечує досягнення мети уроку

 

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
14 січня 2018
Переглядів
793
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку