Розмовний клуб «Говорімо українською»
Тема: « Міжнародний день миру »
➢ Щороку 21 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день миру. Цю дату було започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1981 році.
➢ Провідною ідеєю Дня миру є відмова від насильства, припинення вогню та зміцнення ідеалів миру серед усіх країн і народів.
➢ Цього дня Генеральна Асамблея ООН закликає всі країни й народи, що воюють, скласти зброю та дотримуватися перемир’я хоча б упродовж 24 годин.
➢ Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою у дзьобі. Після Другої світової війни його почали називати «голубом миру». Вперше цей символ було представлено у квітні 1949 року на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що відбувався у Парижі. Малюнок
голуба миру створив Пабло Пікассо.
➢ Церемонія на честь Дня миру розпочинається з удару в Дзвін миру, розташований у західній частині саду перед будівлею Секретаріату ООН у Нью-Йорку. Після цього Генеральний секретар ООН виголошує промову, в якій звертається до людей усієї планети та закликає замислитися над важливістю миру. Під час церемонії обов’язковою є хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у збройних конфліктах.
➢ Дзвін миру був подарований Організації Об’єднаних Націй Японією у 1954 році. Дзвін відлитий із монет та медалей, які зібрали діти з різних країн. На дзвоні є напис японською мовою: «Хай живе абсолютний мир у всьому світі».
➢ Культура миру — це культура діалогу й попередження. У Порядку денному у сфері сталого розвитку на період до 2030 року (програма Організації Об’єднаних Націй) зазначається, що «не може бути стійкого розвитку без миру і миру без стійкого розвитку».
В икористан і джерела
Кириленко, Т. І. (2022, 21 вересня). До Міжнародного дня миру. Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. https://nlu.org.ua/event.php?id=1822
Національна академія внутрішніх справ. (2021, 21 вересня). Матеріал «Міжнародний день миру». https://www.naiau.kiev.ua/news/mizhnarodnijden-miru.html
Одеський державний екологічний університет. (2022, 21 вересня). Матеріал «День миру». https://odeku.edu.ua/den-myru
Офіційний сайт ЮНЕСКО. Матеріал “International Day of Peace”. https://en.unesco.org/events/international-day-peace-0
Джерело світлини:https://vse.ee/dove_of_peace (використано скорочувач посилань від компанії «Всеосвіта»)
Дзвін миру, що його подарувала Японія Організації Об’єднаних Націй у 1954 році.
Установлений на території Секретаріату ООН у Нью-Йорку.
На дзвоні є напис: «Хай живе абсолютний мир у всьому світі».
Джерело світлини: https://vse.ee/peace_bell (використано скорочувач посилань від компанії «Всеосвіта»)