Вуглеводи (сахариди) – це сполуки Карбону, Гідрогену, Оксигену, в яких співвідношення між Гідрогеном і Оксигеном таке, як у води. Загальна формула: Сn(H2O)m Класифікація вуглеводів (сахаридів) Моносахариди Дисахариди С12Н22О11 Сахароза Полісахариди (С6Н10О5)n Крохмаль Целюлоза Гексози С6Н12О6 -Глюкоза -Фруктоза Пентози Рибоза С5Н10О5 Дезоксирибоза С5Н10О4
Номер слайду 3
Глюкоза С6Н12О6 Безбарвна кристалічна речовина, добре розчинна у воді, солодка на смак (t пл.= 146 С)
Номер слайду 4
Глюкоза В усіх органах зелених рослин, у бджолиному меду, багато у винограді, містять її черешні, вишні, малина, суниця, слива, кавун, гарбуз, капуста, морква. В організмі людини у м’язах і крові.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Сахароза – це дисахарид, що складається із залишків глюкози та фруктози. С12Н22О11 Складається із глюкози та фруктози:
Номер слайду 7
сахароза Безбарвна кристалічна речовина, добре розчинна у воді, солодка на смак, утворює карамель при (t пл.= 160 С)
Номер слайду 8
Стадії виробництва цукру: 1.Механічна обробка цукрового буряка 2.Дифузія (обробка гарячою водою) 3.Дефекація (обробка розчином вапняного молока) 4.Сатурація (обробка сахарату вуглекислим газом) 5.Випарювання і кристалізація 6.Додаткове очищення
Номер слайду 9
Крохмаль (С6Н10О5)n Макромолекули не однакові за розміром, мають як лінійну, так і розгалужену структуру, n-від сотень до кількох тисяч.
Номер слайду 10
Крохмаль Білий аморфний порошок, не розчинний у холодній воді, а в гарячій набухає і утворює колоїдний розчин (клейстер).
Номер слайду 11
Целюлоза (С6Н10О5)n Молекули мають лінійну структуру, n-від сотень до 40 тисяч.
Номер слайду 12
Целюлоза Біла волокниста речовина нерозчинна ані у воді, ані в органічних розчинниках.