Я досліджую світ
Тема Міста і села України. На фермі.
Мета. Ознайомити учнів із поняттям «ферма», а також тваринами, які проживають на фермі; поповнити словниковий запас учнів новими словами відповідно до теми; формувати соціальну і громадянську компетентність; цінувати працьовитість та старанність.
Хід уроку
І. Організація класу до навчальної діяльності.
Операція «Комплімент».
- Передайте свою посмішку сусідові справа та скажіть йому комплімент.
- А тепер те саме зробіть із сусідом зліва.
- Молодці.
- Про що ми говорили на минулому уроці? (Про подорож селом)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми відправимось в уявну подорож на ферму.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового навчального матеріалу.
Бесіда з учнями.
- Чи знаєте ви, що таке ферма?
- А як називають людей, які працюють на фермі?
- Хтось відвідував коли-небудь ферму? Розкажіть про свої враження.
- А які тварини проживають на фермі? Як їх можна назвати одним словом?
Робота за підручником І.О.Большакова, М.С.Пристінська
- Розгорніть свої підручники на с. 30.
- У селі є ферми. На фермах вирощують тварин. Ферми бувають великі й маленькі. (демонструю світлини)
- Зверніть увагу на світлини. Це маленька ферма. Назвіть тварин, які живуть на цій фермі.
- Які з них свійські, а які дикі?
- Чим вони відрізняються?
- Чим харчується кожна із тварин?
- Яку приносять користь ці тварини?
- Як потрібно за ними доглядати?
Фізкультхвилинка для очей.
Загадки про свійських тварин. Відгадки демонструю на слайдах.
1.Ця тварина вже від ранку
Нам співає колисанку,
Нявкає, муркоче,
Бо сметанки хоче.
Що це, діти, за воркотик?
Це пухнастий сірий…(котик).
2.У дворі не ловить ґав,
Каже грізно: "Гав-гав-гав!"
Пильно дім охороняє,
Кицю Мурку захищає,
Бачить з буди двір увесь…
Хто це, дітки? Звісно, …(пес).
3.Здавна людям помагає,
Довгий хвіст і гриву має,
Любить сіно пожувати,
"І-го-го!" — ірже завзято,
Бо не відає про лінь,
Як працює в полі… (кінь).
4.Хто пасеться на лужочку
Товстобокий, наче бочка?
Любить сіном ласувати,
Молочко дає малятам.
— Будьте, му-му-му, здорові
І подякуйте … (корові).
5.На ставочку я зустріла
Дивну птаху сіро-білу.
Шию птаха вигинала,
І шипіла, і кусалась.
— Лізь у воду, боягузка, —
Прошипить до мене … (гуска).
6.На дворі і на току —
Скрізь луна :"Ку-ку-рі-ку!"
Гордо птах цей походжає,
Дуже пишний хвостик має,
Шпори, гребінець чарівний…
Що за птах цей, дітки? …(Півень).
7."Ко-ко-ко"— лунає зранку.
Принесе нам до сніданку
Пташка золоте яйце —
І корисне, і смачне.
Що ж оце за чаботурка?
Це ряба матуся… (курка).
9.В неї ноги — наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий,
— Кря-кря-кря, — пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку?
Хто це, діти? Звісно, …(качка).
10.Птах надувся, ніби пан,
Сірий одягнув жупан,
Ходить двором і белькоче,
Налякати діток хоче.
Керувати змалку звик
Цей поважний птах… (індик).
11.В неї замість носа — рило,
Весь город ним перерила.
Хрюкає вона: "Хрю-хрю,
Дуже їсти я люблю!"
У багнюці спить щодня
Ця замурзана… (свиня).
12.Походжає по долині
В кучерявій кожушині,
Роги в нього кручені,
Боляче так буцають!
Вперто встав, немов бован,
У кошарі пан …(баран).
13.Ця тварина каже : "Ме!
Чи ви знаєте мене?
Маю бороду і роги,
Забирайтеся з дороги!
В лісі обгризу лозу".
Упізнали ви … (козу)?
14.Як і зайчик, має вушка,
Весь пухнастий, як подушка,
Любить моркву, капустину,
Лагідний, немов дитина.
Білий, ніби заметіль,
В клітці спить маленький… (кріль).
«Закінчи речення».
- Знайдіть завдання 2. Нам потрібно назвати дитинча кожної тваринки.
У корови – …телятко.
У вівці – …овечка.
У свинки – …поросятко.
У кролика – …кроленя.
У курки – …курчатко.
У качки – …каченятко.
У гуски – …гусенятко.
У кози – …козенятко.
І\/. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
Гра «З’єднай».
- На екрані зображено дорослу тваринку і їх дитинчат. Вам потрібно правильно з’єднати їх.
Фізкультхвилинка
- Пропоную вам уявити, що ви потрапили на ферму і переглянути цікаве та пізнавальне відео.
- Що ви побачили на відео?
- Яких тваринок запам’ятали?
Робота в зошиті.
- Розгорніть свої друковані зошити, виконаємо декілька цікавих завдань.
Завдання в групах із цеглинками ЛЕГО.
Складіть фігуру тварини, яка живе на фермі (за вибором).
(Демонстрування виробів)
\/. Підсумки уроку.
- Що ви сьогодні дізнались на уроці?
- Яких тваринок запам’ятали?
- Чи потрібно бережливо ставитись до тваринок?
- Молодці, ви гарно сьогодні попрацювали, були активними і кмітливими.