«Я – господар свого часу.
Професійний тайм-менеджмент.»
( виступ на педагогічній раді)
КПНЗ «ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР
Гусейнова С.В методист
Кривий Ріг – 2020
Тези виступу:
Методист (Світлана Гусейнова):
Як ви всі добре знаєте, час – це цінний ресурс. І від того, як людина управляє своїм часом, залежить її робота, відпочинок, та й взагалі, все життя. Тема заходу дуже цікава й актуальна для кожного з нас. Чому? Ми рідко замислюємося над тим, як день минув, і скільки всього можна й треба було зробити! Ми не дуже добре вміємо раціонально використовувати час, тому часто всі важливі завдання розв'язуємо в останні дні, години, хвилини... А тому, звісно, не завжди так ефективно, як могли б.
Всім людям, а педагогам, мабуть, найбільше відома проблема колосального браку вільного часу. Написати плани роботи, підготуватися до виступів, зборів, обробити результати методик…..
Звичайно, постає питання: Як виконати всі важливі справи вчасно? За що хапатися у першу чергу? Як ефективно спланувати свій час, щоб у житті залишалося місце на захоплення, відпочинок, заняття спортом, хобі? А найголовніше – на особисте життя, на увагу до родини і, нарешті, на виховання власних дітей? Як же це все зробити? І сьогодні ми поговоримо про раціональне використання свого часу, про тай менеджмент (само менеджмент).
У самоменеджменті є свої переваги:
У кожної людини є свої пожирачі часу - це ті чинники, які не приносять ніякої користі, але при цьому віднімають значну кількість часу з Вашого життя. На екрані ви бачите перелік найпоширеніших «поглиначів» і «пасток» часу. Зі списку пропоную вибрати п’ять основних притаманних саме вам і записати на аркуші паперу.
Найпоширеніші “поглиначі” і «пастки» часу:
Давайте позбудемося всіх «поглиначів» і «пасток» нашого часу, щоб вони вам ніколи не заважали в роботі.
(педагогиу свої аркуші викидають у ящик для сміття)
Ото ж ми навчилися виявляти значущі особистісні якості шляхом самоаналізу. Робочий час - час, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку організації і умов трудового договору повинен виконувати трудові обов'язки, а також інші періоди часу, які відповідно до законів і іншими нормативними правовими актами відносяться до робочого часу.
Найголовніше в організації робочого часу – це планування.
Планування - це підготовка до реалізації цілей і структурування часу. Правило говорить: правильне попереднє планування запобігає погані показники. Планування кожен день протягом 10 хвилин дає щодня 2-х годинну економію часу. Щоб вірно спланувати свою роботу доцільно створити власну циклограму, або користуватися прийнятою в закладі.
Час не чекає! Час - це не закоханий хлопчисько або всепрощаюча мати, Воно Вас чекати не буде ... Воно йде, прямо зараз, ось у цю хвилину і секунду йде вперед! Воно з Вами .... всюди ... Як тінь, як ваші думки .... ПОЗИТИВНІ УСТАНОВКИ.
Знаходьте час для РОБОТИ –
це умова успіху.
Знаходьте час для РОЗДУМІВ –
це джерело сили.
Знаходьте час для ГРИ –
це секрет молодості.
Знаходьте час для ЧИТАННЯ –
це основа знань.
Знаходьте час для ДРУЖБИ –
це умова щастя.
Знаходьте час для МРІЇ –
це шлях до зірок.
Знаходьте час для ЛЮБОВІ –
це справжня
радість життя