Фрагмент онлайн-уроку на тему: «Я і мої цінності» (5 клас НУШ)Підготувала: вчителька основ здоров’я Микитенко А. О. ОЗ «Новоаврамівський ліцей»
Номер слайду 2
Як складати сенкан?Перший рядок неримованого вірша – всього одне слово, його тема, що позначається іменником. Другий – складається з двох слів-прикметників або прислівників, що розкривають зміст теми, описуючи її. Третій рядок утворюється трьома дієсловами або дієприслівниками, що описують дію, яка має безпосереднє відношення до теми сенкану. Четвертий рядок – фраза, за допомогою якої творець висловлює своє ставлення до теми, при цьому це може бути як речення, складене учнем, або ж використання прислів'я, крилатого виразу та інше. П'ятий рядок – утворюється всього одним словом, яке є певним підсумком. Найчастіше це просто синонім до теми вірша.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Розглянемо приклади сенканів
Номер слайду 5
Приклад 1 СЕНКАН до слова «ЗДОРОВ’Я»Стан. Соціальний, психологічний. Виявляти, лікувати, корегувати. Відсутність хвороб та дефектів в людини. Благополуччя
Номер слайду 6
Стан Оздоровчий, надійний. Розпізнавати, діяти, захищати. Коли життю людини нічого не загрожуєЗдоров'я. Приклад 2 СЕНКАН до слова «БЕЗПЕКА»
Номер слайду 7
Приклад 3 СЕНКАН до слова «НЕБЕЗПЕКА»Тривога. Неспокійний, небезпечний. Виявляти, перешкоджати, уникати. Відчуття, коли щось загрожує життю людини. Обережно!
Номер слайду 8
Приклад 4 СЕНКАН до слова «ДОБРОБУТ»Потреби. Щасливі, необхідніСтворювати, задовольняти, досягати. Потреби, які роблять людину щасливою. Розвиток
Номер слайду 9
Домашнє завдання Придумати свій сенкан до одного з вивчених понять