ЯДС. Урок 19. Якими бувають рослини

Про матеріал
ЯДС. Урок 19. " Якими бувають рослини " за підручником Н.Бібік, Г.Бондарчук, "Ранок", 2019
Перегляд файлу

Урок 19.

Тема. Якими бувають рослини.

Мета: сприяти ознайомленню учнів з будовою рослини, допомагати знаходити і використовувати критерії подібності, аналізувати ряд понять, знаходити в інформаційному матеріалі найбільш суттєві елементи, робити висновки та коротко їх формулювати, вдосконаленню навички створення ланцюгів живлення;

розвитку навички формулювання своєї думки, порівняння та оцінення власної та іншої думок, навички домовлятися; 

вихованню бережливого ставлення до природи.

Обладнання: анаграми, картки «будова рослини» з відсутнім  органом, маркери, фломастери, картки для побудови ланцюгів живлення, відеоролики, ноутбук, телевізор.

Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань. 

- Виключення «зайвого», логічні ланцюжки.

Розшифруйте анаграми, об’єднайте слова у групи, виключіть зайве.

Лякаторп(картопля)               цінису (суниці)                    триайс(айстри)

Киірго(огірки)                          кибуря(буряки)                   михриазнте(хризантеми)

Каблуя(яблука)                         вукани(кавуни)                  пантлью(тюльпан)

Допоримі(помідори)               ціпонилу(полуниці)          цічорбринов(чорнобривці)

  • Як одним словом назвати всі ці предмети?

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми ознайомимося з будовою рослин та значенням кожного органу рослини.

 

ІІІ. Основна частина.

  1. Робота в групах .
  • Доведіть, що рослини належать до живої природи.
  • Що потрібно рослинам для життя?
  • Який шлях проходить насінина, щоб знову стати насінням?
  1. Презентація роботи груп.
  2. Робота в парах.

Прочитайте ланцюжком текст у підручнику с.20. Підпишіть на картці органи рослин. Домалюйте орган, який відсутній. Поясніть, яке значення для рослин має домальований вами орган.

  • Який орган рослини на вашу думку найголовніший?
  1. Перегляд та обговорення відео «Будова рослини».

https://www.youtube.com/watch?v=L_UeesvR3Ro

 

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила, 

(закрити обличчя руками)

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки пошукаєм, (присідання)

У травичці позбираєм.

Пострибаєм, як зайчата, 

(стрибки)

Політаєм, як пташата,

(помахи руками, як крилами)

Потанцюємо ще трішки, 

(танцювальні рухи)

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

 

ІV. Застосування засвоєних знань.

  1. Робота в зошиті с.20.
  2. Мікрофон.
  • Які рослини видно через вікно нашого класу?
  • Пригадайте, які рослини видно через вікно першого класу?
  • Які рослини видно з вікон їдальні?
  • Що є спільного в усіх цих рослин?
  1. Побудова  ланцюгів  живлення.

Використовуючи картки, побудуйте ланцюжки живлення

-у саду;

- в лісі;

- на городі;

- на луках;

- в ставку.

 

ВИСНОВОК. Рослина в ланцюгу живлення займає першу позицію.

V. Заключна частина.

1. Синквейн.

1) Рослини

2) Зелені, дивовижні.

3) Годують, зігрівають, тішать.

4) Зелене диво Землі.

5) Зелені друзі.

2. Рефлексія. Цеглинки «LEGO»

Мені було все зрозуміло (зелен.)

Мені було зрозуміло майже все (жовт.)

Мені було багато чого незрозуміло (червон.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

 

 

 

 

42149.001 | Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4  “Сонечко” Конотопської міської ради Сумської області

docx
Додано
21 жовтня 2021
Переглядів
759
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку