ЯК ВИБРАТИ ГРЕЙПФРУТ?
Екзотичні фрукти зараз можна знайти в кожному продуктовому магазині. Грейпфрут - корисний і смачний заморський плід. Особливою популярністю він користується у тих, хто мріє скинути непотрібні кілограми. Щоб грейпфрут був дійсно смачним, стиглим і соковитим, його необхідно правильно вибрати.
Вибираємо смачний грейпфрут
1. Аромат свіжого грейпфрута відчується навіть на відстані в кілька метрів.
2. Грейпфрут за кольором буває помаранчевим, жовтим і рожевим. Наявність на шкірці великої кількості легкого червонного відтінку говорить про його солодощі.
3. Хороший стиглий грейпфрут повинен бути пружним обов'язково, без зморшок, без помітних слідів старіння.
4. Деякі незначні пошкодження і шрами на верхній шкірці фрукта зовсім не означають непридатність до вживання. Подібного роду подряпини і вм'ятини з'являються як результат тертя плода об гілки дерев.
5. Грейпфрут з темними мітками в районі основи фрукта не варто купувати – ці плями свідчать про його псування.
Для того, щоб грейпфрут мав корисні властивості і традиційні смакові якості, його потрібно вибирати правильно. Інакше, враження про фрукт буде зіпсовано гірким або кислим смаком, а користі організму він не принесе.
Стиглий грейпфрут можна визначити по наявності декількох чинників. Пружність – одна з головних ознак дозрілого плоду. Для порівняння ваги можна узяти декілька плодів і, тримаючи їх в руках, віддати перевагу тому, який важчий. Цей показник, також свідчить про зрілість. У важких грейпфрутів зазвичай тонка шкірка.
Продавці дуже рідко погоджуються в присутності потенційного покупця розрізати фрукти. Але все-таки, любителям екзотичного фрукта варто пам'ятати про те, що плоди з червоно-рожевою м'якоттю є найсолодшими.
Обов'язково перед вживанням фрукта в їжу його необхідно ретельно помити гарячою водою, щоб позбутися від шкідливих хімікатів, якими щедро обробляються перед відправкою на прилавок магазинів ці екзотичні фрукти. Потрібно вибирати грейпфрути з блискучою шкіркою, вона свідчить про свіжість. Якщо є на плодах розм'якшені місця, очаги гнилі, то плоди краще не купувати. У загнилих місцях накопичуються токсини з хвороботворними мікроорганізмами, небезпечними для нашого здоров'я. Потримайте плід в руці: якщо він важче, ніж здається за зовнішнім виглядом для своєї величини, то він містить більше соку.
Великі плоди є кращими за якістю, тому цінуються дорожче. Чим плоди більші, тим вони соковитіше і солодше. Плоди з рожевою м'якоттю і червонною шкіркою містять багато бета-каротину, вони самі солодкі на смак і менше інших гірчать.
Вибрати грейпфрут легше, ніж здається. Любителям солодкого потрібно звертати уваги на великі, ароматні з червоною м’якоттю плоди. Прагнуть схуднути краще віддавати перевагу білим або жовтим цитрусам, де менше вміст цукру. Але в будь-якому випадку вибрати потрібно цілі, без дефектів, рівномірного забарвлення. І купувати їх слід у перевірених виробників.
Особливості грейпфрута
Для схуднення рекомендується їсти гіркі стінки плода, тому що в них міститься нарингин, він спалює жир.
Не вживайте грейпфрути разом з ліками. Сік фруктів підсилює дію таблеток, в результаті ви можете отримати запаморочення і прискорене серцебиття.
Грейпфрут розрізають навпіл, вибираючи чайною ложечкою м'якоть. Можна розрізані навпіл половинки притрусити цукром, це дасть солодкуватий присмак і приховає цим гіркоту. Для салатів і деяких інших страв слід кожну часточку очистити від шкірки.
Зберігання
Зберігають грейпфрут на столі 1-2 дні або в холодильнику, якщо плануєте вжити його за більш тривалі терміни. Зберігайте фрукти на нижній полиці не довше 10 днів, тому що потім вони всихають, а смак погіршується.
Грейпфрути в торговельній мережі зберігаються при відносно високій температурі: світло-жовті плоди - при 7-10 °С, відносна вологість повітря 82-85%; Жовті зберігаються при температурі 3 - 4 °С, відносна вологість повітря 85-90%.
Серед незвичайних представників цитруса можна вибрати ізраїльський гібрид. Сорт світті відрізняється зеленою щільною шкіркою. За смаком вона дуже гірка. Але м’якоть всередині жовта, дуже солодка і соковита.
.