"Задача-канва за статистичними даними школи." Збірник задач

Про матеріал

Пропонований збірник задач містить добірку з курсу математики 4-11 класів. Зміст задач містить багато корисної і цікавої інформації з різних галузей повсякденного життя учнів школи і є так званою "канвою", де пропущені цифрові дані. А тому, аби їх розв'язати учні мають ще провести додаткову пошукову роботу за заданим їм алгоритмом.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Збірка задач за статистичними даними школи

 (Задача-канва)


 1. Школа була відкрита у1982 році. Скільки виповниться їй років у 2020 році? у.........
 2. У школі навчається станом на 1 вересня …….. року ……… учнів. Знайти середню наповнюваність класів, якщо класних кімнат ……?
 3. У школі працює ……… вчителів. Серед них ……….. чоловіків. Який відсоток від усіх учителів становлять чоловіки?
 4. У школі навчається ……… учнів. Серед них …….хлопчиків і ……… дівчаток. Яку частину від усіх учнів становлять хлопчики, а яку дівчатка? Який відсоток від усіх учнів школи становлять хлопчики?
 5. У спортивних секціях школи займається ………… учнів. Який відсоток від усіх учнів становлять ті, хто не займаються у шкільних спортивних секціях , якщо всіх учнів у школі ……….?
 6. Між поверхами  ………східців. Скільки східців пройде учень, якщо йому потрібно перейти з першого на четвертий , з четвертого на другий?
 7. На опалення шкільного приміщення необхідно ………. т. брикету. Скільки потрібно витратити коштів, аби опалити школу протягом 2-х днів, тижня, місяця?
 8. Щодня на харчування одного учня 1-4 класів держава витрачає …………грн., а на учня 5-7 класів -………….грн. Яка сума коштів необхідна на харчування учнів нашої школи, якщо у 1-4 класах навчається …………учнів, а в 5-7 класах - ………..учнів?
 9. Щодня на харчування одного учня 8-11 класів потрібно  …………грн., а на харчування учнів  5-7 класів -………….грн. На скільки більше витратить держава коштів на харчування учнів 8-11 класів, ніж на учнів 5-7 класів за місяць навчання ?
 10.     У школі працює ……… вчителів. Серед них                                                                      учителів методистів…………..

старших учителів…………

спеціалістів І категорії………

спеціалістів ІІ категорії……..

    За цими даними скласти стовпчасту і кругову діаграми.

 1. Знайти об’єм спортивного залу школи, якщо його виміри………….
 2. На фарбування 1 м2  підлоги потрібно ……….г. фарби. Скільки потрібно придбати фарби аби пофарбувати підлогу однієї класної кімнати нашої школи; усіх 37-и класних кімнат?
 3. На 1 вересня …….року у школі функціонує …………. класів з поглибленим вивченням математики,  ………… -української мови, ……………  - англійської мови , ………… - хімії і біології. Скласти кругову діаграму за цими даними.
 4. У двох школах нашого селища навчається ………… учнів. Скільки учнів навчається в кожній з них, якщо в школі №2-гімназії на ……….. більше, ніж у школі №1. Склади рівняння за даними задачі й розв’яжи його.
 5. Один комп’ютер нового покоління коштує ……….грн. Скільки витрачено коштів на укомплектування 2-х комп’ютерних класів нашої школи?
 6. Виміряй довжину і ширину шкільного приміщення та знайди його об’єм, якщо висота будівлі………
 7. На фарбування одного вікна класної кімнати витрачають ………. фарби. Скільки потрібно кг, білої фарби, аби пофарбувати ……….. вікон у всіх класних кімнатах нашої школи? Скільки затратять коштів, якщо один кілограм фарби коштує……..
 8. У шкільній бібліотеці……….. примірників художньої літератури, а навчальних посібників - ………….. На скільки більше у бібліотеці підручників, ніж примірників художньої літератури?
 9. Гуртками  ЦТДЮ охоплено ……….. учнів нашої школи.
 • У танцювальному - ……….;
 • вироби з бісеру - ………;
 • психологічному - ……..;
 • майбутніх поетів - ………;
 • образотворчому - ……….;
 • спортивному - ……….

Визначити відсоток участі учнів нашої школи у в названих гуртках від кількості всіх дітей що  в них займаються.

20.  У класі ……… учнів. Скількома способами можна їх розсадити у класі, якщо вони мають сидіти по двоє за партою?

 1. Які можливі варіанти розкладу занять  на четвер у ………… класі, якщо мають бути такі уроки: ……… , …….. , ……….. , ……….. , …………. і фізкультура?
 2. Староста класу складає розклад чергування учнів ……… класу по школі. Скільки варіантів його може бути, якщо поверхів у школі………. , а учнів у класі …………?
 3. Чи знаєш ти виміри своєї класної кімнати? Знайди її об’єм.
 4. Твій пенал має форму прямокутного паралелепіпеда. Виконай необхідні вимірювання й знайди об’єм.
 5. Скільки квадратних метрів загальної площі припадає на одного учня твоєї школи?
 6. Скільки днів ти будеш здобувати знання у своїй школі, якщо навчатимешся в ній з 1-го по 12-ий класи й не матимеш жодного пропуску?
 7. Останню контрольну роботу з математики учні написали з такими результатами ………. Знайдіть відсоток кожного зазначеного результату від загальної кількості учнів в класі.
 8. Медична сестра школи до 10л. води додала 30гр. хлору. Знайдіть відсотковий вміст хлору в розчині.
 9. Площа стін шкільного приміщення ………. , а площа усіх вікон - ……….. Який відсоток від загальної площі стін становить площа вікон?

 30.  Розміри листка картону ………… Які квадратики маємо вирізати по його вершинах, щоб виготовити    у математичний кабінет модель прямокутного паралелепіпеда без однієї грані, аби об’єм його був найбільшим?

 1. Вартість одного підручника в середньому становить……….. Скільки держава витрачає грошей на всі підручники для учнів 1-4класів вашої школи.
 2. Виконай необхідні вимірювання й знайди площу поверхні своєї парти.
 3. Знайдіть висоту найвищого дерева, що росте біля вашої школи.
 4. У твоєму класі є учні 19.., 19.., 19.. років народження. Склади за цими даними стовпчасту й кругову діаграми.
 5. Учні 5-го, 6-го, 7-го класів посадили біля школи ……… дерев. Скільки посадив дерев кожен клас, якщо відомо, що 6-ий посадив на …….. більше, ніж 5-ий і в ……… разів менше, ніж 7-ий?
 6. Виконай необхідні вимірювання й знайди площу спортивного майданчика школи. Скільки необхідно купити гумових плиток  розміром 3дм, х 3дм,  для укладання її на даному майданчику.
docx
Додано
13 лютого 2018
Переглядів
367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку