10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

"ЗАДАЧІ ДЛЯ ТИХ, ХТО НЕ БАЖАЄ ВИВЧАТИ ХІМІЮ"

Про матеріал

Хімія серйозна наука, з нею, здається, не пошуткуєш. Але якось мені на очі потрапили задачі, які я хочу вам представити.

Доведіть собі, що ваша голова призначена не тільки для того, щоб картуз носити, тому не підглядаючи, спробуйте дати свій варіант відповіді на кожну задачу
Перегляд файлу

ЗАДАЧІ ДЛЯ ТИХ, ХТО НЕ БАЖАЄ 

 

ВИВЧАТИ ХІМІЮ

 

   Хімія серйозна наука, з нею, здається, не пошуткуєш. Але якось мені на очі потрапили задачі, які я хочу вам представити.

   Доведіть собі, що ваша голова призначена не тільки для того, щоб картуз носити, тому не підглядаючи, спробуйте дати свій варіант відповіді на кожну задачу.

 

ЗАДАЧА № 1

 

 

   Чи можна вивчати хімію, прогулюючи уроки, лежачи на дивані, ласуючи смачними бабусиними пиріжками, та ще вкрившись при цьому тепленькою ковдрою з головою?

   Відповідь. Можна. Хімія супроводжує нас скрізь, в тому числі і під ковдрою. Якщо вкритися ковдрою з головою і при цьому не забувати регулярно дихати, то через деякий час весь кисень, що містився в повітрі, перетвориться у вашому організмі на вуглекислий газ. Щоб ви не задихнулися, вам прийдеться швиденько вилізти з-під ковдри і побігти до школи, в хімічний кабінет, де завжди так багато свіжого повітря.

 

ЗАДАЧА № 2

 

 

   Що таке хімія? Кому вона така отруйна і важка потрібна? Для чого вона захаращує ваш мозок якимись формулами та рівняннями?

   Відповідь. Мавпа, наприклад, знає, що натуральний банан – це смачно і корисно, а восковий муляж банана їсти не можна. Таким чином навіть тварини пізнають оточуючий світ. Людині теж потрібно вірно орієнтуватися в оточуючому її світі, ось чому корисно вчитися, в тому числі і хімії.

 

ЗАДАЧА № 3

 

 

 

   Вася придбав порцію морозива. Бачить: назустріч чимчикує Петрик. Вася негайно заховав морозиво в кишеню. За той час, коли Вася і Петрик поговорили про те, про се, у Васі морозиво розтало і потекло прямо в нові джинси. Чи можна назвати те, що трапилося із морозивом і джинсами фізичними явищами, а Васю і Петрика друзями?

   Відповідь. Можна. Морозиво було тверде і холодне, а стало рідке і тепле. Джинси були нові і сухі, а стали брудні і мокрі. Однак, якщо Вася додумається зняти джинси, викрутити їх, зібрати рідину у склянку і знову її заморозити, то рідина замерзне, ставши твердим і холодним морозивом. А якщо у Васі вистачить розуму випрати і випрасувати джинси, то вони знову стануть сухими і приємними. Будемо сподіватися, що, можливо, і мама нічого не помітить. І, нарешті, ніхто не дізнається, що Вася – маленький «жаднюга», а Петрик не справжній друг, бо чому він робив вигляд, що не помічає явищ, які відбувалися в кишені Васі? Запам’ятай! Морозиво – фізичне тіло, яке краще за все зберігається в холодильнику, а не в кишені джинсів.

 

ЗАДАЧА № 4

 

 

 

   На першому уроці хімії учитель сказав Васі: «Ніколи не куштуй речовини, які знаходяться в хімічному кабінеті школи!». Вася зробив вигляд, що він цього не чув і заліз язиком в пляшку з сульфатною кислотою. В результаті язик спочатку розпух, потім вкрився пухирями, потім сильно почорнів і, нарешті, відвалився. Васі було дуже боляче, але попросити учителя повторити ще раз те, що він мав запам’ятати на першому уроці, Вася вже не міг. Чи можна вважати Васю хіміком за умови, що він не знає властивостей сульфатної кислоти?

   Відповідь. Можна. Тому що Вася навіть ціною втрати свого язика дослідив деякі хімічні властивості сульфатної кислоти. Але Васю не можна віднести до розумних хіміків. Розумні хіміки спочатку вивчають речовини теоретично або консультуються у спеціалістів, а лише потім куштують те, що можна на язик. Завдяки властивостям сульфатної кислоти Вася став тихим і слухняним хлопчиком. Підтверджує це той факт, що язик (фізичне тіло) при взаємодії з кислотою утворив пухирі, почорнів (змінив колір) і відвалився (випав в осад). Запам’ятай! Не будь Васею, спочатку вивчай хімію, а тільки згодом куштуй її на язик.

 

 

ЗАДАЧА № 5

 

  Вася з Петриком, як завжди, бешкетували в шкільній їдальні. Вася насипав у чай Петрику солі, а Петрик у чай Васі тютюну. Вася дуже образився на Петрика і легенько штовхнув його. В результаті на лобі Петрика виросла шишка. Петрик тихенько заплакав так, що його почула мама, яка знаходилася в двох км від шкільної їдальні. Що треба зробити з чаєм, щоб мама не дізналася про причину виникнення шишки на лобі Петрика?

   Відповідь. Васі треба негайно очистити чай Петрика від солі і попросити вибачення. Петрику треба негайно очистити чай Васі від тютюну, а потім:

1.     Очистити свої кишені від тютюну.

2.     Кинути палити.

3.     Попросити вибачення у Васі.

4.     Прикласти до шишки холодний лід.

 

   Якщо ж Вася і Петрик не знають, як очистити чай від солі і тютюну, пропоную звернутися до підручника «Хімія» за 7 клас, розділ «Способи розділення сумішей».

 

ЗАДАЧА № 6

 

 

   Мама почула і побачила по телевізору поради МНС України: «Не довіряйте дітям сірники!». Які хімічні реакції не зможе здійснити Вася після того, як мама довірилася МНС?

   Відповідь. Вася не зможе здійснити жодної реакції горіння:

1.     Він не зможе запалити газ на кухні, і йому прийдеться їсти холодний суп на обід.

2.     Він ніяк не зможе закурити, що позитивно вплине на його здоров’я.

3.     Він не зможе спалити свій щоденник, а тому мамі стануть відомі усі його шкільні витівки. 

   Запам’ятай! Якщо мама заховає сірники, ти не сумуй. У мами Петрика немає поганої звички дивитися рекламні паузи по телевізору. Холодний суп можна підігріти на електричній плиті, не користуючись хімічною реакцією горіння. А щоденник не треба спалювати, тому що він пам’ятник історії!

 

ЗАДАЧА № 7

 

   Вася придбав нову авторучку. Під час уроку, коли Вася висів догори ногами на дереві, ручка протекла прямо на джинси і на дерево. Що треба зробити Васі, щоб:

1.     Не сильно забруднити чорнилом дерево.

2.     Не дати мамі здогадатися про факт пропуску уроків.

3.     Отримати від мами Петрика гроші на морозиво.

 

 

 

   Відповідь. Васі потрібно негайно злізти з дерева і відправитися прямо до кабінету хімії. Попросити у вчителя хімії лимонної кислоти і провести реакцію знебарвлювання чорнильних плям. Примусити Петрика вивчити параграф підручника «Значення хімічних реакцій в житті людини». Після цього слово в слово дуетом, прямо на очах враженої Петрикової мами, голосно переказати параграф.

   Педагогічна порада для Васі: «Вася, для більшого ефекту при відповіді Петрика на питання про значення хімічних реакцій в житті людини, розкажи про те, як ви разом з учителем хімії виводили чорнильні плями з твоїх багатостраждальних джинсів».

 

   Тепер, можливо, і вам захочеться придумати свої веселі задачі про юних шибеників Васю і Петрика та найцікавішу у світі науку хімію, яку вони так активно вивчають. Бажаю вам творчих успіхів і чекаю нових історій про Васю і Петрика!  До нових зустрічей на уроках хімії і не тільки.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Дерев'янко Людмила Василівна
  Дуже добре! Незвичний підхід.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
docx
Пов’язані теми
Хімія, Інші матеріали
Додано
28 жовтня 2018
Переглядів
718
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку