Задачі на знаходження суми шляхом складання схеми та використання фігурної дужки

Про матеріал
Формувати обчислювальні навички та вміння порівнювати числа,число та вираз,удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми шляхом складання схеми та використання фігурної дужки;розвивати логічне мислення;розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати, любов до тварин.
Перегляд файлу

Тема. Задачі на знаходження суми шляхом складання схеми та використання фігурної дужки

Мета уроку: формувати обчислювальні навички та вміння порівнювати числа,число та вираз, удосконалювати вміння   розв’язувати задачі на знаходження суми шляхом складання схеми та використання фігурної дужки; розвивати логічне мислення; розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати, любов до тварин.

 Тип уроку: гра-подорож.

Обладнання: Презентація, квитки, картки з індивідуальними завданнями; телеграма, конструктор LEGO, подарунок від Діда Мороза.

Хід уроку

І Вступна частина

1.Організація класу до уроку.

2.Мотивація навчальної діяльності

Всі сідайте тихо, діти,

домовляємося не шуміти,

руку гарно підіймати,

на уроці не дрімати,

а знання мерщій хапати.

Послухайте слова і визначте зайве слово.

Сніг мороз квітка січень ковзани

-До якої теми відносяться слова?

3.Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 4.

-Назвіть звуки у слові зима?Скільки їх?

-Дайте характеристуку числа 4.Назвіть склад числа 4.                                                                    

- Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати. 

                  Цифри пишу рівнесенько,

                  Щоб були гарнесенькі,

                  Щоб залюбки дивився я,

                  Вчитель наш і вся моя сім’я

                        

                                        

І І Основна частина

1.Визначення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про зиму,будемо розв’язувати приклади і задачі

  • Які зимові свята ви знаєте?

А кого найбільше ,дітки ,чекають на Новий рік?

До нас прийшла телеграма. Ось послухайте:

 

 

 

 

 

 

Любі діти!

Незабаром свято зустрічі Нового року. Знаю, ви всі чекаєте подарунків, але їх може не бути. Зла Чаклунка зачарувала мене і я загубився.

Допоможіть, я буду дуже - дуже радий.

 

 

Слайд 1

Що ж будемо робити? Допоможемо дідусеві? Тоді потрібно вирушати.  

 

Сьогодні поїдемо  ми в ліс за знаннями,

Кмітливість візьмемо в дорогу із нами,

Фантазія теж нам у лісі згодиться.

Отож вирушаємо до залізниці.

Але мандрівка буде нелегка. Чаклунка приготувала вам    різні завдання Вона хоче перевірити як ви можете

Слайд 2

 -  ?  +      -   обчисли

 

        <  ?  >     -   порівняй

     =

 ???          -  розв’яжи задачу

 

C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ksohtml8356\wps4.pngC:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ksohtml8356\wps5.png C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ksohtml8356\wps3.png

  • робота з геометричним  матеріалом

 

     2 Удосконалення обчислювальних навичок

     - Виручати  Діда Мороза вирушимо на цьому потязі.

Слайд 3

Підготовкою     до мандрівки

  - Для того, щоб потяг відправився , нам потрібно придбати квитки.     Провідник роздає квитки ( хтось із дітей ).

   - Бачите, це квитки не звичайні: на кожному з них записані два числа,    Порівняйте їх.

 

 

2   5   ;  4   4  ;  9    10  ;   5    8   ;   9    3   ;   6     7   ;  8    3   ;   4    7  ;  1   6.

 

Покажіть квитки!

Ну, що рушаємо! (звук відправлення потяга). Діти емітують рух потяга

 

Зупинка № 1 Живі цифри

Усна лічба:

  • назвати числа в порядку зростання;
  • назвати числа в порядку спадання;
  • назвати сусідів чисел 5, 8, 4;
  • назвати  склад числа 5, 6;
  • 4 збільшити  на  1 ;
  • перший доданок 5, другий – 2, знайти суму;
  • 4 зменшити на 4;

 

Зупинка № 2 Слайд 4   Сніговик

 

 Подорож продовжується.  Поспішаймо ж визволяти Діда Мороза.

              

Зупинка  № 3 Снігуронька (робота з цеглинками)

8-1-1=6

1+5 - 4=2

7+2-4=5

3.Удосконалення вміння розв’язувати задачі на знаходження суми

 

 Зупинка  № 4 Лісові мешканці

     - Завдання  розміщені у підручнику

Математика Н. Листопад стр. 62 ,завд.4,5.

                                 Посміхнеться вам удача,

                                 Як  розв’яжеться задача. 

                                                                                                                             

                    Гляньте, білочка   одна      

                    Визирає із дупла.

                    Ще одна стрибнула з гілки,

                    А за нею  ще  три білки.

                    Прошу вас, діти милі,

                    Щоб всіх білок полічили.(1+1+3=5)

З яких частин складається задача?

Слайд 5

Їжачок зібрав 5 яблучок і 3 грушки. Скільки   всього фруктів зібрав їжачок?

5 +3 + 8(фр.)

Запишіть у зошити розв’ язання

  • Чим ми можемо допомогти лісовим мешканцям?

Вирушаємо далі! ( звук відправлення потяга).

 

          

 

  Зупинка     № 4  - Молодці! Ми, мабуть, все ближче під’їджаємо до замку Злої Чаклунки.

Від нього віє холодом. Так можна і замерзнути . Давайте погріємось!

 

                         Фізкультхвилинка  Танці зігріванці

                                                                               

Зупинка  №5 Будинок Чаклунки

Слайд 6

 

З  яких геометричних фігур побудований  замок Злої Чаклунки?

А ось і Дід Мороз! Він вам щиро вдячний  і прийміть на згадку від нього розмальовочки, а ми давайте подаруємо йому сніжинки із LEGO(робота в парах) .

 

ІV. Підсумок уроку.

Дітки, сподобався вам урок? А що найбільше запам’яталось? Яке завдання було цікаве? Хотіли б ви зустрітись із Дідом   Морозом? (Відповіді дітей).

 

                       Веселих новорічних свят!

 

  

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
19 листопада 2021
Переглядів
573
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку