Захоплююча подорож у чарівний світ казок

Про матеріал
Пропоную різноманітні завдання, щоб поринути в чарівний світ казки та казкові сюжети; проконтролювати знання; розвивати вміння давати розгорнуту відповідь на поставлене завдання; виховувати милосердя, доброту, любов до природи
Перегляд файлу

Тема. Чарівний світ – казковий світ

Мета: актуалізувати знання учнів про казки та казкові сюжети; проконтролювати знання; розвивати вміння давати розгорнуту відповідь на поставлене завдання; виховувати милосердя, доброту, любов до природи

Тип уроку: перевірка знань учнів, урок-презентація

Обладнання: виставка «казки народів світу», портрети казкарів, ілюстрації

Казка – «дзеркало» мрій і сподівань народу

 

Хід уроку

І. Слово вчителя

  Казка з давніх-давен відображала віру й сподівання людей на краще життя, на щастя. Саме тому добро в ній завжди перемагало зло,  розумні, чесні, працелюбні герої були сильнішими за ледарів та брехунів.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

Слово вчителя (продовження)

Усі ми колись були маленькими, і тому дуже любимо казки. Тоді під ласкаву мамину казку ми засинали, а з роками самі навчилися читати й поринули в цей дивовижний,  захоплюючий світ.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Мікрофон

А) Назвіть відомі вам казки.

Б) Які ви знаєте групи казок?

В) Визначте теми казок.

1. Інтерактивною вправою для учнів є прийом «Лови помилку».  Виправити фактичні помилки у тексті Ш.Перро «Попелюшка».

*Один багатий удівець одружився з доброю удовою.

*Рідні дочки вдови були дуже гарними.

*Мачуха полюбила падчерку за її красу.

*Спала дівчина на гарній постелі.

 

 

*Сестри її жили під самим дахом, на горищі.

*Менша сестра була лихою, ніж старша.

*Попелюшка з мачухою сіли в карету й поїхали на бал.

*Сестри вмивалися слізьми.

*Чарівниця допомогла сестрам поїхати до королівського палацу.

*Принц сам приїхав до Попелюшки.

*Попелюшка, така ж зла, як і чванлива, залишила сестер та мачуху вдома.

2. Вправа « Правила роботи в парах»

- активність;

- доброзичливість;

- тут і тепер;

- діяти за правилом Я+Ти = Ми;

- говорити лише від свого імені.

3. Вправа «Істинне – хибне»

Учні працюють у парах з подальшою взаємоперевіркою робіт. Якщо вони згодні з твердженням вчителя, ставлять (+), якщо не згодні ( -).

Із «Книги Джунглів» Мауглі

1.Табакі тільки знає, що нишпорить скрізь, робить різні капості. (+)

2.Шер-Хан – це вовк, що жив на березі Вайнгунги. (-)

3.Закон Джунглів забороня полювати на Людину, за винятком тих випадків, коли звір учить своїх дітей забивати.(+)

4.Батько Вовк побачив, як перед  ним. Вхопившись за низьку гілочку, стояла гола дитина. (+)

5.Акела, великий сірий Самотній Вовк, що керував Зграєю не прийняв людське дитинча. (-)

6.Мауглі вважав себе братом плем’я. (+)

7.Багіра народилась поміж людей, і там померла її мати. (+)

8.Мауглі ненавидять за те, що він розумний, за те, що він – Людина. (+)

9.Балу, можна віднести до ворогів Мауглі? (-)

10. Шер-Хан вчив Мауглі лазити по деревах. (-)

11.акела завжди був другом Мауглі. (+)

12.Мауглі залишився в джунглях. (-)

4. Літературна вікторина

З метою перевірки знання учнями змісту казки «Пані Метелиця» запропонуємо вікторину.

1.Чому дівчина щодня сиділа при дорозі край криниці? (Пряла)

2.Про що просила яблуня? (Обтруси мене)

3.За що отримала нагороду пасербиця. (Вірно служила, у всьому старанна була)

4.Мрія мачухи. (Бажання добути щастя своїй рідній, гидкій та ледачій доньці)

5.Про що думала ледащиця. (Про золото, яке їй подарує пані Метелиця)

6.Яку нагороду мала ледащиця? (На неї перекинувся великий казан смоли)

7.Потрапивши до пані Метелиці, хто просив допомоги у дівчат? (Хліб, яблуня)

8.Яка роль відведена півню у казці? (Сповіщав про появу дівчат та їхню долю)

9.Про кого йдеться мова – добра та нещаслива. (Пасербиця)

10.Що залишилося пасербиці на згадку про пані? (Золото)

11.Що залишилося ледащиці на згадку про пані? (Смола)

ІV. Рефлексія

Учням пропонується до кожної літери слова «казка» дібрати якості, які, на їхню думку, характеризують героїв казок. Аргументувати цитатами з казок.

К -  казковий(а)

А – активний(а)

З – загадковий(а)

К – кмітливий(а)

А – акуратна

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 січня 2022
Переглядів
394
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку