Урок 79
Тема : Закріплення вивченого матеріалу. Розв'язування прикладів і задач. Порівняння виразів.
Мета: закріпити вміння учнів порівнювати вирази і числа, розв’язувати задачі на знаходження суми і різниці за скороченим записом умови, вміння застосовувати переставний закон додавання, будувати відрізки, встановлювати істинні чи хибні висловлювання, розрізняти геометричні фігури, розвивати логічне мислення учнів, пам'ять , увагу
Обладнання: сигнальні картки, картки для групової роботи, скорочений запис умови задачі
Хід уроку
І.Організація учнів до роботи
Добрий день!
У добрий час!
Радо ми вітаєм вас
З миром зустрічаємо
Щастя вам бажаємо в подорож рушаємо
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
В подорож по океану в царство до царя Салтана
Цар на острові живе, кіт той острів стереже.
Пропустить він лише того,хто правильно відповість на питання
*Каліграфічна хвилинка
П ять дощинок із хмарини
Впали на траву в долині
Три дощини на хмарині
Одягали сорочини-
Одягнуть і стрибнуть вниз
На густий зелений ліс.
Скільки дощик їх приніс на долину і на ліс. (8)
Веселі задачки :
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх?
(3+1)
В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки?
(2+4)
Далі далі по доріжці,взявшись за руки рушаймо і до білки потрапляймо. Вона їсть смачні горішки :
Порівняйте вирази і числа; числа і вирази
7 5-2 8-8 8
4 9-5 10+0 10
А зараз обміняйтесь зошитами и перевірте одне одного
Учні обмінюються зошитами і перевіряють правильність виконання завдання одне в одного
ІІІ Узагальнення и систематизація знань, умінь і навичок учнів
Добрі та міцні горішки, відпочинемо ми трішки
( пальчикова гімнастика)
Вправа «Зайчик»
Вихідне положення: вказівний і середній пальці витягнути вгору, мізинець і підмізинний — притиснути до долоні великим пальцем. Утримувати пальці в такому положенні слід 5-10 секунд.
Вправу потрібно виконувати спочатку кожною рукою по черзі, а потім — двома руками одночасно, промовляючи такі рядки:
У кущах зайчик зітхає,
Все сидить і слуха.
В нього голосу немає,
Зате довгі вуха.
Ми за зайчиком стрибаєм – до палацу потрапляєм
Побудуємо відрізки як підкажуть нам у книжці
Побудова відрізків (с.86, впр.3)
1 відрізок -9 см
2 відрізок -? На 4 см коротший
9-4=5 (см)
Відповідь: 9 см.
І 5 см І
І 9 см І
1 відрізок -4 см
2 відрізок -9 см на ? довший
Порівняйте відрізки. Як дізнатися на скільки один відрізок довший від другого? ( Потрібно від 9 відняти 4)
9-4=5 (см)
Відповідь: на 5 см
***Тут із моря океана дружно вийшли парубки.
Витязі в тигровій шкурі,
вдалі, мужні вояки.
Допоможемо ми їм
приклади зробити,
щоб змогли вони і далі
вправно тут служити
Знайти значення виразів
1 група |
2 група |
3 група |
5+4-3 |
10-6+4 |
8-4-3 |
1+4+2 |
3+3+2 |
9-5+4 |
10-6-4 |
8-5-3 |
3+4+2 |
Представники груп презентують результати роботи
витязі вам дякую сказали
та пішли у море знов..
бо такий у них закон
Тут із неба лебідь –птиця
Раптом втрапила..сестриця
Витязів прекрасних цих
Із задачками для всіх
*Робота над задачами (с.86, задачі 4,5)
На виставці гончарного мистецтва в музеї українського побуту діти придбали 2 маленьких глечики, 3 горнятка і 4 розфарбованих півники. Скільки всього сувенірів придбали діти?
Задача 4
глечики
горнятка півники
Гл. – 2
Г.- 3 ?
П. – 4
Аналіз задачі:
-Про що розповідається в задачі?
-Що нам відомо в задачі про глечики?
-Що нам відомо в задачі про горнятка?
-А скільки ж придбали півників?
(під час аналізу задачі умова записується на дошці)
(Поступово додати )
(Робота над задачею проводиться так, що учні використали переставну властивість дії додавання)
2+3+4=9 (с.)
3+2+4=9(с.)
4+3+2=9(с.)
*ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ( музична «Ми твоя надія, Україна»)
-Діти , царівна дуже задоволена вашою роботою і пропонує вам самостійно розв'язати наступну задачу
Задача 5 (самостійно)
9-5=4 (в.)
Повернувшись до світлиці, у покої до цариці, ми побачили килимок.Давайте розглянемо його і скажемо з яких геометричних фігур він складається?
Який квадрат складається з трикутників і п'ятикутників?
На цьому дивовижному килимкові ми і потрапимо додому.
ІУ. Підсумок уроку
*Підсумкова бесіда
А поки ми летимо додому, давайте згадаємо…
Які висловлення істинні, а які хибні?
Влітку іде сніг (-)
Всі птахи літають (-)
Одеса-столиця України (-)
Дніпро –річка (+)
Ось на Дніпро ми і потрапили, бо на його березі і розташована наша школа.
-Молодці, діти. Дякую Вам за вашу чудову працю