Тема: Закріплення вмінь
порівнювати багатоцифрові числа. Множення і ділення на 10,100,1000. Творча робота над задачею.
Мета: Закріпити вміння порівнювати багатоцифрові числа різними способами, встановлювати відношення рівності та нерівності між числовими виразами. Удосконалювати вміння множити та ділити на 10, 100, 1000. Розвивати логічне мислення в учнів. Виховувати уважність та самостійність.
Хід уроку
І. Організація класу
Вже пролунав шкільний дзвінок, Покликав всіх нас на урок.
Рівненько стали. Все. Вже час.
Роботу починає клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань 1.Каліграфічна хвилинка .
Аналіз числа 5042(1 учень)
Покажіть свою роботу сусідові. Дайте пораду один одному ,щодо написання цифр. Оцініть свою роботу.
1.Гра «Міцний ланцюжок». №275. Визначте закономірність. Продовжте ряди чисел.
- Кожне наступне число збільшується на 10.
- Кожне наступне число збільшується на 100.
- Кожне наступне число зменшується на 200.
- Кожне наступне число зменшується на 5.
2.Математичний диктант
50 005 6 172 9 999 33 008 1 000 (найменше чотирицифрове число) 999
999 (найбільше шестицифрове число) 6999 7001( сусідів числа 7000).
Перевірка в парах. Оцініть свою роботу.
3.Тестування
1.Правильний запис числа сто п'ятнадцять тисяч сто п’ять - це:
а) 115005; б) 115105; в) 115150.
2.Правильний запис числа 28076 у вигляді суми розрядних доданків – це:
а) 20000 + 8000 + 70 +6; б) 20000 + 800 + 70 + 6; в) 20000 + 8000 + 76.
3.Число 52008 більше на 300 :
а) 52308; б) 52000; в) 52608.
4. Число, у якому 642 десятки – це:
а) 6425; б) 64250; в) 5642.
1б, 2а, 3а,4а
Перевірка в парах. Оцініть свою роботу.
4.Самостійна робота №276.
Розташуйте у порядку спадання відстань між Києвом та іншими столицями
європейських держав.
Перевір себе:
3937км; 2937км; 2103км; 1600км; 1370км; 1301км; 1032км; 558км; 476км.
Оцініть свою роботу.
4. «Продовжте речення» Гра «Мікрофон»
- Меншим із двох чисел є те число, яке … (йде раніше).
- Більшим із двох чисел є те, яке при лічбі … (йде пізніше).
- Число з меншою кількістю цифр є … (меншим).
- Число з більшою кількістю цифр є … (більшим).
- Числа, що мають однакову кількість цифр, порівнюються … (порозрядно). IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо порівнювати багатоцифрові числа. Пригадаємо множення та ділення на 10, 100, 1000. попрацюємо над задачами.
Завдання уроку .Удосконалити вміння порівнювати багатоцифрові числа ,а також навчитися множити і ділити числа на 10,100,1000.
Вкінці уроку ми маємо зя сувати, де ви зможете застосувати знання і вміння отримані на уроці.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розгляньте вирази і спробуйте пояснити ,як отримали результати. 1. Робота з правилом у підручнику с.108
2.№277. Фронтально.
- Пригадайте правила множення та ділення на 10, 100, 1000.
- Як ми округлюємо числа до десятків, сотень?
347 округлюємо, 300:3=100, у 100 разів;
347 Округлюємо, 350:7=50 (т);
1т = 1000 кг, 347 т = 347 000 кг = 347 000 доларів.
3.Гра «Ти мені – я тобі». №278 та Д.З №279.
4. Гра «Хто швидше». №280. Обчисліть. Що спільного у виразах?
- Значення всіх виразів дорівнює 100.???
Фізкультхвилинка 4. Робота над задачами. 1) №281.
3 год – 2 п. – 144 в.
- За кожну годину у двох пекарнях разом продавали 48 хлібобулочних виробів.
144:3=48 (в.) – твердження правильне
- У кожній пекарні за 1 год було продано 24 хлібобулочні вироби. 48:2=24 (в.) – твердження правильне.
Твердження 3 і 4 перевірити вдома
- Укожній пекарні за 2 години було продано 72 хлібобулочні вироби.
24*2=48 (в.) – твердження неправильне.
- Якщо за кожну годину в одній пекарні будуть продавати на 3 хлібобулочні вироби більше, а в іншій пекарні - на 2 вироби менше, то у двох
пекарнях разом за 4 год продадуть 200 хлібобулочних виробів. (24+3)*4+(24-
2)*4=108+88=196 (в.) – твердження неправильне
Робота в групах 1 група №282.
2 група №283.
3 група
Продовжте твердження:
- Меншим із двох чисел є те число, яке … (йде раніше).
- Більшим із двох чисел є те число, яке при лічбі … (йде пізніше).
- Число з меншою кількістю цифр є … (меншим).
- Число з більшою кількістю цифр є … (більшим).
- Числа , що мають однакову кількість цифр, порівнюють … (порозрядно, з найвищого розряду).
4 група №284. Прочитайте нерівності. Об’єднайте їх в істинні і хибні.
|
Істинні |
Хибні |
|
7 246 < 7 251 |
6 048 > 6 049 |
|
11 010:10 < 2 100 |
15 403 < 154*100 |
|
710*10 > 7 010 |
13 636 < 136 000:100 |
7. Завдання на логіку. №285.
- Це число 72, яке можна утворити перемноживши числа:
6*4*3=72; 2*4*9=72; 2*3*12=72. V. Підсумок. Рефлексія.
-Як ви оцінюєте свій рівень готовності з питань нумерації трицифрових чисел для наступної плідної праці на уроках математики?
- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
- Над чим ще слід вам попрацювати?
VІ. Домашнє завдання.
Завдання в зошиті з друкованою основою с. 46-47.
|
7 529 < …. |
8079 >…. |
|
9 102 > …. |
5023 <…. |
|
1 010 > …. |
1009 <…. |
2 група Доповни числа цифрами так,що нерівності були правильними 1 269 < . 418 7 . . 7 > 7 . 77 5 . 06 < 5189 2 . 45 < 2345 2 482 > 2 . . 2 5 602 > 5 .549
Продовжте твердження:
- Меншим із двох чисел є те число, яке йде ….. - Більшим із двох чисел є те число, яке при лічбі - йде …..
- Число з меншою кількістю цифр є … - Число з більшою кількістю цифр є … - Числа , що мають однакову кількість цифр, порівнюють …